5 typów kobiet, których mężczyźni wolą unikać

typy kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co takiego ma w sobie Twoja przeciętnej urody koleżanka, że zawsze kręci się wokół niej wianuszek mężczyzn, podczas gdy inna, uznawana za wyjątkowo urodziwą, na imprezach pozostaje niezauważona i podpiera ściany? Okazuje się, że są pewne typy kobiet, na widok których mężczyźni mają ochotę odwrócić się na pięcie i uciec, niezależnie od pięknych rysów twarzy, idealnych proporcji ciała, czy nawet tytułu Miss Świata. eDarling podpowie Ci, jakiego rodzaju zachowań należy unikać, aby nie zrażać do siebie płci przeciwnej. Poniżej przedstawiamy 5 typów kobiet, na które mężczyźni są wyjątkowo mocno „uczuleni”.

Typ 1 – Wieczna flirciara

Nie da się ukryć: mężczyźni wprost uwielbiają panie, które potrafią flirtować i robią to z wdziękiem. Jeśli więc potrafisz swobodnie posługiwać się sztuką flirtu, jest to dla mężczyzny wyraźny sygnał, że na pewno nie należysz do osób chorobliwie nieśmiałych i znasz swoją wartość. Co za tym idzie, przełamywanie pierwszych lodów nie będzie spoczywało wyłącznie na jego głowie.

Warto jednak pamiętać, że linia pomiędzy niewinną zabawą a flirtowaniem „na prawo i lewo” z każdym napotkanym mężczyzną w niektórych wypadkach jest bardzo cienka. Panie, które ją przekroczą, mogą łatwo znaleźć się na straconej pozycji. Oczywiście na początku próba poznania kobiety, która wydaje się być wiecznie w centrum uwagi może stanowić dla mężczyzny swojego rodzaju wyzwanie. Jednak tego typu sytuacje prawdopodobnie szybko mu się znudzą. Facet w końcu zrozumie, że „wieczna flirciara” nieustannie zachowuje się tak, jakby była pępkiem świata. A tego typu zachowanie wskazuje tylko na jedno: problemy z samooceną.

Typ 2 – „Wszystko już zaplanowałam”

Spróbuj wyobrazić sobie przez chwilę, że jesteś mężczyzną. Spotykasz wspaniałą kobietę, a Wasza pierwsza randka jest wprost jak z bajki: zachód słońca na plaży, romantyczna muzyka w tle i pyszne jedzenie. Czujesz się bardzo swobodnie, aż tu nagle BUM! Przestajesz wierzyć własnym uszom, prawie tak jakby ktoś uderzył Cię młotkiem w głowę. Twoja towarzyszka zaczyna mówić o miejscu, gdzie odbędzie się Wasz ślub, wyobraża sobie jak będą wyglądały Wasze przyszłe dzieci i oznajmia Ci, że Wasz pies będzie się nazywał Pluto. Co Ty na to? Zapewne czujesz ogromną presję. Wydaje Ci się, że ona ma gotowy scenariusz na każdy etap Waszego wspólnego życia.

Tego typu podejście jest bardzo egoistyczne i powoduje, że mężczyzna ma ochotę uciec, gdzie pieprz rośnie. Jeśli zachowujesz się w podobny sposób, dajesz mężczyźnie sygnał, że dążysz wyłącznie do realizacji własnych planów, a druga osoba jest dla Ciebie jedynie środkiem do spełnienia marzeń.

Typ 3 – Kobieta bluszcz

„Kobieta bluszcz” to typ bezradnej sierotki, która nie ma własnego zdania, a bez mężczyzny nie potrafi nawet wybrać koloru nowego lakieru do paznokci. Dzwoni do ukochanego piętnaście razy dziennie, by sprawdzić, co ten akurat robi. Nie trzeba chyba dodawać, że jej zachowanie ma tylko jeden cel: mężczyzna powinien jak najszybciej wrócić do domu i zorganizować jej czas wolny, gdyż sama nie wie, na co ma akurat ochotę.

Ten typ kobiet to prawdziwe „wampiry energetyczne”. Mężczyzna musi się nieźle nagimnastykować, aby za każdym razem odgadnąć, co w danym momencie sprawiłoby im radość. Poza tym „kobieta bluszcz” swoją wszechobecnością odbiera mężczyźnie jakąkolwiek szansę na to, by za nią zatęsknił, szkodząc tym samym nie tylko jemu, ale też samej sobie.

Typ 4 – Wieczna imprezowiczka

W pierwszym kontakcie „imprezowiczka” wywiera zazwyczaj duże wrażenie na mężczyznach. Urzeka swoim beztroskim podejściem do życia, wiecznym uśmiechem na twarzy i pewną dozą szaleństwa, bez której nie potrafi się obejść. Jednak przy bliższym poznaniu mężczyzna zazwyczaj dochodzi do wniosku, że całe jej życie kręci się wyłącznie wokół imprez, nierzadko zakrapianych sporą ilością alkoholu.

Trudno o zdrową relację z kobietą, która zdaje się chować wszystkie swoje problemy pod maską wiecznie uśmiechniętej „party girl”. Nie od dziś wiadomo także, że osoby, które nie potrafią się dobrze bawić bez dodatkowych procentów, często w codziennym życiu zmagają się z nieśmiałością i mają problemy w nawiązywaniu kontaktów.

Typ 5 – Gaduła

Nie tylko do tanga, ale również do rozmowy potrzeba dwojga – tak przynajmniej wydaje się większości z nas. Ale nie jej. „Gaduła” to typ kobiety, która zanim dojdzie do puenty jednego wątku, zacznie rozwodzić się nad kolejnym. Biada temu, kto odważy się przerwać jej monolog! Bowiem „gaduła” nie tylko upodobała sobie wszelkie plotki, ploteczki i opowiadanie innym o swoich zmartwieniach, ale ma również tendencję do dramatyzowania. Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo mężczyźni to „uwielbiają”!

Jeśli czujesz, że kwalifikujesz się do tej grupy, mamy dla Ciebie jedną radę. Następnym razem, gdy obudzi się w Tobie „gaduła”, przypomnij sobie dobrze znane przysłowie: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem”. Gwarantujemy, że większość mężczyzn podpisze się pod nim obiema rękami i z radością wymieni z Tobą wreszcie parę zdań na różne tematy. Kto wie, może nawet usłyszysz jakiś komplement, jeśli pozwolisz facetowi dojść do słowa? Trzymamy kciuki!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB