Czego szukają mężczyźni?

Czego szukają mężczyźni

Często mówi się, że mężczyźni myślą tylko o jednym. Prawda leży jednak gdzie indziej. Dowiedz się, czego mężczyźni naprawdę szukają w związku.

To, że, jeśli chodzi o kobiety, mężczyźni chcą tylko jednego jest tylko ciągle powtarzanym stereotypem, który niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Mężczyźni mają bardzo konkretne wyobrażenie tego, jaka powinna być kobieta, z którą chcieliby dzielić życie. Niektóre z tych oczekiwań wydają się być uniwersalne:

1. Mężczyźni szukają wsparcia

Nikt chyba nie chciałby być z partnerem, który wszystkiemu potakuje i na wszystko się zgadza. Każdy mężczyzna z pewnością doceni jednak odrobinę wsparcia i pomocy. Kiedy twój partner ma problemy w pracy, okaż mu zrozumienie. Jeśli w wieku czterdziestu lat zdecyduje się nagle na urzeczywistnienie marzenia z dzieciństwa, spróbuj mu w tym pomóc. Okazuj mu, tak często jak się da, że jesteś po jego stronie i że razem stanowicie zgrany zespół gotowy do walki z resztą świata.

2. Mężczyźni szukają uznania

Oprócz wsparcia, mężczyźni pragną również uznania dla swoich dokonań. Poprzez docenienie starań partnera okazujesz mu, że jego poczynania warte są wysiłku. Nieistotne czy wspina się po szczeblach kariery, czy też biegnie w maratonie: daj mu zawsze odczuć, że imponuje ci tym, co robi i że jesteś z niego dumna. Świętuj razem z nim jego sukcesy i wykaż zainteresowanie jego pasjami. Im większą rolę odgrywać będziesz w życiu twojego partnera, tym głębsze będzie uczucie między wami.

3. Mężczyźni chcą humoru

Charlie Chaplin miał rację mówiąc, że „dzień bez śmiechu jest dniem straconym”. Poczucie humoru znajduje się na samej górze listy wymagań stawianych kobiecie przez wielu szukających miłości mężczyzn. Upewnij się, czy nadajesz z twoim partnerem na przysłowiowych tych samych falach. Para, która potrafi się razem śmiać, potrafi też łatwiej radzić sobie z kryzysami.

4. Mężczyźni lubią towarzyskość

To, że już nie szukasz partnera nie jest powodem, by zaniedbywać wszystkie towarzyskie kontakty. Naturalne jest, że sporo czasu spędzać będziecie teraz tylko we dwoje. Nie zapomnij jednak, że twój partner potrzebuje kontaktów z innymi ludźmi. Z pewnością chętnie przedstawi cię swoim przyjaciołom, kolegom i rodzinie i nie raz zaproponuje ci spotkanie w większym gronie. Nie ograniczaj waszego życia towarzyskiego do randek we dwoje. Poznaj osoby bliskie twojemu partnerowi.

5. Mężczyźni potrzebują wolności

On cię kocha, potrzebuje i chce spędzać z tobą jak najwięcej czasu… Nie oznacza to jednak, że musicie być nierozłączni przez 24 godziny na dobę! Mężczyźni single są świadomi tego, że w związku ich życie znacznie się zmieni. Nie wymagaj jednak od partnera, by rezygnował z hobby, którym zajmował się już zanim zostaliście parą. Nie odbieraj mu radości ze sportu tylko dlatego, że ty jego pasji nie podzielasz. Ciesz się, że twój partner ma zajęcie, które czyni go szczęśliwszym. W końcu dobre samopoczucie ukochanego odbije się pozytywnie na jakości waszych wzajemnych relacji.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB