Strony randkowe: czas obalić mity!

Strony randkowe

Strony randkowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Każdego miesiąca miłości w Internecie szuka ponad 5 mln Polek i Polaków! Nikogo nie dziwi już fakt, że ktoś z kręgu znajomych znalazł swoją połówkę, korzystając z dobrodziejstw XXI wieku. Czy randkowanie w sieci przestało więc należeć do tematów tabu? Nie do końca, ponieważ wciąż można natknąć się na krzywdzące uprzedzenia wobec osób szukających partnera przez Internet. eDarling bierze je pod lupę!

1. Strony randkowe nie są dla ludzi „na poziomie”

Słyszysz „serwisy randkowe” i masz przed oczami półnagą kobietę, wyginającą się przed obiektywem aparatu? A może raczej mężczyznę w białym dresie, pozującego do zdjęcia ze swoimi stuningowanym samochodem? Chwileczkę, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka! Prawdopodobnie miałeś do czynienia z darmowymi portalami towarzyskimi, a to nie to samo, co płatne strony randkowe. Na tych drugich znajdziesz osoby reprezentujące cały przekrój społeczeństwa. Przykładowo na eDarling, portalu dla singli z aspiracjami, 85% użytkowników to osoby z wyższym i średnim wykształceniem.

Wypełniając test osobowości, możesz podać w jakim stopniu jest dla Ciebie ważne, aby przyszły partner posiadał dane kwalifikacje zawodowe, wyznawał tę samą religię lub był w podobnym wieku. eDarling to najpopularniejszy serwis randkowy w Polsce, na którym zarejestrowanych jest ponad 2 mln osób. Tylko tutaj znajdziesz partnera tak ściśle odpowiadającego Twoim oczekiwaniom.

2. Strony randkowe są zbędne dla interesujących ludzi

Niby sam jesteś dowodem na to, że osoby decydujące się na korzystanie z portali randkowych to „normalni ludzie”, ale mimo tego podchodzisz do sprawy z dozą nieufności. Skoro Ci ludzie muszą płacić za poszukiwanie partnera, to pewnie muszą być zdesperowani, prawda? Może są mało urodziwi, mają problemy w nawiązywaniu kontaktów lub wyjątkowo ciężki charakter? – typowe stare panny i typowi starzy kawalerowie. Nic bardziej mylnego! Jak podają statystyki eDarling, przeciętny użytkownik naszego portalu ma za sobą dwa poważne związki. Co zrobić, kiedy po wielu latach nadchodzi rozstanie, a wraz nim utrata wspólnego grona znajomych? Idealnym rozwiązaniem są strony randkowe. Z portali dla samotnych korzystają także osoby zapracowane, które nie mają czasu na podtrzymywanie bujnego życia towarzyskiego w realu. Użytkownicy eDarling to także ci, którzy wiedzą, że metoda doboru partnerskiego oszczędzi im czas poszukiwań i umożliwi znalezienie optymalnie dopasowanego partnera.

3. Strony randkowe są niebezpieczne

Media nagłaśniają historie osób, które na portalach randkowych spotkały nieszczerych użytkowników. Nic więc dziwnego, że szczególnie kobiety odczuwają wątpliwości przez rozpoczęciem randkowania w sieci. To fakt: Internet sprzyja anonimowości, dlatego zawsze należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi i przestrzegać polecanych zasad bezpieczeństwa.

Ale czy w świecie realnym jest nam łatwiej uchronić się przed oszustami? Czy poznając nową osobę na imprezie w klubie, wiemy o niej więcej niż o kimś zapoznanym przez internet? Każda osoba na początku znajomości jest dla nas obca, dlatego powinniśmy traktować ją z ograniczonym zaufaniem. Ponadto należy pamiętać o tym, że strony randkowe adresowane są do różnych użytkowników. eDarling przeznaczony jest dla osób szukających stałego związku, a nie przelotniej przygody czy urozmaicenia codzienności. Każdy profil sprawdzany jest osobiście przez Dział Obsługi Klienta i wykrycie nieuczciwego zachowania skutkuje usunięciem konta.

Każdy z nas odczuwa potrzebę miłości, ale nie każdy potrafi się do tego przyznać. Osoby odwiedzające poważne strony randkowe, to ludzie gotowi przejąć odpowiedzialność za własną przyszłość. Zarejestruj się na eDarling i znajdź życiowego partnera.

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB