Test osobowości

Test osobowości

Redakcja eDarling 2012

Chcąc sprawdzić, jaką jest się osobą, warto wypełnić test osobowości. Na podstawie odpowiedzi otrzyma się wynik, którą z możliwych typów osobowości się reprezentuje i jakie cechy charakteru są u nas dominujące.

Rodzaje testów osobowości

Istniej wiele różnych testów, niektóre z nich badają system wartości łącznie z ich hierarchicznych uporządkowaniem, inne skupiają się na charakterystyce temperamentu, czy zainteresowań. Są wśród nich takie, które badają kompetencję człowieka w różnych sytuacjach społecznych lub umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Test osobowości a wybór partnera

Testy osobowości wykorzystywane są w psychologii w pracy klinicznej, diagnostyce lub w poradnictwie zawodowym. Mogą również służyć lepszemu poznaniu samego siebie i być pomocne przy poszukiwaniu partnera. Dlatego wiele portali randkowych czy serwisów towarzyskich zamieszcza na swoich stronach test osobowości, po wypełnieniu którego otrzymuje sie automatycznie wynik.

Za jego pomocą można również sprawdzić preferencje i zachowania w związkach, czy też skonkretyzować swoje potrzeby wobec przyszłego partnera i sprawdzić, jaka osoba najbardziej do nas pasuje. W ten sposób wybór partnera oparty jest na naukowych badaniach dotyczących związków międzyludzkich. Ryzyko spotkania osoby widzącą świat całkowicie inaczej niż my i posiadającej zupełnie inne wartości, jest znikome.

Od dawna wiadomo, że wybieramy partnerów podobnych do nas samych i związki z takimi właśnie partnerami mają większe szansę na przetrwanie. Tak więc poznanie samego siebie jest kluczem do szczęścia, a niekiedy również kluczem do serca wymarzonej kobiety lub wymarzonego mężczyzny.

Wypełniłeś nasz test osobowości? Jakie są Twoje doświadczenia?

Czekamy na komentarze i sugestie!

To też może Cię zainteresować:

Jak efektywnie wypełnić test osobowości?

Metoda doboru partnerskiego

Randki przez Internet

Strony randkowe: czas obalić mity!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB