Portal dla samotnych sposobem na znalezienie miłości

We współczesnym świecie ciężko jest o nawiązanie głębokich relacji. Niekiedy może być to spowodowane tym, że wpadamy w pułapkę robienia kariery, skupiania się wyłącznie na własnych celach. Ale może być też tak, że uniemożliwia nam to zwyczajnie nieśmiałość lub strach przed odrzuceniem. Przyjrzyjmy się samotności z bliska i dowiedzmy się, jak jej zapobiegać i czy warto wziąć pod uwagę ‘portal dla samotnych’.
Portal dla samotnych

Spis treści:

Sposoby na samotność (komentarz psychologa)

Portal dla samotnych (komentarz psychologa)

Samotność nie zawsze zła (komentarz psychologa)

Czy eDarling to odpowiednia strona dla samotnych?

Który portal jest najlepszy?

Czemu warto wybrać eDarling?

Jak za pomocą Internetu znaleźć miłość?

Sposoby na samotność

By nie czuć się aż tak bardzo osamotnionym warto zastanowić się nad zagospodarowaniem swojego czasu. Zamiast uciekać w ‘zagłuszające’ aktywności, lepiej jest zainwestować czas i energię, np. w swój rozwój. Może to właśnie dobry moment na to, aby spróbować nowych rzeczy, zrelaksować się i przemyśleć ważne rzeczy we własnym życiu.

Warto zastanowić się też, dlaczego jesteśmy samotni, co spowodowało, że tak się czujemy:

Dla mnie dwa najważniejsze rodzaje samotności to z jednej strony brak bliskich relacji, a z drugiej samotność w sensie egzystencjalnym. Ta pierwsza to samotność w potocznym sensie – brak przyjaciół i znajomych, relacji partnerskich, bliskich relacji w rodzinie. Jeśli tak się czujemy i cierpimy z tego powodu, możemy wiele zrobić, aby tę sytuację zmienić. Wielu pacjentów przychodzi do mojego gabinetu z tym właśnie tematem – wspólnie przyglądamy się przyczynom ich samotności i szukamy możliwych rozwiązań. - mówi psychoterapeutka Ewa Kaczorkiewicz.

Banner do rejestracji na stronie dla samotnych

Portal dla samotnych

Kiedy czujemy się osamotnieni i pragniemy nawiązać znajomości - warto wziąć pod uwagę portal dla samotnych. Istnieje wiele różnych serwisów internetowych gromadzących osoby, które czują się równie samotnie. Mamy szansę podzielić się z innymi swoimi uczuciami, zainteresowaniami i poznać kogoś nowego, z kim być może uda nam się nawiązać głębszą relację.


Należy jednak pamiętać o rozważnym wyborze takiego portalu – niech będzie to zaufana strona, gdzie mamy pewność, że inni mają podobne intencje do nas.

Gdy czujemy, że samotność nam doskwiera, na pewno warto wziąć odpowiedzialność w swoje ręce. Poszukać przyczyn, skupiając się przede wszystkim na sobie, zebrać w sobie siły do zmiany, poszukać możliwości i wypracować narzędzia, a następnie zmianę przeprowadzić. Wierzę, że to możliwe.- komentuje Ewa Kaczorkiewicz.

Zadaliśmy jeszcze jedno ważne pytanie psychoterapeutce Ewie Kaczorkiewicz: Czy miłość może być lekiem na całe zło?

Podstawowym „lekiem” na samotność są relacje, a miłość jest jedną z nich. Zwłaszcza taka, która rodzi się po dłuższym czasie istnienia związku, czyli bliska i głęboka relacja, mieszcząca w sobie nie tylko namiętność, ale też szacunek, przyjaźń, uważność, dbałość o dobro drugiej osoby i zaangażowanie. Jeden z moich autorytetów, Piotr Fijewski, powiedział kiedyś, że choć miłość kojarzy nam się głównie z romantycznymi wzlotami, to podstawowym motywem jej poszukiwania jest dążenie do tego, by mieć obok siebie kogoś, dzięki komu będziemy się czuli, choć trochę mniej samotni. Myślę, że tak właśnie jest. Jednocześnie także inne bliskie relacje pomagają nam czuć się mniej samotnymi – przyjaźń, relacje rodzinne, długotrwałe znajomości. Warto je rozwijać i pielęgnować jako ważny zasób, dzięki któremu będzie nam łatwiej przejść przez wszelkie życiowe zakręty i dołki.

Samotność nie zawsze zła

Samotność może doskwierać każdemu, nawet osobom, które na pozór wydają się nam niezwykle towarzyskie i aktywne. Budując jedynie powierzchowne i chwilowe relacje, próbujemy bowiem często zagłuszyć nasze poczucie osamotnienia.

Jednak samotność nie musi być zawsze szkodliwa dla nas, jak twierdzi psychoterapeutka Ewa Kaczorkiewicz:

Nie podpisuję się pod określeniem samotności jako złej. Rzeczywiście wielu ludzi nie potrafi sobie poradzić z samotnością. Czują, że cierpią i natychmiast chcą ją zamienić w nawet powierzchowne bycie z innymi ludźmi, lub też „zagłuszyć” na wiele różnych sposobów takich jak choćby intensywna aktywność fizyczna, imprezowanie, czy oglądanie telewizji przez długie godziny. Jakby bycie z samym sobą było dla nich zagrażające. Ja tymczasem proponuję nieco inne spojrzenie na samotność – jako okazję do przyjrzenia się samemu sobie, poznania swoich potrzeb, odkrycia zasobów, możliwość nacieszenia się sobą.

Czy eDarling to odpowiednia strona dla samotnych?

Na eDarling każdy, kto pragnie nawiązać poważną znajomość z drugą osobą, ma szansę na odnalezienie ukojenia dla swojej samotności. To serwis zaufany, bezpieczny – dla tych, którzy chcą znaleźć miłość i pragną długiego i trwałego związku.

Wskazówki

 • Najlepszy portal dla samotnych
  Który portal dla samotnych jest najlepszy?

  Szukając leku na samotność, w tym miłości, warto jest do tego celu wykorzystać Internet. Stanowi on bowiem miejsce spotkań dla milionów ludzi, pragnących poznać towarzysza do rozmowy, czy mówiących sobie "szukam randki". Korzystając z sieci, trzeba jednak zachować ostrożność i zdecydować się na stronę, która zapewnia odwiedzającym nie tylko dostęp do innych singli, ale również szeroko pojęte bezpieczeństwo. Najlepszy portal randkowy to taki, który będzie chronił swoich Użytkowników na każdym możliwym polu - poczynając od ochrony danych osobowych zamieszczanych przez nich w serwisie, kończąc na ochronie przed oszustami matrymonialnymi.

 • eDarling to portal dla samotnych
  Czemu warto wybrać eDarling?

  eDarling.pl zapewnia nie tylko ochronę treści, jakie Użytkownicy zamieszczają w serwisie (wszelkie dane są szyfrowane i niedostępne dla innych), powołał również zespół ludzi, którzy codziennie sprawdzają każdy nowo zarejestrowany profil w celu potwierdzenia, że dana osoba faktycznie szuka miłości oraz nie stanowi zagrożenia dla innych Użytkowników portalu. Dodatkowo, na stronie prowadzony jest specjalny dział z poradami, w którym zamieszczane są artykuły zawierające wskazówki ekspertów na temat szukania partnera w siecie, randek i związków. Każda osoba, która potrzebuje wsparcia i odpowiedzi na pytania dotyczące randkowania w sieci, może albo zajrzeć do działu z poradami, albo napisać do naszego Działu Obsługi Klienta. Jego pracownicy odpowiedzą na każde pytanie związane z użytkowaniem serwisu!

 • Jak znaleźć miłość na portalu dla samotnych
  Jak za pomocą Internetu znaleźć miłość?

  Aby odnaleźć swoje szczęście, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce! Zacząć od wybrania odpowiedniego portalu randkowego, następnie stworzenie interesującego profilu, który przyciągnie uwagę innych. Profil powinien zawierać informacje na temat twoich zainteresowań i oczekiwań, warto również dodać dobre zdjęcie (koniecznie takie, na którym się uśmiechasz!). Gdy profil będzie gotowy, można zacząć poznawać innych ludzi. Nie bój się pierwszy/pierwsza wysłać wiadomość. Wystrzgaj się jednak najczęstszego błędu, jaki „trafia się” w sieci, a mianowicie nie rozysłaj taśmowych, krótkich wiadomości typu „hej, poznamy się?”. Tego typu teksty często są ignorowane przez odbiorcę. Jeśli zależy ci, aby otrzymać odpowiedź, zanim nawiążesz kontakt, wczytaj się w profil tej drugiej osoby. Następnie, nawiąż do tego, co wyczytałeś na profilu, pisząc pierwszą wiadomość. Twoja wiadomość nie zostanie wówczas zignorowana, rozmowa, jeśli się postarasz, zacznie się toczyć. Jeśli uznasz, że jest ciekawa, nie bój się zaproponować spotkania na żywo!