Metoda doboru partnerskiego, czyli w jaki sposób eDarling wybiera propozycje partnerów dla Ciebie?

Metoda doboru partnerskiego

Odnalezienie wymarzonej drugiej połówki na portalu randkowym nie jest kwestią przypadku. Szansa na sukces zależy od tego, w jakim stopniu nadesłane propozycje partnerów pasują do Twojego typu osobowości. Im bardziej odpowiadają one podanym przez Ciebie wytycznym, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się wśród nich osoba, z którą stworzysz szczęśliwy i długotrwały związek. Dowiedz się, w jaki sposób eDarling dokonuje selekcji propozycji partnerów dla Ciebie!

Propozycje partnerów, które otrzymujesz od eDarling, są wybierane poprzez zastosowanie metody tzw. matchingu (ang. pasujący, dopasowany), którego podstawą jest test psychologiczny oparty na pięcioczynnikowym modelu osobowości. Koncepcja ta należy do jednych z najważniejszych założeń współczesnej psychologii. Dzięki wykorzystaniu szczegółowego kwestionariusza analizujemy aspekty Twojej osobowości związane z Twoim nastawieniem względem innych ludzi oraz dotyczące Twoich potrzeb w związku. Test uwzględnia również Twoje oczekiwania wobec partnera oraz istotne kryteria socjodemograficzne.

Dzięki metodzie matchingu eDarling w oparciu o wyniki testu osobowości oraz podane przez Ciebie wyobrażenia dotyczące partnera i związku może zaproponować Ci optymalnie dopasowane propozycje partnerów. Pamiętaj, że jeśli szczerze i dokładnie opiszesz siebie oraz swoje oczekiwania wobec przyszłego związku, Twoja szansa na odnalezienie wymarzonej drugiej połówki znacznie wzrośnie!

Przeczytaj, jak dokonujemy wyboru przedstawianych Ci osób:

Etap 1: Kryteria wyszukiwania i osobiste preferencje

Metoda doboru partnerskiego eDarling składa się z kilku etapów. W oparciu o wyniki szczegółowego testu, w którym użytkownicy podają informacje na temat swoich cech charakteru oraz najistotniejszych wartości w ich życiu, tworzona jest obszerna analiza osobowości. To właśnie ona jest podstawą stosowanej przez eDarling metody matchingu. Jednak wybór odpowiednich partnerów nie zależy tylko od tego!

Dużą rolę w procesie doboru partnerów odgrywają bowiem także indywidualne życzenia oraz szereg tzw. czynników socjodemograficznych. W pierwszej kolejności uwzględniamy Twoje kryteria wyszukiwania (tzw. „twarde” kryteria) oraz osobiste preferencje (tzw. „miękkie” kryteria). Do podstawowych kryteriów (indykatorów) branych pod uwagę należą m.in. wiek, miejsce zamieszkania, wzrost, wyznanie oraz stosunek do palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Na tym etapie oferujemy Ci możliwość określenia dalszych preferencji dotyczących potencjalnego partnera. Możesz na przykład zaznaczyć, jak ważny jest dla Ciebie status społeczny, wygląd zewnętrzny czy też wykształcenie drugiej osoby. Dzięki uzyskanym od Ciebie informacjom będziemy w stanie wskazać tych użytkowników eDarling, którzy najlepiej do Ciebie pasują. Jeśli po jakimś czasie postanowisz zmienić swoje kryteria wyszukiwania, możesz to bez problemu zrobić logując się na swoim profilu.

Każdy użytkownik ma możliwość indywidualnego ustawienia wszystkich parametrów i ograniczenia w ten sposób kręgu potencjalnych partnerów. Poza tym w wielu przypadkach możliwe jest zaznaczenie na skali, jak istotne są dla nas poszczególne kryteria. Aby uniknąć sytuacji, w której Twoje preferencje będą całkowicie rozbieżne z tymi podanymi przez drugą osobę, eDarling zwraca szczególną uwagę, by proponowani sobie byli tylko ci użytkownicy, którzy udzielą zgodnych odpowiedzi we wszystkich istotnych aspektach.

Przykład:

Maria ma 28 lat i szuka partnera w wieku 30-40 lat. Piotr ma 36 lat i mieści się w przedziale wiekowym podanym przez Marię. Jednak Piotra przedstawimy Marii w propozycjach partnerów dopiero wtedy, gdy on będzie szukał partnerki w wieku Marii. Jeśli Piotr będzie chciał znaleźć osobę w wieku 25-35 lat, Maria może stać się dla niego potencjalną partnerką. Jeśli jednak Piotr będzie szukał kobiety między 30 a 40 rokiem życia, jego profil nie będzie ukazywał się wśród propozycji partnerów dla Marii.

W następnym etapie kluczową rolę odgrywa podstawa naszego serwisu, czyli naukowo opracowany test osobowości.

metoda doboru

Etap 2: Test osobowości

W ścisłej współpracy z grupą psychologów i naukowców, od lat badających związki partnerskie, opracowaliśmy test uwzględniający cechy charakteru, potrzeby oraz oczekiwania, które mają istotne znaczenie dla stworzenia szczęśliwego i długotrwałego związku. Dzięki niemu możemy lepiej poznać różne aspekty Twojej osobowości i opracować Twój osobisty profil. Wyniki testu są udostępnione w zakładce „Mój profil” w części „Wynik testu”.

Porównując charakterystykę Twojej osoby z odpowiedziami udzielonymi przez innych użytkowników, wybieramy dla Ciebie tylko optymalnie dopasowanych partnerów. Nie polega to jednak na przedstawieniu Ci osób, które odpowiedziały na pytania tak samo jak Ty, lecz na zaproponowaniu Ci tych partnerów, z którymi tworzysz idealne połączenia podobieństw i różnic.

Przykład:

Posiadanie podobnych cech charakteru może być w związku zaletą. Jeśli Maria lubi porządek i zawsze długo analizuje wszystkie „za” i „przeciw”, chętniej związałaby się z pewnością z osobą, która działa w sposób podobny do niej. Związek z kimś, kto potrzebuje twórczego chaosu i raczej spontanicznie podejmuje decyzje, raczej by Marii nie odpowiadał.
Podobieństwo dwóch osób we wszystkich sferach życia, nie zawsze ma jednak dobry wpływ na ich relacje. W związku, w którym każdy będzie chciał za wszelką cenę dowieść swoich racji będzie dochodziło prędzej czy później do kłótni. Zdecydowanie bardziej harmonijne partnerstwo są w stanie stworzyć osoby, z których przynajmniej jedna jest gotowa pójść na kompromis. Jeśli zatem Maria jest z natury uparta, wśród jej propozycji partnerów nie będą pojawiały się osoby nieustępliwe.

Przy wyborze idealnych Partnerów dla Ciebie istotną rolę odgrywa zatem właściwe połączenie podobieństw i różnic.

Etap 3: Aktywność na naszym portalu

Wśród propozycji partnerów dla Ciebie nie będą się pojawiały osoby, które przez dłuższy czas nie logowały się na naszej stronie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przedstawiani Ci użytkownicy nadal aktywnie korzystają z naszego portalu. Co ważne, osoby regularnie odwiedzające swój profil są częściej wybierane w procesie matchingu i przedstawiane innym użytkownikom. Wniosek? Regularnie logując się na eDarling znacznie zwiększasz swoje szanse na znalezienie drugiej połówki!

Uzupełnienie profilu się opłaca!

Warto nie tylko regularnie logować się na naszej stronie, ale także dokładnie uzupełnić swój profil – wpłynie to znacząco na działanie matchingu. Starannie wypełnij wszystkie pola i koniecznie dodaj przynajmniej jedno swoje zdjęcie. Dzięki temu Twój profil będzie częściej prezentowany innym osobom i wzbudzi ich większe zainteresowanie. W ten sposób znacznie łatwiejszej nawiążesz nowe znajomości!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB