Powody, dla których samotny ojciec jest świetnym partnerem

samotny ojciec

Bycie samotnym rodzicem nie jest łatwe, częściej słyszy się o matkach wychowujących dzieci w pojedynkę niż o samotnych ojcach. Poszukując partnera zakładasz od razu, że nie masz ochoty wiązać się z mężczyzną, który ma już dzieci? Przedstawiamy argumenty, dla których warto zastanowić się nad tym, by dać szansę samotnemu tacie.

1. On z pewnością pozbawiony jest egoizmu

Każdy rodzic przyzna, że pojawienie się dzieci w sposób diametralny zmienia życiowe priorytety oraz system wartości. Nagle to one znajdują się w centrum, okazuje się, że nie ma nic ważniejszego poza nimi. Wychowując dziecko, uczymy się empatii, odpowiedzialności i wyrozumiałości. Być może zdarzyło Ci się spotkać wielu narcystycznych, egoistycznych mężczyzn, którzy nie przypadli Ci do gustu. Może, więc warto dać szansę komuś, kto wie, co to bezinteresowność oraz wrażliwość na potrzeby innych.

Sprawdź też: Portal dla samotnych sposobem na znalezienie miłości

2. Samotny ojciec jest odpowiedzialny

Nie ma większej odpowiedzialności niż ta za dziecko i jego wychowanie. Każdy dobry tata chce jak najlepiej dla swoich pociech, otacza je troską i martwi się o nie. Nocne wstawanie, zmienianie pieluch, ubieranie, karmienie… to lista obowiązków, które zna każdy rodzic. Opieka nad dzieckiem uczy niezwykłej odpowiedzialności, która przekłada się też na inne sfery życia.

Jesteś samotnym tatą i chciałbyś stworzyć nowy związek?

Uwaga: według danych portalu eDarling.pl w ciągu ostatnich pięciu lat liczba użytkowników, którzy nie widzą problemu w tym, by umówić się z samotnym rodzicem, wzrosła z 45% do 70%.*

Daj sobie szansę z portalem eDarling – kliknij i zarejestruj się!

Banner rejestracja

3. On wie, jak słuchać

Samotny ojciec z pewnością wie, co to cierpliwe wysłuchiwanie opowieści i odpowiadanie na wiele pytań (‘tato, a dlaczego Robin Hood okradał ludzi?’, ‘ tato, a czym się różnią dziewczynki od chłopców?’). Zdarzyło Ci się być w związku, gdzie Twój partner nie słuchał tego, co masz do powiedzenia? Może właśnie, dlatego doszło do rozstania? Nie ma nikogo bardziej cierpliwego i uważnego niż rodzic, który sztuki słuchania uczy się przy swoich dzieciach.

4. Samotny ojciec nie boi się okazywania uczuć

Każdy dobry rodzic wie, co to znaczy mówienie ‘kocham Cię’, wzruszanie się z powodu pierwszych wypowiedzianych słów lub stawiania pierwszych kroków. Posiadanie dziecka rozbudza w nas często emocje i uczucia, których wcześniej nie znaliśmy. Samotny tata nie wstydzi się okazywania miłości ani gestów z tym związanych. Instynkt to nie tylko cecha matek, ojcowie również mogą być uczuciowi i wrażliwi. Warto docenić takich mężczyzn!

5. On podejmuje rozważne decyzje na temat przyszłości

Możesz być pewna, że jeśli samotny tata przedstawia Cię swoim dzieciom, to na pewno odgrywasz ważną rolę w jego życiu. To bardzo ważna decyzja i On zapewne przemyślał ją kilkakrotnie zanim ją podjął. Potraktuj to, jako wyróżnienie i sygnał, że on ma wobec siebie poważne plany. Musisz być jednak świadoma, że to wymaga od Ciebie też pewnych zobowiązań, żaden rodzic nie chciałby przedstawiać swoim dzieciom osoby, która być może niedługo zmieni zdanie, co do wspólnej przyszłości.

Źródła

* Rejestracje na platformie eDarling.pl, 2010-2015
http://www.huffingtonpost.com/2015/01/21/date-a-single-dad_n_6489848.html

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB