Dziesięć powodów, dla których warto umówić się z inżynierem

Inżynier w pracy

Ah, inżynierzy. Super inteligentni mężczyźni, których osobowość może wydawać się na początku nieco mało zrozumiała, jeśli jesteś artystką o wolnej duszy. Jednak gdy ich w końcu zrozumiesz, zauważysz wszystkie plusy, jakie wiążą się z posiadaniem inżyniera za partnera. Poniżej przedstawiamy niektóre z zalet!

numer 1 Jest niezwykle zorganizowany i poukładany

Nie jest tajemnicą, że inżynier żyje trochę w swoim świecie. Lubi, gdy wszystko jest poukładane, na świat patrzy swoim technicznym okiem. Lubi organizować, z przyjemnością oddaje się ulepszaniu tego, co należy poprawić. Być może jego pomysł na zorganizowanie waszego świata nie pokrywa się z Twoją wizją, jednak gwarantujemy Ci, że w większości przypadków dobrze będziesz się czuć w rzeczywistości poukładanej przez niego. Inżynier ma bowiem wszystko rozpracowane, jest mistrzem organizacji. Nie spóźni się na randkę, nie przełoży Waszego spotkania – wszystko ma przecież swoje miejsce i czas!

numer 2 Dobrze sobie radzi w stresujących sytuacjach, umie działać pod presją

W swojej pracy musi się mierzyć z dużą presją, wie więc, jak radzić sobie ze stresem. To dla Ciebie świetna wiadomość! Znaczy bowiem tyle, że inżynier nie dołączy do Ciebie na Twojej huśtawce rozbujanych emocji. Będzie za to ostoją spokoju w Waszym związku.

numer 3 Łatwo zapamiętuje i zwraca uwagę na szczegóły

Na co dzień musi przyswoić wiele nowych informacji, ma więc świetnie przećwiczoną pamięć. Znaczy to, że będzie pamiętał, co miał dla Ciebie zrobić. Nie zapomni o ważnych datach, na urodziny sprezentuje Ci to, o czym w przelocie wspomniałaś mu kilka miesięcy wcześniej.

numer 4 Jasno się komunikuje

Codziennie bombardowany jest nowymi danymi, które musi umieć streścić w kilku zdaniach. Umiejętnie kategoryzuje zebrane informacje, dzieląc je na ważne i mniej ważne, które następnie przekazuje dalej. Przełoży się to na Wasze domowe pielesze. W Waszym domu może nie będzie zbyt wielu słów, ale te, które padną, będą przemyślane i faktycznie będą coś znaczyć.

numer 5 Jest bardzo oddany

Inżynier to człowiek, który poświęca się temu, na czym mu zależy, nad projektem będzie pracował z całym zaangażowaniem, aż do szczęśliwego finału. Jest w stanie poświęcić się projektowi wymagającemu wiele czasu, będzie więc w stanie zaangażować się w długi związek. Szkoda mu tracić siłę i energię na przelotną relację. Skupia się raczej na jakości, a nie na ilości. Gdy już się zwiąże, inżynier tak łatwo Cię nie zostawi.

numer 6 Jest kreatywny

Stereotyp, który mówi, że inżynier jest nudnym zgredem, żyjącym w świecie swoich kabelków i liczb, jest nieprawdziwy i krzywdzący. Tak naprawdę często stanowi połączenie MacGyver’a z mężczyzną kreatywnym i pełnym pomysłów, który ciągle będzie Cię zaskakiwał. Odkryj w nim jego artystyczne zainteresowania. Wielu z nich gra na instrumentach, rysuje, interesuje się sztuką. Wasz dom nigdy nie będzie nudnym miejscem.

numer 7 Myśli logicznie i planuje

Bycie z inżynierem oznacza, że zawsze jest jakiś plan. Nieważne, czy tylko na weekend, na najbliższy posiłek, czy na Waszą wspólną przyszłość. Czasem może Ci być trudno połapać się we wszystkich punktach tego planu, ale możesz spać spokojnie. Jesteś bezpieczna i niczym nie musisz się martwić. On wszystko zaplanował i czuwa.

numer 8 Jest pracowity i wytrwały

Inżynier tak naprawdę nigdy nie odpoczywa, inżynierem pozostaje nawet podczas swoich wolnych dni. Do tego jest bardzo wytrwały. Tak długo będzie pracować nad zadaniem, aż doprowadzi je do szczęśliwego zakończenia. Nie zniechęci się, gdyż wie, że cierpliwością i ciężką pracą jest w stanie zakończyć każdy projekt. Czyni to z niego niesamowitego partnera. Będzie bowiem w ten sam sposób podchodził do problemów, które pojawią się w Waszym związku. Z każdym się zmierzy!

numer 9 Wychodzi z inicjatywą, szuka rozwiązań

Te rozwiązania będziesz na co dzień znajdować w Waszym domu. Cieknący kran, przepalona żarówka, czy kot sąsiada, który codziennie zostawia niespodziankę na Waszej wycieraczce? Problemy dnia codziennego rozwiąże sam, nie będzie dzwonił po specjalistę. Ty natomiast nie będziesz musiała się nimi martwić. Możesz być spokojna, że w razie zalanej podłogi, czy dachu w płomieniach, znajdzie na wszystko radę.

numer 10 Umie przyznać się do błędu i podjąć wyzwanie, aby go naprawić

Ponieważ jego zawód składa się z podejmowania nieustannych prób, naturalne jest, że pojawiają się i błędy. Inżynier umie wziąć je na klatę. W Waszym związku będzie podobnie. Gdy zorientuje się, że popełnił błąd, przyzna się do niego i spróbuje go naprawić, abyś Ty była szczęśliwa.

Jeśli jesteś w związku z inżynierem, ciesz się tym, co wnosi do Waszej relacji. Podziwiaj jego talenty, okaż zrozumienie dla jego pracy. I najważniejsze: doceniaj to, jakiego wspaniałego partnera udało Ci się znaleźć!

Powody, aby umówić się z inżynierem

Źródła

http://www.lifehack.org/285838/10-reasons-engineers-make-good-partners

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB