Ten jedyny: wybór pasującej osoby

czy to ten jedyny

Skąd mieć pewność, że to właśnie ten jedyny, z którym powinniśmy się związać? Czy jest on dla nas odpowiednim partnerem? Czy mamy szansę wspólnie stworzyć trwały związek pełen miłości? Mówi się, że odpowiedź na tego typu pytania jest prosta: Wybrana przez nas osoba jest tą właściwą tylko wtedy, kiedy takie wątpliwości w ogóle nam się nie nasuwają. Choć może się to wydawać wielkim uproszczeniem, prawdą jest, że kiedy czujemy się szczęśliwi i kiedy jest nam dobrze, raczej takich pytań sobie nie zadajemy.

Jak rozpoznać, że to nie ten jedyny?

Czasami złe przeczucia interpretujemy jako nieuzasadniony strach. Tak bardzo chcemy, by okazało się, że nowy partner to ten jedyny, że ignorujemy wątpliwości, które wkradają się nam do serc. Zdarza się, że nawet nasze ciało wysyła wtedy sygnały ostrzegawcze, coraz częściej odczuwamy ból głowy i w towarzystwie nowego partnera nie czujemy się swobodnie. Jednak zazwyczaj nawet wtedy staramy się tłumaczyć złe samopoczucie przemęczeniem i boimy się przyznać, że nowy partner nie do końca odpowiada naszym oczekiwaniom.

Czy to ten jedyny? Intuicja przy wyborze partnera

Powinniśmy zaufać swojej intuicji i wsłuchać się w to, co mówi nasze ciało. Czasem bywa tak, że im więcej doświadczenia mamy, tym mniej słuchamy wewnętrznego głosu i próbujemy wszystko oprzeć na racjonalnych argumentach. Uczucia bywają jednak zbyt nieprzewidywalne i przewrotne, przez co niechętnie podporządkowują się rozumowi. Nie licz raczej na to, że ten jedyny czy miłość pojawią się z czasem. Do uczuć nie można się przekonać, one są, albo ich nie ma. Przy wyborze partnera życiowego intuicja powinna grać jedną z głównych ról.

Pokochaj siebie a ten jedyny się znajdzie!

Pamiętaj, że im bardziej lubisz i szanujesz siebie, tym większą pewność będziesz mieć przy dokonywaniu wyborów i ocenie własnych uczuć. Tylko wtedy masz relaną szansę, że ten jedyny się znajdzie. Zamiast za wszelką cenę starać się utrzymać związek, który odbiera nam energię i nie przynosi szczęścia, warto zastanowić się nad zmianami w życiu. Kiedy w końcu spotkamy człowieka, który wywrze na nas niezapomniane wrażenie, który wewnętrznie nas poruszy i okaże się godny zaufania, z pewnością wszelkie wątpliwości znikną. Na ich miejscu pojawi się pewność, że w końcu spotkaliśmy właściwą osobę. Nie będzie wtedy miejsca na pytania i obawy, które zostaną zastępione przez pewność i szczęście we dwoje.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB