Lato w mieście: Gdzie wybrać się z drugą połową?

randki w mieście

Wysokie temperatury zachęcają do lenistwa. Jednak spędzając lato w mieście wraz z ukochaną osobą warto uważać, żeby nie popaść w rutynę. I zamiast zafundować sobie tydzień przed telewizorem, wykorzystajmy ten czas na urozmaicenie naszego związku.

Wraz z nadejściem lata otwierają się nowe możliwości aktywnego wypoczynku. Nieistotne czy jest się świeżo zakochanym, czy też żyje się w długoletnim związku. Ta szczególna pora roku oferuje każdemu ogromny wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu.

Lato w mieście a ożywienie związku

Szczególnie dla osób żyjących w stałych związkach ten słoneczny czas może okazać się okazją do przełamania codziennej rutyny. Terapeuci par doradzają dbanie o stałe urozmaicanie wzajemnych relacji. Warto więc położyć kres przyzwyczajeniom i wstąpić na drogę pełną wyzwań. W ten sposób odkryje się nowe strony partnera oraz pozbędzie się uczucia, iż zna się go od podszewki. A po pełnym wspaniałych przeżyć dniu wieczór na kanapie sprawi podwójną przyjemność.

Bogactwo możliwości

Lato w mieście warto wykorzystać do aktywnego spędzenia wolnego czasu, najlepiej poza domem. To dobra okazja do doświadczenia czegoś nowego. W przypadku braku własnych pomysłów warto spojrzeć na poniższe propozycje.

1. Jazda na rowerze

Wynajęcie tandemu może nadać jeździe na rowerze zupełnie nowy charakter. Podczas wycieczki warto zamieniać się miejscami. A zamiast uprzedniego obmyślenia celu podróży lepiej pozwolić na pokierowanie pojazdem osobie siedzącej z przodu. Nada to wyprawie zagadkowy charakter i być może tegoroczne lato w mieście okaże się pełne niespodzianek.

2. Nietypowy piknik

Kanapki z serem, pomidory, jabłka, ciasteczka – to wyposażenie standardowego koszyka piknikowego. Może warto tym razem wyposażyć go w potrawy, których jeszcze żadne z was nie próbowało. Pochodzące z Hiszpanii czy Włoch przysmaki pomogą urozmaicić każdy piknikowy kosz. Dzięki internetowym wskazówkom zestawienie oryginalnych potraw nie powinno sprawić większych trudności.

3. Lato w mieście: odrobina szaleństwa

Nie trzeba od razu skakać ze spadochronem, ale może warto wypróbować któryś z letnich sportów wodnych na pobliskim jeziorze, takich jak narciarstwo wodne czy wakeboarding. Jeśli nasz towarzysz jest fanem piłki nożnej może warto zmierzyć się z nim w krótkim meczu. Także wyrośnięcie z wieku umożliwiającego wstęp na plac zabaw nie znaczy, że czas beztroskiej uciechy minął bezpowrotnie. Wystarczy wypróbować coraz popularniejsze parki linowe.

4. Chwila na orzeźwienie

Lato w mieście nie może obejść się bez wypadu nad wodę ze znajomymi. Możliwości rozkoszowania się kąpielą w basenie, pobliskim jeziorze czy rzece powinny zająć priorytetowe miejsce na liście letnich aktywności. Również spędzenie czasu w kajaku lub łodzi może okazać się przyjemną przygodą.

5. Utrzymać równowagę

Wzajemne dodawanie sobie odwagi oraz próba utrzymania równowagi podczas jazdy na wypożyczonych łyżworolkach, to sposób nie tylko na podwyższenie poziomu adrenaliny, ale również metoda na sprawdzenie refleksu oraz skłonności do poświęceń partnera. Słońce, wiatr we włosach oraz druga połowa u boku – czyż można sobie wyobrazić piękniejsze lato w mieście?

6. Odkrywanie skarbów

Letni wypad na pobliski pchli targ może zadziwić niejedną osobę. Bogactwo proponowanych bibelotów może zaskoczyć każdego. Odwiedzenie go w roli sprzedawcy oraz pozbycie się zarazem własnych rupieci z piwnicy może okazać się nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również pozwoli nam uwolnić się od zbędnych szpargałów.

7. Nieco romantyzmu

Lato w mieście warto spędzić na łonie natury. Wspólnie przyrządzona kolacja przy blasku świec zjedzona w parku czy nad brzegiem rzeki doda posiłkowi dodatkowego uroku. Koncert bądź seans filmowy na wolnym powietrzu to kolejne możliwości spędzenia miłego wieczoru z drugą połową.

8. Wyrabianie naczyń z gliny

Która z kobiet nie pamięta zmysłowej sceny przy kole garncarskim z filmu „Uwierz w ducha”. Własnoręcznie wytworzony przedmiot z gliny oraz podarowanie go swojej drugiej połowie sprawi przyjemność obu stronom. Nawet jeśli rezultat pierwszych zmagań nie przypomina zamierzonego celu, to wspólny śmiech wynagrodzi zapewne rozczarowanie.

Planując lato w mieście, najważniejsza jest ucieczka od rutyny oraz radość z towarzystwa bliskiej osoby. Czego nie postanowimy zrobić, najważniejsza jest dobra zabawa.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB