Powody, dla których umawianie się na randki nie jest tylko dla osób młodych

Dojrzali randkują

Wino staje się lepsze z wiekiem, również i tworzenie związku oraz poszukiwanie partnera może być takie. Kto powiedział, że miłość i zakochanie są tylko dla młodych? Przekonaj się, że tak nie jest!

Jesteś w wieku, kiedy myślisz sobie, że nie wypada Ci umówić się na randkę. Najczęstszymi powodami, przez które tak uważasz są:

– strach przed krytyką, opinią osób wokół Ciebie (znajomych, rodziny)

– wiele lat byłaś/byłeś w związku z jedną osobą i teraz nie wiesz już, czy jeszcze masz szansę stworzyć nową relację z kimś innym

– nie masz pojęcia, od czego zacząć: gdzie poznać nowe osoby, jak w ogóle umówić się z kimś na randkę

– w masowych mediach, w opinii publicznej powszechne jest przekonanie, że miłość, flirt, randki to coś zarezerwowanego jedynie dla osób młodych

Chcesz poznać, kogoś wartego zaufania – kliknij i zarejestruj się na eDarling!

Banner do rejestracji

Jak przełamać strach i zwalczyć powyższe i inne ograniczenia i stereotypy

…czyli dlaczego randkowanie i poszukiwanie miłości nie jest tylko dla młodych:

1. Lepsza komunikacja

Młodzi ludzi często nie potrafią komunikować we właściwy sposób swoich oczekiwań. Nie dość, że nierzadko sami mają problem ze zdefiniowaniem tego, czego chcą, to jeszcze trudniej im przekazać to drugiej osobie. Dopiero pewne doświadczenia, często zawody miłosne, porażki uczą rozpoznawania własnych potrzeb i odpowiedniego ich komunikowania . Poprzednie związki, nawet, jeśli były nieudane, dają nam wiele przydatnych informacji na swój własny temat oraz pomagają w zrozumieniu, kogo szukam i jaki związek chce stworzyć.

2. Inne oczekiwania i priorytety

Wiele osób z upływem lat zmienia swoje oczekiwania, ich plany i priorytety życiowe również stają się inne niż, np. te sprzed dwudziestu lat. Pewne cele zostały już osiągnięte, niektóre z nich być może uległy zmianie, a spojrzenie na świat i przyszłość stało się bardziej realistyczne i konkretne. To wszystko nie musi oznaczać nudy czy odpuszczenia sobie marzeń. Wręcz przeciwnie! Dojrzałość i pewność siebie ułatwiają znalezienie właściwej osoby i stworzenia z nią udanej relacji . Będąc pewnym, co do tego, czego oczekujesz od potencjalnego partnera, masz większą gwarancję zbudowania zgodnego związku.

3. Wiesz, jak docenić ciszę

Młodzi zakochani często mają potrzebę nieustannego zapewniania siebie o swoich uczuciach. Jeśli jedna z osób nie mówi wystarczająco często o tym, jak bardzo lubi/kocha/uwielbia drugą, pojawiają się domysły, niedomówienia i pretensje. Z wiekiem uczymy się, że to nie o słowa głównie chodzi. Wspólne milczenie też jest wyrazem miłości. Ty to wiesz, nie potrzebne Ci tysiąc słów i miłych wyznań na każdym kroku, by czuć się pewnie i dobrze w towarzystwie drugiej osoby. W dojrzałej relacji panuje wzajemny szacunek pomiędzy partnerami, a bycie razem nie musi oznaczać nieustannych rozmów.

4. Wiesz, czego pragniesz, jeśli chodzi o seks

Skoro komunikacja stała się lepsza, to i wyrażanie swoich potrzeb dotyczących życia intymnego również. Wiesz, czego pragniesz i co sprawia Ci przyjemność, co akceptujesz, a czego nie i potrafisz też o tym otwarcie rozmawiać. Będąc, z kimś, komu ufasz i wiedząc, czego od siebie wzajemnie oczekujecie, sprawia, że związek staje się udany na wielu różnych płaszczyznach.

Źródła

http://www.thedatereport.com/dating/being-single/5-things-about-dating-that-get-better-with-age/

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB