Szacunek na co dzień

Szacunek

Wzajemne zaufanie zbudowane jest na szacunku. Odgrywa on ważną rolę nie tylko w związkach partnerskich, ale też we wszystkich relacjach międzyludzkich. Chcąc wyrazić swój szacunek w stosunku do partnera, warto przestrzegać kilka prostych zasad.

Do każdego stałego związku z biegiem czasu może wkraść się rutyna. Partnerzy nawet nie zauważają, że okazywanie szacunku przestało być takie ważne. To błąd! Szacunek stanowi podstawę każdej trwałej relacji.

1. Szacunek w codziennych rozmowach

Początki związku są zwykle bardzo romantyczne. Zwracając się do ukochanej osoby używa się pieszczotliwych określeń. Jednak z biegiem czasu zapominamy o miłych i czułych słowach. Sposób zwracania się do partnera rzutuje na atmosferę związku i wzajemne zaufanie. Jest również punktem wyjściowym do podejmowania wspólnych decyzji, które mają służyć trwałości związku.

2. Okazywanie szacunku dla partnera w obecności innych osób

Na początku znajomości, kiedy jest się bardzo zakochanym, słowa kierowane do partnera są pełne czułości i spokoju. Jednak po latach mogło nazbierać się wiele goryczy, za którą wini się partnera. To może prowadzić do tego, że opowiada się o nim wiele złych rzeczy oraz oczernia w oczach znajomych i przyjaciół. Okazywany sobie szacunek powinien być widoczny również dla osób postronnych.

3. Szacunek wobec potrzeb partnera

Kiedy to było, kiedy potrzeby partnera były najważniejsze? Kiedy to z respektem podchodziło się do wszystkich jego życzeń i próbowało się je spełnić? Z momentem, kiedy wzajemny szacunek przestał być w naszym związku ważny, zapominamy się o czymś bardzo istotnym. Zaniedbanie nie wpływa korzystnie na uczucia. Warto przypomnieć sobie, jak ważna jest uwaga poświęcona potrzebom partnera, aktywne wychodzenie im naprzeciw oraz ciągła pamięć o drobnych gestach.

Warto traktować swojego partnera z takim szacunkiem, jakiego samemu się oczekuje, inaczej wielka miłość może wypalić się szybciej niż myślimy.

Tutaj możesz przeczytać dalsze porady dotyczące szczęśliwego związku!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB