Na to uczucie czeka każdy z nas

być zakochanym

Czujesz się jakbyś mógł latać, stare problemy znikają, a nowe nie są już wielkim wyzwaniem, bo wszystko jakoś łatwiej przychodzi i po prostu lepiej się układa.

Jak to wspaniale być zakochanym…!

Nie możesz się doczekać kolejnego spotkania z Twoją sympatią, bo gdy jest przy Tobie, cały świat staje się piękniejszy, a ty masz wrażenie, że jesteś ponad wszystkim, szczególnie tym, co przyziemne. Nawet szary, ponury i deszczowy dzień nie jest w stanie Cię przygnębić, bo patrzysz teraz na świat przez różowe okulary.

Pamiętajcie, aby cieszyć się na co dzień z małych rzeczy, dbać o siebie, swój wygląd i samopoczucie, bo jak powiedział kiedyś Gabriel García Márquez: „Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu”. Nie wiemy, kiedy napotkamy na tę jedyna, najważniejszą w naszym życiu osobę.

Fazy zakochania

Jak wynika z wieloletnich badań socjologów i psychologów, każdy związek przechodzi przez kolejne etapy, które znacznie się od siebie różnią. Pierwsza faza zakochania się to przede wszystkim bezustanne myślenie o sympatii, chęć spędzania z nią jak największej ilości czasu, ciągłe kontaktowanie się poprzez telefony, smsy czy maile. Każda forma komunikacji jest dobra, jeśli daje nam możliwość stałego otrzymywania informacji od ukochanego.

Stan zakochania jest pełen niezwykle pozytywnych emocji, które powodują, iż zachowujemy się inaczej niż zwykle, częściej się uśmiechamy, z chęcią pomagamy innym i osiągamy większą satysfakcję w naszym codziennym życiu. Być zakochanym oznacza, że każde spotkanie z tą osobą pełne jest wrażeń i radości. Cieszymy się ze wszystkiego, nie przejmujemy problemami, uśmiechamy do obcych nam osób i mamy o wiele więcej energii i chęci do życia.

W krótkim czasie pesymista czy realista staje się pełnym sił optymistą, który entuzjastycznie podchodzi do wszelkich zadań. Taki stan jest obecny w początkowym stadium związku, które jest zdecydowanie najbardziej intensywnym okresem w związku. Później następuje faza przyzwyczajenia oraz nauka wspólnej egzystencji, które również mają swój urok.

Zakochani na zawsze

Istnieją pary, które na przekór naukowym teoriom, twierdzą, że pomimo długiego stażu wspólnego życia, nadal cieszą się sobą nawzajem, choć od pierwszej fazy minęło już nawet kilka dekad. Ich serce, na co dzień, napełnia się radością, gdy mogą przytulić się do partnera. Ważne, aby szanować i doceniać drugą osobę, bo jak Oscar Wilde stwierdził: „Kochać to znaczy prześcigać samego siebie.” I tego właśnie życzymy wszystkim singlom szukającym miłości, gdyż nie ma piękniejszego uczucia niż być zakochanym.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB