Przepisy na randkę: Co zachwyci, a czego unikać.

jedzenie na randce

Zaproszenie ukochanego na obiad wiąże się ze starannymi przygotowaniami. Nie każdemu smakuje sushi. Nie wszyscy przepadają za małżami czy pizzą. Jeśli nie wiemy co ugotować, sięgnijmy po sprawdzone, polskie przepisy na randkę.

Kuchnia polska jest zwierciadłem dziejów naszego kraju. Znajdziemy w niej ślady zwyczajów szlachty oraz włościan. A na dodatek zawiera w sobie nie tylko wpływy krajów ościennych, lecz również dalekich, azjatyckich kultur. Choć nie mało w niej potraw regionalnych, to na przestrzeni wieków wykształciły się znane od morza aż do Tatr potrawy, które nie tylko uwielbiają wszyscy, lecz również są one bezpiecznymi przepisami na randkę.

Przekąska

Dla pobudzenia apetytu wystawny obiad we dwoje warto zacząć, podając przekąski. Mogą one być ciepłe, jak racuchy czy krokiety lub serwowane na zimno, jak na przykład wszelkiego rodzaju sałatki i surówki. Zupy, takie jak pomidorowa, rosół z kury czy któraś z form barszczu, to potrawy lubiane przez wiele osób.

Nie wszystkie przepisy na randkę są trafionym pomysłem. Warto mieć się na baczności w przypadku dań rybnych. Nie każdy jest przecież miłośnikiem śledzi w śmietanie czy smażonych szprotek. Surowe mięso w formie befsztyku tatarskiego również nie jest przysmakiem cenionym przez wszystkich. Jeśli nasz gość zwraca szczególną uwagę na figurę, unikajmy podawania chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym.

Czernina, flaki… To nietrafione przepisy na randkę. A podając je na stół warto mieć świadomość, że nasza szansa na zdobycie czyjegoś serca może znacznie zmaleć. Warto jest również mieć na uwadze, że niechętnie jedzonym warzywem jest brukselka. Na szczęście można ją łatwo zastąpić innymi, zdrowymi dodatkami.

Kolejnym źródłem popełnienia ewentualnej gafy są wszelkiego rodzaju mięsa w galarecie, jak na przykład nóżki. Choć smakowały podczas ostatniego rodzinnego zjazdu z okazji urodzin cioci, w żadnym wypadku nie ma dla nich miejsca na stole podczas randki.

Danie główne

Kuchnia polska obfituje w potrawy mięsne, takie jak kotlety schabowe, kaczka z jabłkami czy bigos. Serwując te specjały, szansa trafienia w gust gościa jest duża. Natomiast dania, takie jak wątróbka, dziczyzna oraz jagnięcina to nie dla każdego przysmaki.

Tradycyjne polskie specjały, takie jak ozór wołowy, golonka czy kaszanka, to potrawy wyłącznie dla smakoszy. Ich podanie podczas romantycznej kolacji może zakończyć się katastrofą.

Przepisy na randkę: deser

Posiłek warto zakończyć na słodko. Tradycyjne polskie ciasto, takie jak sernik czy szarlotka ucieszy zapewne każdego łakomczucha. Z większym nakładem pracy, co zapewne wynagrodzone będzie niejednym komplementem, związane są filigranowe, obsypane cukrem pudrem, chrupiące faworki.

Eksperymenty z ciastami z wiórkami kokosowymi lub banany nie są wskazane. Każdy ma inny gust i dopóki nie jest się pewnym, co tak naprawdę lubi nasz gość, nie warto ryzykować.

Wybierając odpowiednie przepisy na randkę, musimy uważać na bomby kaloryczne. Własnej roboty pączki lub wszelkiego rodzaju kremowe torty zawierają w sobie dużo tłuszczu. Dlatego też mogą one nie przypaść do gustu osobom dbającym o linię.

Słodycze takie jak ptysie z bitą śmietaną warto zaś jeść w zaciszu czterech ścian, gdzie buzia pełna cukru pudru oraz czubek nosa umaczany w bitej śmietanie nie będą miały wpływu na naszą uczuciową przyszłość.

Napoje

Planując randkę w domu, warto zadbać obok napojów bezalkoholowych również o coś mocniejszego. Kieliszek ajerkoniaku czy krupniku jak najbardziej nadają się do ukoronowania posiłku. Wino musujące, piwo czy nalewki mają również wielu zwolenników. Oczywiście najważniejszy jest umiar.

Mocne alkohole pite bez rozcieńczenia, takie jak wódka czy siwucha mogą być przyczyną nadchodzącej katastrofy. Ich nadużycie może doprowadzić nie tylko do przedwczesnego zakończenia posiłku, ale nawet i znajomości.

Smakowe wódki, takie jak tradycyjna kminkówka czy anyżówka mogą spotkać się, ze względu na ich specyficzny smak, z dezaprobatą gościa. Nie będąc pewnym upodobań sympatii, korzystniej będzie sięgnąć po drinka, takiego jak żubrówka z sokiem jabłkowym.

Randki nie zawsze muszą odbywać się w restauracji. Skrzętnie przygotowany posiłek w domu może się zakończyć większym sukcesem. Polskie potrawy nie ustępują przecież w niczym tym z innych krajów.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB