Tajemnice w związku

tajemnice w związku

Związek partnerski powinna cechować bezpośredniość oraz uczciwość. Mówienie sobie prawdy oraz wystrzeganie się sekretów ogromnie ułatwia współżycie partnerskie. Warto więc starać się dzielić swoje tajemnice z partnerem tak, aby unikać nieporozumień oraz ewentualnego urażenia swojej drugiej połowy. Ważne jest jednak, aby część rzeczy zachować tylko dla siebie!

Tajemnice w związku

Otwartość i szczerość są bardzo ważne w związku. Pokazują one bowiem, że można sobie zaufać. Nie powinno to jednak oznaczać, że w związku nie można mieć żadnych tajemnic. Wiele osób błędnie twierdzi, iż w stałym związku nie ma miejsca na jakiekolwiek sekrety. Taka opinia powoduje, że wymagają od swojego partnera dokładnych relacji na każdy temat. Niemożliwe jest jednak być zawsze na bieżąco z tym, co partner myśli i czuje. Mimo łączących uczuć, każdy z partnerów ma prawo do zachowania odrobiny intymności. Aby związek był zdrowy i dawał satysfakcję, partnerzy powinni zachować pewne rzeczy tylko dla siebie, nie dzielić się wszystkim z partnerem. Dzięki temu ciągle będą budzić swoje wzajemne zainteresowanie.

Tajemnice, które możesz zatrzymać tylko dla siebie:

1 Tajemnice ciała – jeśli jesteś kobietą, nie pokazuj mu się z farbą na włosach, czy w maseczce. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne staraj się wykonywać za zamkniętymi drzwiami łazienki.

2 Tajemnice z przeszłości – zachowaj dla siebie drobne, mało istotne dla waszego związku tajemnice związane z twoimi minionymi związkami. Nie opowiadaj o nich, nie dopytuj też o wszystkie szczegóły z jego/jej przeszłości.

3 Tajemnice dnia codziennego – nie „spowiadaj” się jemu/jej ze wszystkiego, co ci się przydażyło danego dnia. Oczywiście partner powinien wiedzieć o wszystkich istotnych wydarzeniach, które mają miejsce w twoim życiu, jednak drobne, mniej istotne kwestie możesz zostawić tylko dla siebie. Od czasu do czasu możesz również spróbować w ten sposób zaintrygować partnera. Wspomnieć mimochodem, że w czymś bierzesz udział, że zawarłaś nowe, ciekawe znajomości, że masz nowe hobby itp.

4 Tajemnice przyjaciół i bliskich – delikatne sprawy, które omawiasz z przyjaciółmi i rodziną nie powinny trafić do twojego partnera, jeśli twoi bliscy sobie tego nie życzą.

Niebezpieczne tajemnice

Informowanie partnera o wszystkim może doprowadzić do tego, że staniemy się dla niego mało interesujący. To może nawet zagrozić istnieniu związku. Każdy potrzebuje urozmaicenia. Oczywiście, istnieją także niebezpieczne tajemnice, które mogą poważnie zagrozić związkowi. Do takich należą na przykład te, które dotyczą zdrady, choroby, uzależnienia, czy też problemów finansowych.

Zaufanie do partnera

Tajemnice mogą wpływać zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na związek. Jeśli chce się coś przemilczeć, co dla związku nie ma znaczenia, nie będzie to miało z pewnością negatywnego wpływu na wzajemne relacje.

Warto jednak być zawsze fair w stosunku do swojej drugiej połówki i nie przemilczać spraw, które są dla niej ważne. Tylko w ten sposób będzie się w stanie stworzyć związek pełen zaufania. Zatuszowanie ważnych dla związku kwestii, może okazać sie dla partnera bardzo bolesne. Partner straci wówczas zaufanie i stanie się podejrzliwy, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do rozpadu związku.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB