Czemu on się nie oświadcza? 8 dowodów na to, że być może nigdy tego nie zrobi

Czemu on się nie oświadcza

Jesteście ze sobą już od kilku lat, ale magiczne „wyjdziesz za mnie?” ciągle nie pada. Coraz częściej zaczynasz zastanawiać się, czy w ogóle kiedykolwiek usłyszysz je od swojego partnera. Być może twój mężczyzna sam ma jeszcze wątpliwości? Być może czuje, że najpierw musi odłożyć odpowiednią kwotę pieniędzy, zanim poprosi Cię o rękę i zaczniecie „na poważnie” planować wspólną przyszłość? Być może w ogóle nie bierze pod uwagę ślubu? Koniecznie zapoznaj się z poniższą listą, aby przekonać się, „na czym stoisz”!

Spis treści:

1. Czemu on się nie oświadcza? Ponieważ potrzebuje więcej czasu

2. 8 dowodów na to, że prawdopodobnie nigdy ci się nie oświadczy

Czemu on się nie oświadcza? Ponieważ potrzebuje więcej czasu

1 Bierze przykład z kolegów, którzy nie myślą jeszcze o żeniaczce

Znajomi, z którymi się trzyma, to kawalerowie, przed trzydziestką? Żaden z nich nie jest zaręczony? W tej sytuacji bardzo prawdopodobne, że i twój mężczyzna będzie odciągał w czasie moment oświadczyn oraz zmiany stanu cywilnego. Koledzy mają duży wpływ na decyzje, jakie podejmują mężczyźni. Jeśli każdy z przyjaciół twardo broni stanu kawalerskiego, twój mężczyzna prawdopodobnie nie zechce się wyłamać. Sytuacja zapewne ulegnie zmianie, gdy jego koledzy przekroczą trzydziestkę i zaczną się po kolei żenić. Uzbrój się więc w cierpliwość. I wasza kolej powinna nadejść.

2 Nie wie, czy ty tego chcesz

Jest to bardzo oczywisty powód, ale zawsze przychodzi nam do głowy jako ostatni. Ślub i małżeństwo to niezwykle ważne kwestie, których trzeba być pewnym, zanim podejmie się decyzję o zaręczynach. Być może twój partner zwleka z oświadczynami, ponieważ sam nie jest przekonany, czy chciałabyś usłyszeć „to” pytanie. Jeśli podskórnie czujesz, że on poważnie myśli o waszej wspólnej przyszłości, może rozważać małżeństwo, delikatnie zasugeruj mu, że chciałabyś kiedyś zostać żoną. Jak to zrobić? Możesz powiedzieć to w formie żartu lub kiedy wspólnie oglądacie komedię romantyczną, w której dwójka bohaterów staje na ślubnym kobiercu.

Przeczytaj tez: Ważne kwestie do omówienia przed ślubem

3 Nie jest jeszcze gotowy (psychiczne lub materialnie)

To, że nie jest gotowy, nie znaczy, że nie jest pewien, iż cię kocha i chce z tobą być! Decyzja o zaręczynach i małżeństwie jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie w ciągu życia podejmujemy. Być może nie jest gotowy, ponieważ ciągle mieszka z rodzicami i wie, że zanim poprosi cię o rękę, musi stanąć na własnych nogach? Być może odkłada pieniądze na pierścionek zaręczynowy? Być może zastanawia się, jak ci się oświadczyć? Być może gromadzi oszczędności na to, byś miała wesele, o jakim marzysz? Opcji jest całkiem sporo, więc jeśli jesteś pewna, że on cię szczerze kocha i chce spędzić z tobą życie, jednocześnie nie zachodzi podejrzenie o żaden z poniższych punktów, musisz się uzbroić w cierpliwość i poczekać.

8 dowodów na to, że prawdopodobnie nigdy ci się nie oświadczy

1 Generalnie ma negatywne podejście do ślubów i małżeństwa

Strach przed małżeństwemNieraz dał ci do zrozumienia, że idea małżeństwa w ogóle do niego nie trafia: nie rozumie, czemu ludzie się pobierają, przecież „papierek nie jest do niczego potrzebny”? Twierdzi, że małżeństwo to koniec przyjemnego życia lub wolności? Być może wynika to z jego niewiary w instytucję małżeństwa, może z panicznego strachu przed zobowiązaniami, może z opinii, że każde małżeństwo prędzej czy później i tak się rozpadnie. Tak, czy inaczej, szanse na to, że zmieni zdanie i ci się oświadczy, są bardzo znikome.

2 Jednego dnia jest uroczy i kochany, drugiego Cię ignoruje

Czasem jest cudownym, czułym partnerem, który traktuje cię jak księżniczkę, czasem jednak, zupełnie bez przyczyny, staje się zimny, zaczyna cię ignorować lub traktować z dystansem? Tak nielogiczne postępowanie świadczy o tym, że jest niezdecydowany, sam nie wie, czego chce od ciebie i waszego związku. I dopóki się nie dowie, nie ma szans na to, aby się oświadczył.

3 Nie zabiera Cię na spotkania z rodziną bądź znajomymi

Ważnym dowodem na to, że nie traktuje cię poważnie, a tym samym nigdy nie poprosi cię o rękę, jest to, że nie chce, abyś poznała (lub lepiej poznała) jego rodzinę bądź przyjaciół i znajomych. Gdyby widział w tobie swoją przyszłą żonę, postarałby się, aby jego bliscy poznali cię lepiej. Jeżeli jesteś tylko „jakąś dziewczynę, z którą po prostu się spotyka”, nie będzie dążył do tego, abyś zacieśniała relacje z jego najbliższymi.

4 Robi plany tylko na najbliższą przyszłość

W sprawie planów na najbliższy weekend podejmuje inicjatywę, jeśli jednak pada pytanie np. o przyszłoroczny urlop, zmienia temat. Jeśli widzi cię w swojej przyszłości, nie będzie bał się robić dalszych planów, zakłada bowiem, że przecież mimo upływu czasu, będziecie razem. Jeżeli jednak zmienia temat za każdym razem, kiedy zaczynasz rozmawiać o dalszych planach (np. wyjazdach, wspólnym spędzaniu wolnego czasu), powinna zapalić ci się czerwona lampka.

5 Unika rozmów na temat wspólnego, „poważnego” życia

Ucieka, kiedy zaczynasz mówić o waszej przyszłości? Atmosfera robi się gęsta, kiedy w żartach poruszasz temat waszych przyszłych dzieci? Zmienia temat, gdy w rozmowie pojawia się kwestia małżeństwa? Cóż, jeśli panicznie boi się rozmawiać o wspólnej przyszłości, najpradwopodobniej nie zechce się oświadczyć. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

6 Dużo mówi, nie chce działać

Odbyliście poważną rozmowę, powiedziałaś mu, czego oczekujesz, on zgodził się z tobą, że to dobry moment, aby zacząć działać i „organizować waszą wspólną przyszłość”, jednak mimo upływu czasu, za słowami nie idą czyny? Kiedy na nowo wracasz do tematu, scenariusz się powtarza – zapewnia, że się pobierzecie, ale nie podejmuje w tym kierunku żadnych kroków? Nie sprawdza rozmiaru twojego palca, nie szuka pierścionka, nie chce wyznaczyc daty, itp.? Może to oznaczać, że on próbuje „kupić” sobie czas, ponieważ ciągle nie jest na 100% przekonany, że chce ciebie za żonę.

7 Przechodzony związek

To jeden z najpopularniejszych powodów, dla których mężczyźni „zapominają” o małżeństwie. Jesteście ze sobą już dłuższy czas, razem mieszkacie, dzielicie sypialnię oraz radości i smutki dnia codziennego? Jeśli tak, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jest mu po prostu wygodnie w układzie, jaki wypracowaliście, nie widzi więc potrzeby, aby wprowadzić zmiany. Tę sytuacje idealnie opisuje powiedzenie: „Po co kupować całą krowę, skoro można mieć mleko za darmo”. Być może przegapiliście moment, kiedy trzeba było zacząć rozmawiać o ślubie i wpadliście w pułapkę tzw. przechodzonego związku.

Przeczytaj też: Małżeństwo czy życie na kocią łapę?

8 Ciągle żyje przeszłością

Nieraz dzieje się tak, że ludzie nie potrafią zapomnieć o przeszłości. Nieważne, czy jest to były związek, czy inne wspomnienia, np. wspaniałych, studenckich lat, kiedy to życie smakowało znacznie lepiej. Jeśli on twierdzi, że kiedyś był szczęśliwszy, tym samym w myślach ciągle wraca do tego, co było kiedyś, nie jest w stanie skupić się na tym, co jest teraz. Jeśli nie żyje teraźniejszością, nie jest w stanie docenić tego, że jesteś obok. Prowadzi to do wniosku, że on w ogóle nie myśli o ślubie.

Jeśli zachowanie twojego partnera wpisuje się w jeden z powyższych punktów, zachodzi duże podejrzenie, że nie w ogóle nie zechce się oświadczyć. W tej sytuacji warto zastanowić się, czy chcesz trwać w tym związku i tracić czas na osobę, która nie ma poważnych zamiarów. Zanim jednak podejmiesz decyzję o ewentualnym rozstaniu, dobrze jest zebrać się na szczerą rozmowę i otwarcie porozmawiać – zapytać go, czy on w ogóle bierze pod uwagę stabilizację, czy widzi ciebie w roli swojej żony. Nie kłóć się z nim, nie stawiaj sprawy na ostrzu noża, tylko przeprowadź spokoją rozmowę: zadaj pytanie o to, „na czym stoicie”. Powodzenia!

Jeśli uznasz, że ten związek nie ma przyszłości, i chcesz zbudować nową relację, z kimś innym, wypróbuj eDarling! Jest to portal randkowy przeznaczony dla ludzi marzących o poważnym związku! W tym i kobiet, które powtarzają sobie „szukam męża„. Marzenia, w tym i o poważnych związkach, trzeba spełniać.

Banner do rejestracji

Źródła

W oparciu o http://love.allwomenstalk.com/signs-he-may-never-propose

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB