Które seriale pomogą ci w walce o zainteresowanie i serce tej drugiej osoby?

Para ogląda serial

Jesień i zima, z uwagi na pogodę, jaka im towarzyszy, są świetnym czasem na to, aby randki organizować w przytulnych czterech ścianach. Zastanawiasz się, czy nie zaprosić tej drugiej osoby na randkę przed TV? Świetny pomysł! Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że randka nie będzie nudna, ostrożnie dobierz odpowiedni tytuł filmu bądź serialu, jaki zaczniecie wspólnie oglądać. Zły wybór w najgorszym wypadku może kosztować cię nawet znajomość!

Spis treści:

1. Zdaniem polskich singli

2. Młodsi single chętniej oglądają seriale

3. Przez serial do serca – single ujawniają najlepsze i najgorsze tytuły

4. Randka z serialem w tle

5. Punkt widzenia: kobiety kontra mężczyźni

6. Serial – czy to dobry temat na pierwszą randkę?

Zdaniem polskich singli

Postanowliśmy zapytać singli, co naprawdę myślą o oglądaniu seriali – czy jest to jeden z tzw. „odstraszaczy randkowych”, czy wprost przeciwnie, może pomóc w nawiązywaniu znajomości. Jak się okazuje, niewiele osób (10%) informacja o tym, że ktoś lubi oglądać seriale, może zniechęcić do kontaktu. Pozostałe badane osoby przyznały, że fakt, iż ktoś przyznaje się do oglądania seriali, jest im albo obojętny (56%), albo interesujący i zachęca do nawiązania znajomości z taką osobą (34%). Jaki wniosek z tego płynie? Warto na swoim profilu dzielić się informacją o ulubionych tytułach! Nie zaszkodzi, a może wręcz pomóc – da bowiem innym jeszcze jeden pretekst do tego, aby wysłać pierwszą wiadomość.

Młodsi single chętniej oglądają seriale

Jak się okazuje, im jesteśmy starsi, tym krytyczniej podchodzimy do seriali. Badanie przeprowadzone na singlach pokazuje, że osoby przed 40-tką chętniej przyznają się do oglądania seriali, niż osoby po 40-tce. Mało tego, najwięcej „fanów” tego typu rozrywki znajduje się wśród najmłodszych singli – dwudziestolatków. To oni najczęściej zamieszczają na profilach informacje o ulubionych serialach, to wśród nich pojawiło się najwięcje twierdzeń, że osoby, które oglądają seriale, są interesujące. Być może wiąże się to z tym, że dzisiejsi 20-to, czy nawet 30-latkowie seriale kojarzą z interesującym, świetnie zrobionym projektem, który dostarcza rozrywki na wysokim poziomie.

banner do rejestracji

Przez serial do serca – single ujawniają najlepsze i najgorsze tytuły

Które tytuły mogą ci pomóc w walce o serce tej drugiej osoby? Okazuje się, że w przypadku seriali, Polacy stawiają przede wszystkim na Dr Hause. 35% badanych wskazało właśnie na ten tytuł. Na drugim miejscu znalazła się „Gra o tron” (27%), na trzecim natomiast Alternatywy 4 (24%). Zaraz za podium uplasowali się „Przyjaciele” – głos oddało na nich w sumie 22% badanych. Jeśli jesteś fanem przynajmniej jednego z wyżej wymienionych tytułów i zdecydujesz się zamieścić tę informację na swoim profilu, istnieje spora szansa, że zyskasz w oczach polskich singli!

Jak nam wszystkim wiadomo, świat seriali to nie tylko świetne produkcje. „Trafiają” się również tytuły, które według polskich singli są mniej udane i o których lepiej nie wspominać, czy to na portalach randkowych, czy podczas spotkania na żywo. Osoby, które wzięły udział w naszym badaniu, stworzyły listę tytułów, których fani wydają im się najmniej atrakcyjni. Są to opdowiednio: „Moda na sukces” (52% osób podało ten tytuł), „M jak Miłość” (39%), „Simpsonowie” (17%).

Randka z serialem w tle

Jeśli chcesz więc zorganizować wam wieczór z serialem, nie wiesz jednak, w czym gustuje ta druga osoba, zachęcamy do sięgnięcia po odcinek jednego z tytułów z wyżej wymienionej „pierwszej trójki”. Każdy z tych wyborów powinien okazać się „bezpieczny”: ironiczny, bardzo inteligentny lekarz rozwiązujący medyczne randka z serialemzagadki, niesamowicie popularny serial z gatunku fantazy, gdzie jednak przemoc i nagość są bardzo często obecne oraz kultowy, polski serial w zabawny sposób obrazujący PRL – każdy z nich okaże się interesującym wyborem. Oczywiście, zanim puścisz odcinek, dobrze jest zapytać się drugiej połówki, czy ma ochotę akurat na ten serial (szczególnie w przypadku momentami okrutnej „Gry o tron”).

Punkt widzenia: kobiety kontra mężczyźni

Przeprowadzając badanie, postanowiliśmy również sprawdzić, czy gusta Polek i Polaków są w przypadku seriali takie same.

Jak się okazuje, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, przyznają, że podczas randki najchętniej oglądaliby seriale komediowe (52% kobiet i 59% mężczyzn). Dodatkowo, spośród wszystkich „komediowych tytułów” Polki najczęściej wskazywały na amerykańskich „Przyjaciół”, Polacy natomiast na polskie „Alternatywy 4”.

Po serialach komediowych najchętniej oglądane byłyby seriale kryminalne (drugi wybór wśród pań) i seriale fantastyczne (drugi wybór wśród panów).

Serial – czy to dobry temat na pierwszą randkę?

Zdecydowana większość pań (64%) stwierdziła, że rozmawianie o ulubionych tytułach podczas pierwszej randki nie jest najlepszym pomysłem. Wśród mężczyzn, głosy podzieliły się w zasadzie pół na pół, z delikatnym wskazaniem (51%) na przeciwników prowadzenia rozmów na ten temat.

Co ciekawe, większość singli nie chce rozmawiać podczas pierwszej randki o ulubionych tytułach, ale jednocześnie aż 51% badanych stwierdziło, że dobrze jest zamieścić na profilach informację o oglądanych serialach. Część stwierdziła, że sama lubi oglądać tego typu produkcje, dlatego miło by było nawiązać kontakt z kimś, kto również gustuje w tego typu rozrywce, część natomiast uznała, że zamieszczenie tego typu informacji może pomóc w przełamaniu pierwszych lodów i nawiązaniu kontaktu.

Nasza rada na randkę: Jeśli zaprosisz tę drugą osobą na tzw. wieczór filmowy, połącz wspólne oglądanie seriali bądź filmów z wcześniejszym wspólnym gotowaniem! Potrawy, które razem przygotujecie, umilą wam późniejsze chwile z dobrym filmem czy serialem.

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB