Slow Sex – zwolnij i rozkoszuj się bliskością

Slow Sex

W dobie, kiedy na każdym kroku bombardowani jesteśmy seksualnością i erotyzmem, trend zwany Slow Sex ma na celu propagowanie bliskości – seksu świadomego i uważnego. Ruch ten powstał w latach 90., podobnie jak Slow Travelling, Slow Reading czy Slow Food, które sprzeciwiają się bezrefleksyjności i jałowości.

Slow Sex – na czym polega

Koncepcja powolnego seksu opiera się przede wszystkim na odnalezieniu odpowiedniego tempa. Czas i przestrzeń pozwolą odkryć Wasze prawdziwe potrzeby. Jedynie skupienie się i koncentracja na trwającej chwili, pozwolą Wam stać się świadomymi swych ciał i bliskości między Wami. Co oznacza właściwy czas? To brak pośpiechu, stresu, to relaks oraz ucieczka myślami poza codzienne zmartwienia i obowiązki.

Nie chodzi tu o to, by kochać się z partnerem wolno i długo, ale przede wszystkim świadomie i uważnie. Zwalniając tempo, możecie przekonać się, czego tak naprawdę w danej chwili potrzebujecie.

Slow Sex stawia przede wszystkim na bliskość z osobą, tą najbliższą, z którą czujecie się bezpiecznie, swobodnie, którą kochacie. Pozwoli Wam lepiej się poznawać, uczyć się nowych rzeczy o sobie. Taki seks zaowocuje w relacji, nie tylko w sferze cielesnej, lecz pogłębi też zaufanie i wyczuli na potrzeby drugiej strony.

Slow Sex to nie tylko seks

Kierując się zasadami tego ruchu, zauważymy zmiany nie tylko w naszym życiu seksualnym. Pomoże on zwiększyć uważność również w innych dziedzinach. Nagle zaczniemy czerpać więcej przyjemności z drobnych rzeczy w naszym życiu, ponieważ zwiększa się nasza wrażliwość zmysłowa, dzięki pogłębianiu świadomości i kontaktu z ciałem.

Według sex coacha Marty Niedźwieckiej:

Sens styczeń
Tak jak w przypadku jedzenia – mamy wybór, czy chcemy jeść dobrze i zdrowo, czy też szybko i bezrefleksyjnie. Slow Sex potraktowany jako nowy styl życia nie tylko może pomóc odmienić życie intymne, ale też w prowadzić zupełnie nowe jakości do całej naszej egzystencji.

Ruch ten to przede wszystkim doświadczenia, a nie teoretyzowanie. Nie ma tu sztywnych zasad, zamiast tego jest miejsce na poszukiwanie własnych pragnień, zmysłowości i potrzeb.

Bezcennym odkryciem na drodze do jakościowego seksu jest odnalezienie uważności i świadomości w seksie – być obecnym i czuć, że druga osoba też cię widzi.

Fragment artykułu pochodzi z najnowszego wydania magazynu SENS: M. Rybak, „W rytmie slow”

Gorąco zapraszamy do lektury, styczniowy numer SENS-u już w sprzedaży!

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB