Droga do rozkoszy

o rozkoszy

Kobieca seksualność przez wieki stanowiła tabu. W średniowieczu kobiety porównywano do diabła, miały one stanowić poważne zagrożenie dla mężczyzn. Orgazm, masturbacja, seks przedmałżeński były tematem kontrowersyjnym aż do lat 50. ubiegłego wieku.

W 1953 roku amerykański naukowiec Alfred Kinsey opublikował raport, który rozpętał rewolucję seksualną. Obalił on stereotyp niewinnej kobiety – idealnej żony i matki. Oprócz fali krytyki, pojawiły się też reakcje podziwu i wdzięczności za uświadomienie społeczeństwu, że kobieta ma również potrzeby seksualne.

Czym jest orgazm

W najprostszym tłumaczeniu jest to odczuwanie niezwykłej przyjemności cielesnej powstałej w wyniku stymulacji seksualnej. Z biologicznego punktu widzenia orgazm to moment najsilniejszego podniecenia płciowego, któremu towarzyszą takie reakcje fizjologiczne jak: skurcze macicy oraz zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych.

Każda kobieta doświadcza indywidualnych odczuć w trakcie orgazmu, powszechnymi doznaniami są: zmiany tempa oddechu, odczuwanie ciepła, pocenie się, drganie ciała, zaburzenie świadomości, jęki lub nawet krzyk.

Mózg w trakcie orgazmu

W trakcie szczytowania w mózgu uaktywniają się takie obszary jak kora, podwzgórze, wzgórze i istota czarna. W organizmie wytwarza się oksytocyna oraz dopamina, co prowadzi do uczucia zrelaksowania i przyjemności. Również obszary odpowiedzialne za pamięć, informacje sensoryczne i emocje stają się aktywne. Dlatego orgazm to w gruncie rzeczy skomplikowany proces, za który odpowiedzialny jest nasz mózg.

Orgazm, czyli „kochanie możesz coś dla mnie zrobić?”

W udanym seksie chodzi przede wszystkim o bliskość oraz wzajemne odczuwanie rozkoszy. Kobietom trudniej jest osiągnąć orgazm niż mężczyznom. Zaledwie 25% pań szczytuje przy każdym stosunku, reszcie przydarza się to od czasu do czasu lub nigdy. Dlatego ważne jest, by panowie pamiętali o tym, że dla kobiet ważne są również takie czynniki jak: nastrój, poczucie bliskości partnera – objęcia, czułe pocałunki, intymna atmosfera. Dobrze jest również zapytać partnerkę o to, co sprawia jej przyjemność . Nie pospieszajcie partnerki, często panie potrzebują więcej czasu i odpowiednich pieszczot, by wejść w odpowiedni nastrój.

Poznaj swoje ciało

By móc pokazać partnerowi, co sprawia Ci przyjemność, musisz być świadoma swego ciała i jego potrzeb. Kobiety często przeżywają pierwszy orgazm podczas masturbacji. I choć dla wielu pań może być to wstydliwy temat, to jednak jest to sposób na uświadomienie sobie jaki rodzaj pieszczot działa w Twoim przypadku najlepiej – ich tempo, rodzaj dotyku itp. Nie wstydź się również pokazać później swojemu partnerowi jak powinien okazywać Ci czułości podczas stosunku byś była w stanie osiągnąć orgazm. Brak szczytowania to problem dotyczący najczęściej młodych kobiet, które dopiero co rozpoczęły współżycie. Sztuka osiągania orgazmu w przypadku pań jest czymś, czego muszą się nauczyć, poznając swoje ciało.

Kluczem do sukcesu jest też odpowiedni stan umysłu i nastawienie – zrelaksowanie, dobry nastrój, ochota na seks, brak zmartwień i stresu. Trudniej będzie Ci dojść do rozkoszy, jeśli akurat czymś się denerwujesz i nie masz chęci na miłosne igraszki.

Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!

Źródła

http://www.studd.co.uk/sexuality.php
http://www.brown.edu/Student_Services/Health_Services/Health_Education/sexual_health/sexuality/female_orgasm.php
http://www.womenshealthmag.com/sex-and-relationships/anatomy-of-an-orgasm
http://bigthink.com/experts-corner/this-is-your-brain-during-orgasm-2

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB