Jak utrzymać namiętność w związku

namiętność w związku

Namiętność – niezwykle ważny składnik każdego związku. Pomaga wnieść urozmaicenie i na nowo rozpalić ogień w każdej, nawet długotrwałej relacji. Podpowiadamy, jak przywrócić dawną pasję w związku i pozbyć się ogarniającej Was rutyny.

Na początku każdego związku zakochani przechodzą fazę, kiedy najchętniej nie wychodziliby z łóżka. Jest to niezwykle intensywny okres pełen uniesień i zmysłowych doznań. Motyle w brzuchu, buzujące hormony – namiętność stanowi niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów nowej relacji. Często jednak zdarza się, że z czasem partnerzy tracą zainteresowanie seksem, a w związku zaczyna panować rutyna.

Namiętność – dlaczego przygasa?

Osoby w długotrwałych relacjach często narzekają na to, że ich życie seksualne nie jest już tak bogate jak dawniej . Seks stał się jedynie obowiązkiem, partner nie jest już w stanie niczym zaskoczyć, częstotliwość z jaką uprawiacie seks jest zdecydowanie niewystarczająca, a może już w ogóle nie ma między Wami miłosnych zbliżeń. Ją boli głowa, On jest zbyt zmęczony, być może dziś nie jest najlepszy na to moment, ale jeśli nie teraz, to kiedy?

Zdarza się że namiętność wygasa, bo partnerzy nie dokładali odpowiednich starań o to, by podtrzymywać dawny płomień w związku. Być może w Waszym związku pojawiły się dzieci i zabrakło Wam czasu, bądź ochoty na seks. Praca, codzienne obowiązki często sprawiają, że zapominamy o wszystkim innym, pogrążając się w rutynie i zaniedbując partnera. Im dłużej kogoś znamy, wydaje nam się, że ta osoba nic nas już niczym nie zaskoczy, seks staje się rutynowy i nudny.

Jak przywrócić namiętność w związku

• Znajdź przyczynę

Zastanów się nad swoim stylem życia – może za dużo pracujesz, nie poświęcasz wystarczającej uwagi swojemu partnerowi? Czy w ogóle pamiętasz, kiedy ostatni raz się kochaliście, czy rozmawiacie na ten temat z partnerem? O zmysłowość w związku należy dbać, jeśli oboje o tym zapominacie, wzajemne pożądanie wygaśnie i pozostanie jedynie mglistym wspomnieniem.

• Jak ważny jest dla Ciebie seks z ukochaną osobą

Bardzo częstym i poważnym błędem popełnianym przez pary, które mają dzieci jest to, że partnerzy zapominają, że są przyjaciółmi i kochankami, ponieważ zostali rodzicami. Bycie mamą, czy tatą to tylko jedna z ról, którą pełnicie, a ignorowanie ukochanej osoby jest niedopuszczalne. Podejmij kroki, które pomogą Wam na nowo stać się kochankami – połóż dzieci wcześniej do łóżka, zrezygnuj z oglądania programu TV, zaoferuj partnerowi odprężający masaż.

• Namiętność – mów o niej otwarcie

Jeśli nie mówisz otwarcie o swoich potrzebach – partner może nie domyślić się, że cos jest nie tak. Szczere wyznanie na temat własnych potrzeb jest niezwykle istotne w związku. Unikaj kłótni i wzajemnych oskarżeń – to może jedynie pogorszyć sytuację i nie zaprowadzi do rozwiązania problemów. Jeśli rozmowa okaże się niewystarczająca możecie zastanowić nad terapią małżeńską.

• Postaw na kreatywność

Nic tak nie podniesie temperatury w sypialni jak nowe doświadczenia. Nie bój się eksperymentować, a erotyczne napięcie pomiędzy Wami pojawi się szybciej niż myślisz. Zabawa w odgrywanie ról, odkrywanie nowych pozycji, szeptanie nieprzyzwoitych słów do ucha oraz spełnianie dawno skrywanych fantazji – to wszystko pomoże Wam na nowo cieszyć się sobą.

• Namiętność, a życiowe pasje

Często dowartościowujemy się przez pryzmat naszych relacji z innymi ludźmi. Zamiast tego lepiej skupić się na swoim własnym rozwoju. Jeśli chcesz poczuć więcej pasji – w życiu i w związku – musisz odnaleźć pasję! Co Cię nakręca? Co Cię ekscytuje? Co sprawia, że chce Ci się żyć? Odpowiedz sobie na te pytania i zacznij wprowadzać je w swoje życie! Życiowe pasja sprawi, że namiętność zagości we wszystkich sferach Twojego życia – również w zmysłowej relacji z partnerem.

A Wy macie jakieś sposoby na to, by utrzymać zmysłowy żar w Waszym związku?

Źródła

http://www.mindbodygreen.com/0-12353/5-ways-to-spark-passion-in-your-long-term-relationship.html
http://www.drphil.com/articles/article/158

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB