Seks tantryczny – odkryj duchową stronę seksu

Seks tantryczny

Seks nie wiąże się jedynie z cielesnym przeżyciem. Jeśli chcecie urozmaicić swoje życie seksualne niekoniecznie musicie wybierać się do sex shopu, czy też bawić w odgrywanie ról. Oczywiście warto spróbować czegoś nowego. Dla Was odkrywamy tajniki seksu tantrycznego.

Czym jest seks tantryczny?

Tantra oznacza duchowy rozwój opierający się na filozofii, która głosi, że natura wszystkich bytów jest taka sama. Dosłownie – Tantra jest narzędziem, które służy do rozciągania świadomości. Wiąże się z nurtami hinduistycznymi i buddyjskimi. Jej część stanowią praktyki seksualne, które prowadzić mają kochanków do krainy zmysłów i tworzyć niezwykłą więź duchową.

Seks tantryczny w praktyce

W praktykach miłosnych opierających się na Tantrze chodzi przede wszystkim o rozbudzenie pasji w kochankach i zbliżeniu na poziomie duchowym. Jak zatem wprowadzić Tantrę do naszej sypialni?

• Stwórz intymną przestrzeń

Powinno to być miejsce, gdzie będziecie czuć się zrelaksowani i w nastroju na pieszczoty. Najlepiej pozbyć się przedmiotów, które mogłyby niepotrzebnie Was dekoncentrować. Świece, kwiaty i delikatne materiały, którymi możecie udekorować swoją przestrzeń dodatkowo poprawią atmosferę. Zapach jest bardzo ważny dla Waszych zmysłów! Spróbujcie naturalnych olejków aromatycznych: jaśminu, ylang-ylang, róży. Łóżko powinno być tak wygodne, jak to możliwe. Możecie też wybrać odpowiednią muzykę – coś, co oboje lubicie, najlepiej uspokajającego.

• Skupcie się na oddechu i dotyku

To niezwykle istotne byście oboje skupiali się na doznaniach zmysłowych własnych i partnera. Usiądźcie nadzy naprzeciw siebie i wpatrujcie się w siebie – kontakt wzrokowy ma stwarzać głęboką więź intymną miedzy Wami. Spróbujcie zharmonizować swoje oddechy, tak by, kiedy jedno z Was nabiera powietrza, drugie je wydychało. Jak gdybyście dzielili się ze sobą tym powietrzem. Obdarowujcie się powoli pocałunkami i pieszczotami, sprawcie sobie po kolei zmysłowy masaż (lecz powstrzymajcie się jeszcze od seksu).

• Dajcie sobie czas

Najważniejsza w tantrze jest właśnie gra wstępna! Spokojnie i bez pośpiechu budujcie atmosferę podniecenia i bliskości. Dzięki temu wytworzy się napięcie i odkryjecie jak przyjemnie jest rozkoszować się sobą nawzajem. Wykorzystajcie ten czas do tego, by odpowiednio skupić się na sobie i partnerze. Tak, jak w medytacji, kiedy twoje myśli wędrują w inną stronę, delikatnie skieruj je z powrotem na swojego partnera i tę magiczną chwilę, którą właśnie dzielicie.

Kiedy w końcu dojdzie między Wami do zbliżenia – nie zapomnijcie o tym, by nie zamykać oczu i skupiać swą uwagę na zmysłach – dotyku, węchu. Cieszcie się tym wyjątkowym przeżyciem!

Seks tantryczny i jego zalety

Znajomość tantry pozwala cieszyć się kochankom życiem seksualnym w jego pełnym potencjale. Tantra pomaga pozbywać się ograniczeń szczególnie tych narzuconych przez kulturę społeczeństw zachodnich.

W odróżnieniu od wielu religii tantra definiuje seks jako sacrum, a nie grzech. Nie traktuje cielesności jako czegoś wstydliwego, a wręcz przeciwnie.

Poprzez tantrę kochankowie są w stanie osiągnąć niesamowity orgazm, który poprzedzony jest zmysłową i niespieszną grą wstępną. Seks tantryczny uczy kochanków bliskości, dzielenia między sobą niezwykłych doznań, które obejmują wszystkie zmysły. Ponadto za tantrą stoi piękna idea – zbliżenia duchowego, mistycznego przeżycia, a nie jedynie fizycznego zaspokojenia.

Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!

Źródła

http://www.mistycznabrama.net/tantra-joga/18-co-to-jest-tantra.html
http://www.askmen.com/dating/love_tip/43_love_tip.html
http://www.care2.com/greenliving/tantric-sex-for-beginners-4-easy-tips.html

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB