Zakochaj się zimą!

zima

„Białe płatki na szybach Mrozu kładą się wzorem Każdy nim z nieba zleci Snuje swoją opowieść Wzięte z zimowej książki Świata nich zawierucha A z płatków morze miłości…”

Tak brzmi fragment piosenki „Kochajmy się zimą”, pochodzącej z najnowszej płyty duetu Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. „Zimowe piosenki” to album pełen wzruszających melodii, które wspaniale oddają przedświąteczną atmosferę ciepła i serdeczności. Zawarte w tych utworach przesłanie to: Zakochaj się na zimę! Ale… dlaczego właśnie teraz?

Zima – idealny czas na miłość

Nadchodzi zima. Już niedługo za oknem ukaże się malownicza biała przestrzeń, migocąca w blasku kryształowego szronu i przejrzystych soplach lodu. Przepełnieni całorocznym bagażem doświadczeń szukać będziemy w grudniowe dni kojących promieni światła. Do tego, przeszywające chłodem powietrze jak co roku zagania bezdusznie przechodniów do zamkniętych, sterylnych pomieszczeń. To naturalne, że tęsknota za blaskiem słońca zrodzi w nas nagłą potrzebę pozyskiwania ciepła – zarówno fizycznego jak i emocjonalnego. Jednak największe spustoszenie zima dokona w tym roku w sercach samotnych. Dlatego nie zapadaj już więcej w sen zimowy i… zakochaj się.

Uczuciowa alchemia

Uczucie przemęczenia i niedobór energii w okresie zimowym związane są bezpośrednio z wcześniejszym zapadaniem zmroku. Funkcja wydzielania serotoniny, tzw. „hormonu szczęścia” odpowiedzialnego za stan samopoczucia, uzależniona jest bowiem od długości dnia i nasilenia światła. Z drugiej strony mamy do czynienia ze spadkiem dopaminy, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za procesy emocjonalne, który sprawia, że zimą mamy większą tendencję do romantycznych, melancholijnych nastrojów. Nostalgiczny charakter zimy podsyca do tego wszechobecna aura Świąt Bożego Narodzenia – nie jest to łatwy okres dla singli. Rozgrzej swoje uczucia i zakochaj się zimą!

Miłość – najlepszy dostawca ciepła

Kto z nas nie marzy o tym, aby po ciężkim dniu w pracy zastać w domu stęsknioną, ukochaną osobę? Kto z nas nie chciałby rozgrzewać się w mroźny wieczór herbatą z cynamonem i spoglądać przy tym na swoją drugę połówkę? A może by tak po prostu posiedzieć razem pod kocem i posłuchać trzaskającego za oknem mrozu? Odmień swoje życie i odważ się wyruszyć na poszukiwanie miłości! Zakochaj się już teraz, wykorzystując szansę, jaką właśnie oferuje Ci los. Spędzając czas w domowym zaciszu, odwiedź portal eDarling i znajdź wymarzonego partnera na całe życie. Nadchodzi zima – a u Ciebie jakie prognozy?

Źródła

Miłość – sprawa serca czy mózgu? Wywiad z antropolog Heleną Fischer
Zródło: http://www.rmf24.pl/nauka/news-milosc-sprawa-serca-czy-mozgu,nId,146164

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB