Jak zaspokoić potrzebę bliskości?

samotność a bliskość

Potrzeba bliskości jest głęboko zakorzeniona w ludzkiej psychice. Wiele osób jest nieszczęśliwych z powodu bycia singlem. Samotność ma jednak wiele pozytywnych aspektów. Niektórzy są samotnikami z wyboru, ponieważ kontakt z innymi osobami stanowi dla nich udrękę. Jednak większość ludzi lepiej czuje się w towarzystwie osób o podobnych zapatrywaniach na świat.

Samotność i jej różne oblicza

Dla jednych brak stałego partnera jest powodem, żeby czuć się opuszczonym i samotnym. Inni otaczają się wtedy gronem przyjaciół i mimo braku ukochanej osoby nie czują się osamotnieni. Samotność nie jest jednak tylko domeną singli. Niekiedy nawet osoby żyjące w związku partnerskim czują się osamotnione i niezrozumiane. Na uczucie odosobnienia decydujący wpływ ma autentyczność relacji, która łączy nas z innymi ludźmi.

Samotność singli

Znalezienie partnera na całe życie jest niełatwym zadaniem. Singlom niekiedy trudno znaleźć odpowiedniego partnera. Wraz z wydłużającym się procesem poszukiwań, wzrasta również zwątpienie oraz zniechęcenie. Zranionym w przeszłości osobom poszukiwanie drugiej połowy utrudnia strach przed ponownym rozczarowaniem.

Dzisiejsze tempo życia nie sprzyja utrzymaniu trwałych kontaktów z ludźmi. Często brakuje również czasu na stały związek. Single zajęte są nauką, pracą lub obowiązkami zawodowymi. Jednak brak partnera nie musi oznaczać pogrążania się w samotności.

Pożegnanie z samotnością

Warto zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie, a wtedy także i miłość szybciej zawita w nasze progi. Można zrobić wiele, aby wyzbyć się uczucia samotności. Dzięki utrzymywaniu kontaktów towarzyskich z innymi ludźmi oraz zawieraniu nowych znajomości można przy tym natrafić na miłość na całe życie.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie jest się jedynym singlem na świecie i że gdzieś znajdzie się na pewno wymarzony partner. Warto więc świadomie oraz z oczami szeroko otwartymi kroczyć przez świat. Ogłoszenia towarzyskie, serwisy randkowe czy też inne portale dla samotnych mogą się okazać idealnym rozwiązaniem. Gdzieś na pewno czeka ktoś, kto idealnie do Ciebie pasuje.

A czy Tobie dokucza samotność? Napisz komentarz!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB