Katarzyna Miller o zdradzie, budowaniu związków i miłości

okładka książki

Bez wątpienia zdrada to jedno z najboleśniejszych doświadczeń w życiu człowieka, doprowadziła do rozpadu wielu, nierzadko z pozoru szczęśliwych, par. Czy zdrada musi jednak zawsze rujnować nasze życie? Czego może nas ona nauczyć o nas samych i o naszych związkach?

Na te oraz inne pytania udziela odpowiedzi Katarzyna Miller, znana psycholożka i psychoterapeutka, w swoim poradniku „Kup kochance męża kwiaty.“ Zdaniem psycholog, gdyby spróbować spojrzeć na zdradę mniej stereotypowo, bardziej pozytywnie, mogłaby się ona stać początkiem zmian prowadzących nas do prawdziwego spełnienia oraz lepszego zrozumienia samego siebie oraz potrzeb partnera.

Książka jest próbą rozmowy z czytelniczką, w której autorka w prosty i zabawny sposób stara się pokazać jak zrozumieć mężczyznę, jak zbudować związek oparty na wzajemnym szacunku i miłości oraz jak poradzić sobie w sytuacji, gdy w naszym związku pojawi się zdrada. To poradnik, który można nazwać lekturą obowiązkową dla każdego – zarówno długodystansowców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają budowanie młodego związku.

Aby zdobyć poradnik Katarzyny Miller, weź udział w konkursie eDarling i Zwierciadła!

Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Współautorka książek Bajki rozebrane, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne, Być kobietą i nie zwariować, Jak pies z kotem, autorka książek Nie bój się życia i Królowe życia. Na stałe związana ze „Zwierciadłem”.

Katarzyna Miller o swojej książce „Kup kochance męża kwiaty”:

Temat zdrady to jeden z lejtmotywów naszego życia. Nieustannie obecny w literaturze, teatrze, kinie. W poważnych dziełach o naturze ludzkiej i w formach nieco lżejszych. W rozmowach kobiet. I – tak, tak, Moja Droga – mężczyzn również.

Próbą takiej intymnej rozmowy jest ta książka. Postanowiłam ją napisać po ogromnym poruszeniu, jakie wywołała moja rozmowa z Tatianą Cichocką opublikowana na łamach „Zwierciadła”. Ukazała się pod tym samym tytułem, z którego – przyznam się – jestem bardzo dumna. Chyba nie spotkałam jeszcze osoby, której by nie poruszył. Mężczyźni są zachwyceni, kobiety – zbulwersowane. „Kwiaty – tej zdzirze?”, wołają oburzone.

Zupełnie odwrotnie niż przy tytule mojej pierwszej książki Chcę być kochana tak jak chcę. Wtedy to kobiety przytakiwały „O tak, tak właśnie”, a mężczyźni kwitowali: „Czego się tym babom zachciewa”.

Zbulwersowanych zatem tytułem Kup kochance męża kwiaty zapewniam, że zawsze chodzi mi o budowanie ciepłego, serdecznego, trwałego porozumienia między kobietami i mężczyznami, a także siostrzanej solidarności kobiecej.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB