Rozwiązanie konkursu eDarling i „Zwierciadła” „Jaka jest Twoja recepta na miłość?”

Książka

Konkurs dobiegł końca. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i nadesłali do nas swoje prace i przepisy na udany związek. Spośród wszystkich prac wybraliśmy 5 najciekawszych, których autorzy otrzymali nagrody sponsorowane przez wydawnictwo „Zwierciadło” – książki Katarzyny Miller „Kup kochance męża kwiaty, czyli jak uniknąć zdrady”. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy zwycięskie prace konkursowe. Można z nich stworzyć małą książkę kucharską eDarling – podpowiadającą jak przygotować miłosną ucztę, która nigdy się nie kończy…

Zapraszamy do zapoznania się ze zwycięskimi przepisami użytkowników eDarling!

1. Przepis Ewy z Siedlec:

Składniki:
1) Szczypta poczucia humoru
2) Szklanka zrozumienia
3) Garść czułości
4) 2 łyżki wspólnych zainteresowań
5) Odrobina tajemniczości
6) Morze namiętności
7) Moc dobroci

Wykonanie:
Składniki mieszamy ze sobą tak, by każde ciasteczko zawierało je wszystkie. Pieczemy w gorącej temperaturze naszych uczuć, ale tak, by nie spłonęły, jednak zawsze miały piękny ciepły kształt dobrego serduszka! Miłość to przecież codzienna troska o ukochaną osobę a im więcej takich ciasteczek zjemy, tym więcej pokochamy.

2. Przepis Marty z Częstochowy:

Przepis na „miłość” nie musi być trudny. To kwestia dopasowania do siebie kilku nieskomplikowanych składników. Odrobinę cierpliwości połącz ze szczyptą egoizmu, bądź cierpliwy gdy Twoja druga połówka pogubi się w Waszym związku, pamiętaj każdy ma gorszy dzień. Jednocześnie nie zapominaj o sobie. Pamiętaj, że miłość to połączenie dwóch planet gdzie, każda z nich ma swoje własne orbity, które wokół niej krążą. Nie poświęcaj swoich zainteresowań i przyzwyczajeń dla swojego partnera, dziel się z nim/nią tym co lubisz, kochasz, szanujesz.

Kolejne składniki to: spontaniczność i troska. Zaskakuj, by być zaskakiwaną. Nie planuj tego jak ma postępować Twoja druga połówka. Gdy chcesz iść na spacer boso po łące, nie czekaj, aż Twój ukochany wpadnie na ten pomysł. Sama go zaskocz! Pamiętaj, że często rozczarowania są spowodowane naszym „nakręceniem się” na coś.
I na koniec najważniejszy składnik – dużo czułości. Słodkie słówka, Przytulanki i nocne igraszki dodadzą i słodkości i pikantności Naszej Miłości 🙂

3. Przepis Anny z Olsztyna:

Miałam kilka udanych związków, więc z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że recepty na miłość NIE MA – to albo się czuje albo nie… natomiast jest recepta na udany związek:
1. ZAUFANIE to podstawa każdej zdrowej relacji!
2. POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA… na to muszą pracować obie strony 😉
3. SEX w tym temacie rutyna jest niedozwolona!
4. ROMOWA, rozmowa i jeszcze raz ROZMOWA, nie żadne tam domysły i gdybania, tylko konkretne pytania i szczere odpowiedzi!!!
5. PARTNERSTWO… to już wyższa szkoła jazdy, sztuka negocjacji, asertywna postawa i chęć do tworzenia wspaniałej codzienności 😉

A teraz napiszę coś co powinnam wstawić na sam początek ale nie pasowało 🙂 a mianowicie pamiętajmy wszyscy, aby w pierwszej kolejności kochać siebie samych. To chyba NAJLEPSZA i najbardziej SPRAWDZONA recepta na WSZYSTKO!!!

4. Przepis Marty z Barcian:

Weź 1 bliską sercu osobę i napełnij ją oceanem miłości, morzem wyrozumiałości, kilogramem czułości, szklanką szczerości, 1/2 szklanki lojalności, 2 łyżkami oddania, łyżką zaufania, okraś to troską i posyp cierpliwością. Delikatnie wymieszaj wszystkie składniki, nie wstrząsaj. Po upłynięciu doby zacznij wszystko od początku.

5. Przepis Aleksandry z Gdyni:

Potrzebne składniki:
→ 2 ludzi gotowych na wspólne życie
→ odrobina magii przyciągająca ich ku sobie
→ dużo wierności i zaufania
→ garść spontaniczności
→ szczypta szaleństwa zmieszanego z fantazją
→ trochę tajemniczości dodawanej na każdym etapie związku
→ dużo humoru, który sprawia, że jesteśmy pogodni i chcemy otaczać się pozytywną energią

Dodawać według uznania:
→ wspólne zainteresowania
→ podobny charakter

Absolutnie unikać:
→ uprzedzeń
→ małej wiary w siebie i ludzi
→ poddawania się po niepowodzeniach
→ planowania, układania scenariuszy
→ zmieniania siebie lub partnera/ki

Sposób przygotowania:

1. Zmieszać dwie osoby z pozostałymi składnikami. Nieocenione okazać się mogą wszelkie
zbiegi okoliczności. Warto rozejrzeć się wokół, gdyż miłość może nadejść w najmniej oczekiwanym momencie. Nie warto niczego zakładać z góry, spontaniczność i otwartość mogą z nowo poznanych ludzi stworzyć parę na długi, długi czas.
2. Przez cały czas należy doglądać miłości i sprawdzać jak można stale o nią dbając, wciąż ją
pogłębiać. W moim związku olbrzymią rolę odgrywa zaufanie i swoboda dawana partnerowi. Wiem, że zależy mu na mnie, dlatego nie muszę stale słuchać jego zapewnień o miłości do mnie. Wyraża się ona w najprostszych gestach. Również dbam o to, by codzienność dostarczała nam okazji do zaskakiwania siebie i okazywania sobie uczuć.
3. W miarę dojrzewania miłości trzeba dbać o to, by nie zniknęła magia, która widoczna jest w spojrzeniach zakochanych ludzi, ich pragnieniach wzajemnego dotyku, potrzebie zatopienia się w swoich ramionach.

Uczestnikom dziękujemy, a laureatom serdecznie gratulujemy!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB