Portale randkowe cieszą się coraz większa popularnością – pozwalają w wygodny i bezstresowy sposób odnaleźć potencjalnego partnera. Zapoznaj się z listą zalet internetowego randkowania.
Czy naprawdę znasz sztukę całowania tak dobrze, jak ci się wydaje? Przeczytaj, czego powinno się unikać podczas wymiany pocałunków, by była ona naprawdę przyjemna.
Już jeden pocałunek może wyrażać wiele: czułość, pożądanie, przywiązanie. Może wywoływać fajerwerki i być potwierdzeniem miłości. Zdarza się jednak, że nasz pocałunek nie wyraża wiele więcej ponad to, że nie umiemy całować.
Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas całowania?
Pocałunek non grata
To, czy spotkanie przebiega pomyślnie, czy raczej nie, da się łatwo wyczuć. Jeśli druga osoba dąży do kontaktu, spogląda na ciebie często i z ciekawością, jest to niewątpliwa oznaka sympatii z jej strony. W takiej sytuacji możesz spokojnie spróbować zakończyć wieczór pocałunkiem. Jeśli jednak czujesz, że osoba, z którą się spotykasz nie wysyła sygnałów świadczących o szczególnym zainteresowaniu tobą, lepiej zrezygnuj z pożegnalnego buziaka.
Za mokro!
Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż zbyt mokry pocałunek. Jeśli nie jesteś pewna/pewny czy nie całujesz w ten sposób, zwróć uwagę na to, czy osoba przez ciebie pocałowana nie wyciera po wszystkim dyskretnie ust. Jeśli zauważysz podobne zachowanie, przed kolejnym pocałunkiem przełknij ślinę i postaraj się ograniczyć długość całusa.
Próba uduszenia
To prawda, pocałunek powinien sprawić, że miękną kolana. W żadnym razie nie powinien jednak wywołać omdlenia! Jeśli gwałtownie całując partnera blokujesz mu możliwość oddychania, może się zdarzyć, że zrobi mu się słabo. Aby uprzedzić taką sytuację, zachowaj czujność i zaobserwuj, czy osoba całowana nie próbuje się wycofać. Może warto zmienić wtedy kąt pocałunku, by umożliwić partnerowi swobodne oddychanie.
Oczy szeroko otwarte
Niektórzy lubią całować się z otwartymi oczami. Jeśli też do nich należysz, twój partner jednak preferuje klasyczne zamknięcie oczu, radzimy ci zrezygnować z twojego przyzwyczajenia. Chyba nie chcesz wystraszyć partnera, gdy zostaniesz przyłapany/a na przyglądaniu mu się z odległości trzech centymetrów?
Właściwy moment
Jak się całować – to tylko w odpowiedniej chwili! Prawdziwą katastrofą jest pocałunek w nieodpowiednim momencie. Spontaniczny buziak podczas eleganckiej kolacji wydaje ci się romantyczny, jednak może się zdarzyć, że twój partner nie wyczuje wyjątkowości chwili i w tym samym momencie użyje swoich ust do bardziej prozaicznych celów, takich jak picie, jedzenie czy mówienie.
Sprzyjająca atmosfera
Pierwszy pocałunek dwojga ludzi należy do sytuacji intymnych. Zrezygnuj więc lepiej z pomysłu pocałowania nowego partnera w obecności ciekawskich przechodniów i w czasie pierwszej randki. Na to, by przekonać się, czy czułości w miejscach publicznych są dla niej/niego nieprzyjemne, czy też wręcz przeciwnie, będzie jeszcze czas.
Do ataku!
Bardzo gwałtowny pocałunek może być piękny pod warunkiem, że twój partner będzie przygotowany na taki wybuch namiętności. Przy pierwszym pocałunku radzimy zachować pewną ostrożność. Zanim pójdziesz na absolutną całość, dowiedz się, co jej/jemu sprawia przyjemność. Jak tylko lepiej poznasz partnera i jego upodobania, będziesz mógł/mogła rozwinąć skrzydła.
A Ty znasz jakiesz sztuczki jak się dobrze całować? Jak według Ciebie wygląda idealny pocałunek?