Jakie techniki stosować podczas pierwszego spotkania?

mowa ciala

Mowa ciała bywa niedoceniana, a stanowi niezwykle ważne narzędzie komunikacji interpersonalnej. Zwłaszcza podczas flirtu warto zwrócić uwagę na mowę ciała tej drugiej osoby – nic nie zdradza tak przeżywanych emocji niż ruchy i gesty. Nic też nie mówi więcej o osobie, z którą się flirtuje niż jej gestykulacja czy spojrzenia. Umiejętnie stosując i odczytując mowę ciała podczas flirtu zwiększasz swoją szansę na sukces!

Oto kilka wskazówek, jak można odczytać to, co zdradza mowa ciała oraz w jaki sposób sami możemy wysyłać odpowiednie sygnały do osoby, z którą flirtujemy:

1. Spojrzenia

Mimo iż kobiety zazwyczaj wstydzą się zrobić pierwszy krok i nie są skore do nawiązywania rozmów z mężczyzną, to jednak właśnie one dają pierwszy sygnał do flirtu i nawiązują kontakt wzrokowy. Jeśli kobieta kilkakrotnie rzuca spojrzenia w kierunku mężczyzny oznacza to, że jest nim zainteresowana. Kontakt wzrokowy powinien być na tyle długi, by potencjalny partner od razu zrozumiał, że nie był przypadkowy. Również pełne zachwytu spojrzenie mężczyzny daje kobiecie wyraźnie do zrozumienia, że jest on zainteresowany bliższą znajomością.

2. Dotyk

Podczas rozmowy można jak najbardziej skorzystać z tego, co mowa ciała oferuje w kwestii tajników flirtu. Możliwe jest na przykład wysyłanie sobie nawzajem jednoznacznych sygnałów poprzez tzw. „autoerotyczny dotyk”. Muskanie swojego policzka przez kobietę w momencie rozmowy z mężczyzną, bawienie się puklem włosów lub dyskretne zwilżenie warg językiem, patrząc równocześnie na rozmówce, działają zazwyczaj stymulująco na partnera. Gesty takie mogą też przybrać bardziej bezpośrednią formę. Bardzo zmysłowo działa na kobietę, kiedy mężczyzna delikatnie odchyli włosy z jej twarzy. Natomiast na zmysły mężczyzny zadziała niewinne muśnięcie go po ramieniu czy dotknięcie jego ręki.

3. Zabawa przedmiotami

Nawet dotyk niektórych przedmiotów działa czasem erotycznie. Dzieje się tak, gdy poczas rozmowy gładzimy ręką brzeg kieliszka lub bawimy się biżuterią. Warto jednak w takiej sytuacji zachować dużą ostrożność, ponieważ niektóre niewerbalne komunikaty mogą sprawiać wrażenie nachalnych bądź niesmacznych.

4. Postawa wyrażająca otwartość

Bardzo ważne podczas flirtowania jest pokazanie swojej otwartości. Osobom nieśmiałym trudno jest nawiązywać kontakty i otwarcie z kimś rozmawiać, a w szczególności flirtować. Ważne jest, aby mowa ciała posłużyła do zasygnalizowania zainteresowania rozmową. Uśmiechanie się do rozmówcy, zachowanie prostej sylwetki, nie garbienie się, nie wykręcanie i nie chowanie rąk za siebie, to postawy, o których należy pamiętać. Warto również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zachowuje się partner.

5. Patrzenie sobie w oczy

Patrząc rozmówcy prosto w oczy daje mu się odczuć prawdziwe zainteresowanie. Warto zwróć jednocześnie uwagę, jak zachowuje się partner rozmowy i gdzie kieruje swój wzrok podczas Twojej wypowiedzi. Jeśli jest nieskoncentrowany i rozgląda się cały czas na boki może to oznaczać, że jest on wstydliwy, rozkojarzony bądź niezainteresowany.

6. Dystans to również mowa ciała

Jeśli osoba, z którą się flirtuje, zmniejsza podczas rozmowy odstęp i stara się być bliżej (nawet poprzez żart), oznacza to, że jest bardzo zainteresowana. Jeśli jednak odległość się zwiększa, może świadczyć to o tym, że ta znajomość nie rozwinie się w kierunku głębszych uczuć.

Podczas następnego nadarzającego się flirtu warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione znaki. Szybko można nauczyć się odczytywać emocje osoby, z którą się flirtuje, jeśli tylko zwraca się uwagę na to, co zdradza mowa ciała.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB