Malowniczy region świętokrzyski

randki w świętokrzyskim

Województwo Świętokrzyskie to przede wszystkim bogate w faunę i florę lasy Puszczy Jodłowej, zamki i klasztory, sandomierskie zabytki, malownicze Góry Świętokrzyskie, czyste wody, unikalne jaskinie oraz ponad 1300 km pieszych i około 1500 km rowerowych szlaków turystycznych. To wspaniałe miejsce na niezapomniane wycieczki dla zakochanych!

Amatorzy jazdy konnej znajdą w województwie świętokrzyskim około 20 ośrodków jeździeckich, natomiast miłośnicy awiacji – centra sportów lotniczych w Masłowie oraz Pińczowie. Liczne zbiorniki na czystych rzekach umożliwiają uprawianie żeglarstwa, narciarstwa wodnego i windsurfingu, samemu lub w towarzystwie partnera. To również świetna okazja dla singli, by poznać mnóstwo nowych ludzi i spotkać miłość życia.

Góry Świętokrzyskie – raj narciarzy

Góry Świętokrzyskie to także raj dla narciarzy, tych początkujących i tych zaawansowanych. W najbliższym otoczeniu Kielc oraz w samym mieście znajduje się 6 tras narciarskich. Szusując na nartach lub desce snowbordowej można się wyszaleć, a w czasie przerwy w restauracjach na stoku popijając grzańca poznać kogoś interesującego. Organizowane wycieczki narciarskie to rewelacyjny sposób dla singli, by nawiązać wiele ciekawych i obiecujących znajomości.

Sandomierz – Perła regionu

Zwiedzając województwo świętokrzyskie warto odwiedzić Sandomierz, miasto artystów i turystów. Zwiedzanie z ukochaną osobą można rozpocząć od Zamku ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Okręgowe. Tuż obok, kościół św. Jakuba – jeden z pierwszych w Polsce kościołów zbudowanych z cegły, malowniczy Wąwóz Królowej Jadwigi, a na sąsiednim wzniesieniu okazała katedra Narodzenia NMP. Obok kanonii – Dom Długosza, w którym mieści się Muzeum Diecezjalne. Centrum Sandomierza stanowi zabytkowy rynek, na środku którego stoi ratusz, wzniesiony w I połowie XIV wieku. Obok znajduje się wyjście z podziemnej trasy turystycznej. Kiedy znudzi się Wam zwiedzanie zabytków, wejdźcie koniecznie na szczyt Bramy Opatowskiej, by podziwiać miasto i przepiękną panoramę. To wymarzone miejsce na pierwszy pocałunek w romantycznej atmosferze.

Region świętokrzyski to wymarzone miejsce na wycieczki dla zakochanych i singli szukających partnera!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling