Randki w Sopocie: morskie inspiracje – i nie tylko

Randki w Sopocie

Sopotu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To położone między morzem a zalesionymi wzgórzami przepiękne miasto co roku odwiedza ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów, zarówno zakochanych, jak i singli szukających swojej miłości. Sopot, łącznie z pobliskim Gdańskiem i Gdynią, tworzy ponad milionową aglomerację trójmiejską. Zachęcamy do odwiedzenia tej Perły Bałtyku, niezależnie od tego czy jesteś singlem, czy masz już drugą połówkę. Zapewniamy, że nie będziesz się nudzić!

Randki w Sopocie

Przechadzając się uliczkami Sopotu spotkamy mnóstwo młodych ludzi, niezależnie od pory roku. Poza sezonem letnim zobaczymy tu głównie mieszkańców Trójmiasta i okolic, którzy po pracy czy zajęciach na uczelni relaksują się na molo lub plaży, a wieczorem świetnie się bawią w nocnych klubach zlokalizowanych głównie w okolicach słynnego Monciaka.

Latem natomiast Sopot zmienia się nie do poznania. W upalne dni tłumy turystów z całej Polski i z innych krajów przemierzają ulicę Monte Cassino w górę i w dół. Kto wie? Może właśnie w tym tłumie zobaczysz osobę, na widok której Twoje serce zabije mocniej?

Sopot znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia przygotowanego przez eDarling wśród dziesięciu polskich miast, w których mieszkają najbardziej atrakcyjni single. *

Klimat Sopotu

Niepowtarzalny charakter nadają miastu secesyjne kamieniczki, wille otoczone drzewami, zabytkowe parki oraz piękne ogrody. To właśnie tu można spotkać rodziny z dziećmi, zakochanych czy samotnych wyczekujących swej miłości. Sopot to idealne miejsce dla singli chcących poznać wymarzonego partnera. Urzekająca sceneria Sopotu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe sprawiają, że każdego roku przyjeżdża tu mnóstwo turystów i wczasowiczów.

Top 5 atrakcji dla singli w Sopocie

Monciak

Monciaka zna prawie każdy. Jest to potoczna nazwa ulicy Bohaterów Monte Cassino, która prowadzi do popularnego Sopockiego mola. Monciak jest chyba najsłynniejszym deptakiem w kraju. Mieszczą się przy nim liczne puby i galerie, dzięki czemu nie sposób się tu nudzić. To właśnie głównie na Monciaku single z Sopotu wypatrują swoich nowych sympatii.

Plaża i molo

Wprost stworzone do romantycznych spacerów są czyste, piaszczyste plaże, które rozciągają się na przestrzeni 4,5 km całego sopockiego brzegu. Najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m), przecinające plażę, to ulubione miejsce wielu młodych ludzi, singli z Sopotu i nie tylko.

Centrum Haffnera

Sopot jest miejscem, gdzie imprezy odbywają się przez cały rok. Jeśli po całodziennym plażowaniu chcielibyście trochę się rozerwać, posłuchać muzyki lub potańczyć, polecamy Wam Centrum Haffnera i mieszczące się w nim kluby. Ostatnio bardzo modne stały się Versalka i Czekolada, które tętnią życiem nie tylko w sezonie letnim.

Aquapark

Jeśli przechadzając się Monciakiem zjedliśmy zbyt dużo słodkich gofrów z bitą śmietaną i męczą nas wyrzuty sumienia, zawsze możemy spalić zbędne kalorie w słynnym Aquaparku. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Gwarantujemy, że będziecie się świetnie bawić, korzystając ze zjeżdżalni wodnych czy sauny. Single z Sopotu wiedzą jak połączyć przyjemne z pożytecznym!

Opera Leśna

Niewątpliwą dumą miasta jest odbywający się już od ponad 40 lat Sopot Festival. To święto muzyki króluje nad bałtyckim kurortem każdego roku w pierwszych dniach września. Odbywa się w pięknie położonej Operze Leśnej, która jest niezastąpionym miejscem, by przeżyć gorący romans, znaleźć drugą połówkę czy wraz z ukochaną osobą spędzić niezapomnianą randkę.

Szukasz więcej pomysłów na udane spotkania we dwoje? Sprawdź, jak spędzić randki w innych miastach Polski:

Źródła

*Statystyki oparte na samoewaluacji poziomu „atrakcyjności” przez Użytkowników eDarling w skali 0-7

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc