Pomysły na randki w Białymstoku

randki w Białymstoku

Podlasie nie cieszy się może taką popularnością wśród turystów jak inne rejony naszego kraju, jednak z roku na rok coraz więcej osób zaczyna doceniać zalety północno-wschodniej części Polski. W rejonie Podlasia natkniemy się na niepowtarzalną mieszankę różnych narodowości oraz wyznań. Po obu stronach Bugu leżą urocze miasteczka takie jak Siemiatycze, Grabarka czy Drohiczyn ze śladami średniowiecznego grodziska.

Oryginalne miejsca na spotkania

Niezapomniane wrażenia pozostawi również wizyta w Białymstoku, który jest stolicą województwa podlaskiego.Jeśli więc szukacie ciekawych pomysłów na spędzenie randki, Białystok i Podlasie dostarczą Wam wielu inspiracji! Jest to idealne miejsce zarówno dla singli jak i zakochanych, którzy szukają kontaktu z historią i wielokulturowymi wpływami, a przy okazji pragną odpocząć na łonie natury.

Białystok znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia przygotowanego przez eDarling wśród polskich miast, w których mieszkają najbardziej atrakcyjni single. *

Randki w Białymstoku – top 5 atrakcji

Dni Białegostoku

Najlepszym okresem na odwiedzenie stolicy północno-wschodniej Polski jest czerwiec, kiedy turyści przybywają tłumnie na Dni Białegostoku. Interesujące wystawy, tradycyjny jarmark, spotkania autorskie i koncerty to tylko niektóre z atrakcji, które tutaj na Was czekają. Dni Białegostoku to ciekawa propozycja również dla singli, którzy chcieliby nawiązać nowe znajomości lub umówić się na pierwszą randkę.

Białostockie Dni Sztuki Współczesnej

Innym wartym uwagi wydarzeniem kulturalnym są Białostockie Dni Sztuki Współczesnej, podczas których prezentowane są aktualne trendy i kierunki w sztuce. Jeśli więc interesujecie się kulturą i chcecie spędzić miło czas na randce w Białymstoku, Dni Sztuki Współczesnej to idealna impreza dla Was. Festiwal trwa zazwyczaj 10 dni, a w jego bogatej ofercie znajdują się m.in. spektakle kameralne, warsztaty teatralne czy widowiska plenerowe.

Wycieczka po mieście

Wielbiciele spacerów powinni koniecznie zaprosić ukochaną lub ukochanego na randkę połączoną z przechadzką po Białymstoku. Szczególnie polecamy dwa szlaki zlokalizowane w samym centrum miasta: Szlak Esperanto i Szlak Wielu Kultur. Na trasie nie tylko będziecie mieli okazję potrzymać sympatię za rękę, ale również obejrzycie najważniejsze zabytki ukazujące wielokulturowość i wieloreligijność miasta oraz miejsca związane z najbardziej znanym białostoczaninem Ludwikiem Zamenhofem, twórcą języka Esperanto.

Lodziarnia

Jeśli uważacie, że zwiedzanie zabytków to nienajlepszy sposób na spędzenie randki, Białystok ma Wam do zaoferowania wiele innych pomysłów i miejsc. Łasuchów na pewno ucieszy wizyta w lodziarnio-kawiarni Bella Vita, usytuowanej na Rynku Kościuszki. Desery lodowe o oryginalnych smakach z pewnością sprawią, że Waszą randkę w Białymstoku będzie można zaliczyć do bardzo udanych.

Spacer w parku

Miłośnicy przyrody również znajdą tutaj ciekawe pomysły na spędzenie spotkania czy romantycznej randki. Białystok jest bowiem jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce. Parki, skwery, rezerwaty przyrody i lasy zajmują ponad 30 procent powierzchni miasta. Gwarantujemy, że znajdziecie tutaj niejeden ciekawy zakątek na spacer z drugą połówką.

Szukasz więcej pomysłów na udane spotkania we dwoje? Sprawdź, jak spędzić randki w innych miastach Polski:

Źródła

*Statystyki oparte na samoewaluacji poziomu „atrakcyjności” przez Użytkowników eDarling w skali 0-7

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc