Andrzejki – daj sobie szansę na miłość!

andrzejki impreza

Dawniej wróżby andrzejkowe traktowano z dużą powagą. Przy pomocy magii niezamężne kobiety starały się poznać swą przyszłość, szczególnie tę dotyczącą miłości i związków. I choć współczesne Andrzejki w niczym nie przypominają starej tradycji, wciąż stanowić mogą świetną okazję do poznania przyszłego partnera. W czym tkwi ich magia?

1) Impreza towarzyska sprzyja nowym znajomościom. Zamiast wyjścia do klubu postaw w tym roku na andrzejkową prywatkę. Jeśli od jakiegoś czasu podoba Ci kolega/koleżanka z pracy, nie wahaj się zapytać organizatorów przyjęcia o zaproszenie dodatkowego gościa. Taka taktyka pozwoli Ci przyjrzeć się dokładniej wybranej osobie w mniej oficjalnym środowisku, ale nie zobowiąże Cię do kontynuowania znajomości, jeśli wrażenie nie okaże się pozytywne. A jeśli nikt z Twoich przyjaciół nie urządza w tym roku imprezy z tej okazji? Przejmij inicjatywę i sam/a zorganizuj Andrzejki!

2) Według statystyk najwięcej par zapoznało się przez wspólnych znajomych. Skąd te wyniki? Nie od dziś wiadomo, że „przyjaciele naszych przyjaciół są także naszymi przyjaciółmi”. Takie czynniki jak wspólne zainteresowania, podobne ukierunkowanie zawodowe, wiek, poglądy, itp. zwiększają szansę na zapozanie kobiety lub mężczyzny o profilu osobowościowym zgodnym z naszymi oczekiwaniami. Wybierając się na Andrzejki, zwiększasz swoją szansę na rozpoczęcie znajomości ze sprawdzoną osobą, na której temat mogą się wypowiedzieć także inni przybili. A jaką strategię masz obrać Ty sam/a? Po prostu bądź sobą i… uśmiechaj się, bo „nigdy nie wiesz, kto może zakochać się w Twoim uśmiechu.”

3) Domowe przyjęcia ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu. Rozpoczęcie rozmowy w miejscu publicznym czy nawet w trakcie imprezy w klubie to spore wyzwanie. Czy i Tobie zdarzyło się podpierać ścianę obserwując bezradnie sympatyczną osobę na środku parkietu? Świętując Andrzejki w domu łatwiej przystąpić do ofensywy. Zapytaj nowo poznaną osobę, czy nie wie, gdzie znajdziesz korkociąg albo poproś by pomógła Ci podać sałatkę. Z ostatnimi wróżbami miałaś/eś do czynienia w podstawówce i nie pamiętasz już, jak to się robi? Obiekt Twoich zainteresowań na pewno pospieszy Ci z pomocą! I oczywiście, nie zapomnij podać swojego adresu mailowego z prośbą o przesłanie Ci zdjęć z domówki…

4) Na imprezie okolicznościowej masz większą szansę się wykazać. Takie okazje jak Andrzejki czy Sylwester pozwalają zaprezentować się od innej, ciekawszej strony. Inaczej niż podczas zaplanowanego spotkania we dwoje, rozmowa nie stanowi jedynego kryterium oceny potencjalnego partnera. Aby wzbudzić czyjeś zainteresowanie nie musimy odpowiedzieć perfekcyjnie na wszystkie pytania. Być może w trakcie zabawy wykazałaś/eś się szczególnym poczuciem humoru lub błyskotliwością? Może rozbawiłaś mężczyznę swoim strojem czarownicy lub urzekłeś kobietę ciasteczkami w kształcie księżyca? Spontaniczność i rozluźnienie, które gwarantują Andrzejki, pomoże wydobyć z Twojego wnętrza, to co najbardziej atrakcyjne.

5) Po imprezie andrzejkowej łatwiej zaproponować spotkanie we dwoje. Jeśli nie udało Ci się przełamać nieśmiałości w trakcie przyjęcia – nie wszystko stracone! Nie musisz wywieszać bilbordów w środku miasta, aby odnaleźć osobę, która wpadła Ci w oko, a do której nie miałaś/eś odwagi zagadać – ktoś z kręgu znajomych na pewno będzie wiedział, jak do niej dotrzeć. Po prywatce andrzejkowej łatwiej też o sformułowanie wiadomości do wybranej sympatii. Wrażenie będzie z pewnością większe, jeśli zamiast standardowego „Jak się bawiłaś/eś się”, napiszesz: „Nie uwierzysz, jaką wróżbę znalazłam/em w ciastku…”

eDarling życzy niezapomnianej zabawy!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB