Bycie singlem w okresie świątecznym ma swoje plusy!

zadowolony singiel podczas Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym wszyscy myślą o miłości. Spotykamy się z bliskimi, cieszymy się ich obecnością. Osoby samotne często nie potrafią jednak w pełni radować się tym czasem, pamiętają bowiem, że u ich boku nie ma tej wyjątkowej osoby. Jednak paradoksalnie sytuacja, w której podczas Świąt Bożego Narodzenia nie mamy pary, może mieć sporo korzyści! Jeśli jest Ci przykro z powodu braku partnera w tym czasie, spróbuj spojrzeć na swoje położenie przez pryzmat tego artykułu!

1 Mniej wydasz

Jeśli nie masz swojej pary, gwarantujemy Ci, że przed Świętami wydasz zdecydowanie mniej pieniędzy, ominie Cię bowiem konieczność kupowania prezentu dla partnera lub partnerki. Podarunki dla najbliższej osoby zazwyczaj są sporym obciążeniem dla portfela. Jeśli doliczyć do tego także konieczność zakupu prezentów również dla najbliższych partnera czy partnerki: rodziców, rodzeństwa, babci, dziadka itp., nagle widzisz, ile wydatków Cię omija. Brak pary równa się więc zaoszczędzonym pieniądzom, które możesz albo odłożyć, albo przeznaczyć na siebie! Zaraz po Świętach rozpoczynają się wyprzedaże. Jest to doskonały moment na to, aby sprawić sobie przyjemność.

2 Zaoszczędzisz sobie czasu i dodatkowego stresu

Skoro nie masz pary, ominie Cię konieczność poszukiwań prezentu dla swojej połóki i jej bliskich, zaoszczędzisz sobie tym samym i czasu, który będziesz mógł wykorzystać na swoje przyjemności, i stresu związanego z ewentualnie nietrafionymi podarunkami. Nie usłyszysz tym samym: „To nie mój rozmiar”, czy „Nie założę tej koszuli”. Również i Ty nie otrzymasz możliwe chybionych prezentów, a tym samym zaoszczędzisz sobie rozczarowania.

3 Ominie Cię konieczność chodzenia na kompromisy

Osoby pozostające w związkach często muszą zdecydować, jak podzielić Święta tak, aby swoją obecnością obdzielić obie rodziny. Nie jest to łatwe zadanie, przysparza dodatkowego stresu i wymaga chodzenia na kompromisy. Jako singiel nie masz takich zmartwień. Sam decydujesz o sobie i swoim czasie, Święta spędzisz więc po swojemu, z osobami, które dobrze znasz i kochasz. Jeśli obawiasz się, że podczas rodzinnych spotkań mogą paść pytania o brak drugiej połówki, postaraj się obracać je w żart. Odpowiadaj w stylu: „Byłam grzeczna, może Mikołaj przyniesie mi jakiegoś fajnego chłopaka w przyszłym roku?” Dzięki takim odpowiedziom atmosfera przy świątecznym stole pozostanie radosna i pełna pozytywnych emocji.

4 Łatwiej i częściej umówisz się na randkę

W okresie przedświątecznym single są bardziej otwarci na zawieranie nowych znajomości. Czują presję przed zbliżającymi się końcem roku oraz Świętami, podczas których spodziewają się usłyszeć pytania o brak partnera bądź partnerki. Z tego powodu chętniej umawiają się na randki, dając sobie szansę na poznanie kogoś wyjątkowo, z kim być może będą mogli rozpocząć kolejny rok. Magia i nastrój zbliżających się Świąt nastraja ich ku temu, by szukać poważnych, trwałych związków, nie zabawy. Wykorzystaj to, umawiaj się na randki – jest to ekscytujący czas, kiedy łatwiej jest poznać kogoś interesującego!

5 Będziesz się świetnie bawić na firmowych imprezach świątecznych

Wiele firm coraz częściej organizuje imprezy świąteczne – zarówno przed Świętami, jak i po nich. Stanowią one doskonałą okazję do tego, aby poznać kogoś nowego, lub po prostu świetnie się bawić! Biorąc w nich udział, nie będziesz musiał nikomu się tłumaczyć, czemu tak długo na niej zabawiłeś, z kim tańczyłeś, czemu piłeś, itp.

Boże Narodzenie singla

Miesiąc pełen możliwości

To tylko 1 miesiąc, ale za to jaki wspaniały! Jest to czas, który sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ludzie są otwarci i pozytywnie nastawieni. Wykorzystaj to, aby z optymizmem wejść w kolejny rok. Jeśli sen z powiek spędza Ci natomiast zbliżająca się impreza sylwestrowa, na której pojawią się prawdopodobnie tylko osoby w związkach, weź sprawy w swoje ręce i sam coś zorganizuj! Może dobrym pomysłem okaże się impreza tylko dla singli? Zaproś samotne osoby, które znasz, zaznaczając, że mogą ze sobą zabrać znajomych singli. Taki Sylwester na pewno okaże się sukcesem, Ty natomiast zaoszczędzisz sobie trudnej sytuacji, jaką jest impreza, na której są same pary i jeden singiel.

Wszystkim osobom poszukującym miłości życzymy, aby ich marzenie spełniło się jak najszybciej!

Źródła

  1. http://www.yourtango.com/experts/david-wygant/7-reasons-why-being-single-rocks-during-holiday-season
  2. http://www.yourtango.com/200948664/why-single-better-during-holidays
O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB