Samotne walentynki: 10 pomysłów na spędzenie Dnia Zakochanych

samotne walentynki

Wszechobecne dekoracje w formie serc, amorki i zatłoczone kwiaciarnie to jednoznaczne zwiastuny zbliżających sie walentynek. Widok zakochanych par na każdym kroku przypomina Ci, że nie masz partnera. Nie zadręczaj się tym faktem – głowa do góry! eDarling zdradza dziesięć świetnyc sposobów co robić, żeby mieć udane samotne walentynki.

Samotne walentynki to nie powód do smutku

Spędzanie Dnia Zakochanych w pojedynkę nie jest powodem do rozpaczy! Nie trać z oczu pozytywnych stron bycia singlem. Pomyśl o tym, co udało Ci się osiągnąć w życiu i przypomnij sobie jakie sukcesy masz na koncie. To z pewnością poprawi Ci nastrój!

Ciesz się, że oszczędzisz sobie uciążliwego szukania prezentu dla sympatii oraz ewentualnej sprzeczki, jeśli upominek okaże się nieudany. Przeznacz ten czas wyłącznie dla siebie i skup się na swoich potrzebach. Kieruj się mottem „carpe diem” – czerp radość z każdej chwili i nie myśl o tym, co przyniesie jutro. Ceń sobie ten etap w swoim życiu.

„Sta­raj się doj­rzeć pro­myk światła tam, gdzie in­ni widzą tyl­ko ciemności.”

– Paulo Coelho, Podręcznik wojownika światła

1.Rozpieszczaj siebie – zaszalej na zakupach!

Jako osoba samotna nie będziesz uszczuplać swoich zasobów finansowych na prezent dla partnera. Spójrz na swoją sytuację pozytywnie. Będąc singlem możesz poświęcić cała energię na siebie. Wybierz się na relaksujące zakupy w pojedynkę, rozkoszuj się własnym rytmem i ciesz się z poczynionych sprawunków. Kup sobie nowe ubrania, szałowy zestaw dodatków, ciekawą książkę lub zainwestuj w swoje hobby. Takie okazje nie trafiają się co dzień, a fakt, że nikt obok Ciebie nie narzeka i Cię nie pogania, powinien poprawić Twoje samopoczucie.

2. Samotne walentynki – czas na relaks

Pragniesz mieć walentynki już za sobą? Zrelaksuj się! Pozwól sobie na odrobinę spokoju i na chwilę zapomnij o codziennych problemach, na przykład podczas masażu, kąpieli z ogromną ilością piany czy seansu w saunie. Kochaj siebie i okaż to sobie – Twoje ciało też potrzebuje spokoju, miłości i regeneracji. W ten sposób Dzień Zakochanych minie w mgnieniu oka, a Ty naładujesz akumulatory i w wyśmienitym nastroju rozpoczniesz nowy dzień.

3. Spraw sobie przyjemność

Samotne walentynki oznaczają, że masz do dyspozycji cały dzień wyłącznie dla siebie – nie musisz przecież brać pod uwagę potrzeb ani życzeń partnera. Dogadzaj sobie! Postaraj się zaplanować ten czas tak, aby sprawił Ci mnóstwo frajdy. Ugotuj swoją ulubioną potrawę, kup sobie bez okazji bukiet ulubionych kwiatów, wpadnij do znajomych na kawę. Najważniejsze, by ogarnęło Cię uczucie radości, bo tylko wtedy poczujesz, że jesteś na właściwej drodze – drodze do szczęścia.

4. Niespodziewane prezenty dla przyjaciół

Skąd wzięło się przekonanie, że tylko pary mogą sobie nawzajem coś podarować? Jeśli chcesz w tym dniu sprawić komuś radość, zaskocz przyjaciółkę lub przyjaciela wręczając im jakiś drobiazg lub miłą kartkę. Nieoczekiwany prezent z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach! Walentynki to szczególny dzień nie tylko dla zakochanych, ale także dla wszystkich tych, którzy darzą się sympatią.

5. Impreza z zaprzyjaźnionymi singlami

Single nie muszą wcale spędzać Dnia Świętego Walentego samotnie. Wybierz się z przyjaciółmi na przyjęcie. Uwaga! Omijajcie z daleka imprezy dla par – w ten oto sposób samotne walentynki przekształcą się w szampańską zabawę z osobami, które znajdują się w takiej samej sytuacji co Ty.

6. Aktywne walentynki

Poruszaj się. Idź na basen, siłownię, aerobik, czy pograj w squasha. Będzie to okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi, którzy tak jak Ty, nie są akurat na randce, tylko dbają o swoje własne samopoczucie. Endorfiny, które wydzielają się podczas aktywności fizycznej poprawią Ci nastrój, dodadzą optymizmu, a wieczorem zapewnią długi, mocny i regenerujący sen.

7. Samotne walentynki okazją do flirtów

Właśnie w Dzień Zakochanych single nie powinny stronić od towarzystwa. Dołącz do innych i otwórz się na nowe znajomości. Zrób się na bóstwo, zapomnij o swoich kompleksach i hamulcach i flirtuj. Ważna jest przy tym pewność siebie – szukaj kontaktu wzrokowego, spróbuj znaleźć wspólny temat do rozmowy, postaraj się zbliżyć do kogoś podczas tańca…

8. Poszukiwanie partnera w święto zakochanych

Szczególnie w walentynki warto odsunąć nieśmiałość na bok, bo właśnie w tym dniu pozostałe single są szczególnie otwarte na nowe kontakty. Jeśli nie chcesz opuszczać domowego zacisza, możesz posłużyć się Internetem. Korzystaj aktywnie z oferty portali randkowych, starannie wypełnij swój profil i zrób pierwszy krok wysyłając wiadomość do osoby, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. W ten sposób samotne walentynki mogą zapoczątkować nowy rozdział w Twoim życiu.

9. Dzień Zakochanych? Wszystko mi jedno…

Nie warto kompletnie ignorować walentynek. Nie da się przecież całkowicie uniknąć widoku roześmianych par na ulicach, romantycznych piosenek w radiu czy telewizyjnych zapowiedzi filmów o miłości. Postaraj się podejść do tej sytuacji z dystansem. W końcu nawet wiele par nie planują nic szczególnego na tę okazję. Jeśli Dzień Zakochanych wypada w środku tygodnia, możesz po pracy spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi lub rodziną. Dzięki temu nie będziesz miał czasu na samotność.

10. Antywalentynki

Oto nasz ostatni pomysł na alternatywne spędzenie Dnia Zakochanych: Zamiast romantycznej komedii obejrzyj horror albo wciągający film akcji. Możesz też poświęcić ten dzień na uprzątnięcie przedmiotów przypominających Ci o Twoim ostatnim związku. A może warto zrobić małą rewolucję we własnym domu? Posprzątaj mieszkanie, poprzestawiaj meble i zrób porządek w szafie. Poczujesz się lepiej, a twoje otoczenie stanie się przyjemniejsze!

A może masz własny, kreatywny pomysł na samotne walentynki? Podziel się z nami!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB