Prawdziwy mężczyzna – co to znaczy

prawdziwy mężczyzna

To pytanie zadaje sobie nie tylko Danuta Rinn w popularnej piosence, ale również tysiące samotnych kobiet w całej Polsce. Dla każdej kobiety ideał mężczyzny oznacza, co innego. Poza tym nikt nie jest doskonały!

1. Prawdziwy mężczyzna jest troskliwy

Opiekuńczość i troska o drugą osobę nie są wcale cechami zarezerwowanymi wyłącznie dla kobiet. Dokonując wyboru partnera życiowego, wiele pań przykłada dużą wagę do tego, czy mężczyzna jest troskliwy i można na nim polegać w każdej sytuacji. Cenią sobie fakt, że partner wspiera je w zmaganiach życia codziennego, cieszy się z ich radości i kibicuje we wszelkich przedsięwzięciach. Prawdziwemu mężczyźnie nie przeszkadza, że jego wybranka może czasem odnosić większe sukcesy niż on sam. W razie porażek czy problemów ofiarowuje on kobiecie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

2. Prawdziwy mężczyzna jest zarazem pewny siebie i skromny

Mężczyzna „z krwi i kości” powinien znać swoją wartość i mieć własne zdanie na wiele tematów. Nie chodzi jednak o popisywanie się swoją wiedzą czy umiejętnościami. Wysoka samoocena powinna bowiem iść w parze z naturalną skromnością. Kobiety cenią sobie partnerów, którzy potrafią być sobą i akceptować siebie pomimo słabości i wad – takich, którzy nie udają, że pozjadali wszystkie rozumy i nie zmyślają, że znają odpowiedź na każde pytanie.

3. Prawdziwy mężczyzna ma poczucie humoru

Idealny kandydat na męża nie musi być koniecznie duszą towarzystwa grającą pierwsze skrzypce na każdej imprezie. Dla kobiet liczy się jednak pewna doza inteligentnego poczucia humoru. Ponurakom i wiecznie poważnym biznesmenom, myślącym wyłącznie o rankingach giełdowych i gospodarczych prognozach mówimy zdecydowane „nie”!

5. Prawdziwy mężczyzna jest przedsiębiorczy i ambitny

Nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także cechy takie jak ambicja i przedsiębiorczość sprawiają, że mężczyzna jest odbierany jako atrakcyjny i seksowny. Kobiety dużym szacunkiem darzą panów, którzy znają się na swojej pracy i wykonują ją z pasją, więc nierzadko to właśnie ich wybierają na swoich przyszłych mężów. Chociaż w dzisiejszym świecie przedstawiciele obu płci realizują się zawodowo i zarabiają na życie, to jednak często pewien „instynkt” każe paniom wybierać właśnie takiego kandydata, który w razie potrzeby będzie w stanie utrzymać żonę i dzieci, a także sprawdzić się w roli przyszłej głowy rodziny.

6. Prawdziwy mężczyzna odnajduje się w każdej sytuacji

„Pełnoetatowy facet” po powrocie z pracy niekoniecznie zatopi się w fotelu z butelką piwa w jednej ręce i z pilotem od telewizora w drugiej. Prawdziwy mężczyzna chętnie włączy się w przygotowywanie kolacji, a kiedy trzeba sam przyszyje sobie guzik lub naprawi suszarkę do włosów swojej ukochanej. Być może kobiety nie marzą o poślubieniu MacGyvera, ale z pewnością poszukują takich mężczyzn, na których można polegać w każdej sytuacji.

7. Prawdziwy mężczyzna okazuje uczucia

Wbrew powszechnie panującej opinii, męskie łzy nie są wcale oznaką słabości. Choć wszyscy dobrze znamy słowa piosenki zespołu T-love „Chłopaki nie płaczą”, nie musimy od razu brać ich sobie do serca. Nie warto tłumić w sobie towarzyszących nam emocji, bowiem kobiety szczególnie wysoko cenią sobie partnerów, którzy potrafią otwarcie wyrażać swoje uczucia. Ponadto panie uwielbiają być adorowane – wystarczy drobny gest, komplement czy bukiet róż wręczony bez okazji.

Połączenie romantyka i macho, uosobienie zaradności i pewności siebie, facet sukcesu z poczuciem humoru, twardziel o miękkim sercu – moglibyśmy tak w nieskończoność wymieniać wszystkie cechy, które naszym zdaniem określają prawdziwego mężczyznę.

eDarling życzy wszystkim Paniom, aby odnalazły partnera, u boku którego odnajdą szczęście!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB