Portale randkowe cieszą się coraz większa popularnością – pozwalają w wygodny i bezstresowy sposób odnaleźć potencjalnego partnera. Zapoznaj się z listą zalet internetowego randkowania.
Dzisiejsze kobiety są silne, atrakcyjne i pewne swojej wartości. Zdobywają wykształcenie, robią kariery, dobrze zarabiają… Jak w tym wszystkim może się odnaleźć mężczyzna, który dotychczas był głową rodziny i w tradycyjnym modelu to on odpowiadał za bezpieczeństwo i utrzymanie?
Wielu dobrze radzi sobie z tym postępem i szczęśliwie układa swoje życie w związku, gdzie oboje partnerzy są sobie równi i nie mają kompleksów względem drugiej strony. Kobiety nie muszą być stereotypową „Matką Polką”, żeby być dobrą żoną, mamą, a jednocześnie spełnioną życiowo i zawodowo, szczęśliwą osobą. Brzmi jak sielanka? Na szczęście coraz częściej to już nie fikcja!
Neurotyczny poddany
Są jednak przypadki, gdy osobom nie udaje się stworzenie dobrego związku opartego na partnerstwie i wzajemnym szacunku. Kobieta sukcesu, wiążąc się ze słabym mężczyzną, łatwo może popaść w pułapkę dominacji związku swoją osobowością. Psycholog i seksuolog Joanna Twardo-Kamińska opisuje to tak:
„Coraz częściej trafiają do mnie pary, w których to ona jest silną i zdecydowaną stroną, on natomiast jest lękowy, zagubiony i neurotyczny (…). Taki facet nie daje kobiecie poczucia bezpieczeństwa. A kiedy tego brakuje, to i w łóżku nie będzie fajnie, bo kobieta nie będzie w stanie w pełni otworzyć się na seks. Taki neurotyczny mężczyzna albo znajdzie sobie silną i zdecydowaną partnerkę, która jeszcze bardziej go „wykastruje”, po czym kompletnie przestanie pożądać (…)”
Żeby zostać w takim związku, trzeba wykonać wielką pracę i przezwyciężyć swoje lęki i kompleksy.
Seksoholizm – destrukcyjny nałóg
Na przeciwległym biegunie – przynajmniej teoretycznie – znajduje się seksoholik. Ktoś, kto jest uzależniony od seksu, często przypadkowego, z nieznanymi osobami. To nie tylko ryzykowne zachowanie seksualne. To uzależnienie może być również rujnujące dla równowagi psychicznej i całości życia. Niektórzy żartują, że seksoholizm jest bardzo miłym uzależnieniem, ale to nie jest prawda. Sami seksoholicy uświadamiają sobie to w momencie ponoszenia znaczących życiowych strat. Na przykład kiedy rozpada im się związek lub rodzina. Także nie wszystkie kobiety potrafią wytrwać w takim układzie.
Więcej na temat silnych kobiet, słabych mężczyzn, a także seksoholizmu przeczytasz w najnowszym numerze miesięcznika „Sens”. Polecamy!