Masaż tantryczny – wyzwól swoją seksualność

Masaż tantryczny

Przyjemność płynąca z kontaktu z własnym ciałem to warunek nie tylko udanego seksu, ale wręcz życia! Dlatego warto poznać i docenić swoje piersi, ręce, biodra… Mają moc generowania potężnej energii, która sprawia, że spotkanie mężczyzny i kobiety wyzwala prawdziwa magię.

W najnowszym wydaniu tygodnika SENS gorąco polecamy Praktyczny Kurs Masażu Tantrycznego, który uczy jak nawiązać kontakt ze swoim ciałem i czerpać pełną satysfakcję z seksu… Najważniejsze: na kurs składa się nie tylko część teoretyczna, ale także praktyczne ćwiczenia dla par!

Dowiedz się więcej na temat seksu tantrycznego w artykule: Seks tanrtyczny – odkryj duchową stronę seksu!

Masaż tantryczny pobudza zmysły

Zmysłowy świat masażu tantrycznego usuwa wstyd i dostarcza niespotykanej przyjemności. Wspólne ćwiczenia z partnerem dają też szansę na wzmocnienie wzajemnych relacji. W tajniki generowania seksualnej energii wprowadza na łamach lutowego wydania miesięcznika Sens John Hawken, jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli tantry. Na początek warto jednak odpowiedzieć na pytanie, na czym właściwie polega działanie masażu tantrycznego:

Masaż tantryczny ma zadanie podobne do masażu terapeutycznego: rozwiązać jakiś problem, który pojawił się w ciele. Bardziej jednak niż na usuwaniu napięć skupia się na energetyzowaniu ciała, sprawianiu przyjemności. Może zatem wprowadzić w świat tantry, pomóc doświadczać energii skupionej wokół serca i zaznajomić z procesem dochodzenia od relaksacji do podniecenia. To także inna forma pozbycia się napięcia seksualnego niż orgazm czy ejakulacja. (…) Masaż tantryczny uczy, że seks to doświadczenie energetyczne, a nie tylko fizyczne. Wykonując i przyjmując masaż, a potem rozmawiając o swoich doznaniach, przestajemy czuć się skrępowani swoją seksualnością” – mówi Hawken.

Masaż tantryczny w praktyce

Uzupełnieniem rozmowy z Johnem Hawkenem jest praktyczny zestaw ćwiczeń masażu tantrycznego dla par, które umiejętnie wykonywane, krok po kroku wprowadzają czytelnika w świat nowych, niezwykłych doznań:

Masażowi tantrycznemu poddawajcie się nago albo tylko w bieliźnie. Poziom intymności zależy od potrzeb i relacji między partnerami. W tym masażu wyróżniamy 4 pozycje, z czego 3 pochodzą z jogi – pozwalają płynąć energii w określony sposób. Każda pozycja zajmuje ok. 15–20 minut, po czym następuje chwila odpoczynku. Na całą sekwencję, we wszystkich pozycjach, każdemu z partnerów należy poświęcić 1–1,5 godziny”.

Gorąco zapraszamy do lektury i treningu, najnowszy numer Sensu jest już dostępny!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB