Gorączka wiosennej nocy

lato_romanse_small.jpg

Gorączka wiosennej nocy

Lato szansą na miłosną przygodę? Nie w Polsce. My wolimy zakochać się na wiosnę! Jak wykazało międzynarodowe badanie eDarling polscy single sceptyczniej podchodzą do letnich flirtów niż mieszkańcy Francji czy Hiszpanii. Czyżby spragnieni wakacyjnych flirtów Polacy skazani byli na wycieczki na zachód?

Ciepło, cieplej, gorąco

Jak powszechnie wiadomo każda chwila jest dobra, żeby się zakochać. Jednak w zależności od zakątku Europy, mamy swoje pory roku, które naszym zdaniem bardziej lub mniej sprzyjają zauroczeniom.

Jak wykazało przeprowadzone pośród 6 374 singli badanie, mieszkańcy Francji, Hiszpanii i Włoch traktują wakacje jako czas wyzwań nie tylko dla par, ale także jako okres wyjątkowo sprzyjający zawieraniu nowych znajomości oraz flirtom.

Wakacje z … singlami

W porównaniu do Francuzów wśród których 67% widzi większą szansę na rozpoczęcie miłosnej przygody właśnie latem, Polacy wypadają nieco sceptyczniej. Jedynie 30% naszych rodaków uważa, że podczas urlopu istnieje większe prawdopodobieństwo, że ukłuje nas strzała Amora.

Wiosenne zauroczenie

Polski miłosny entuzjazm znajduje ujście w innej porze roku. Mianowicie polscy single o wiele większe nadzieje pokładają w wiośnie. Aż 49% przebadanych rodaków twierdzi, że łatwiej jest się zakochać zanim rozpocznie się lato. Nie tylko Polacy wątpią w czar letnich romansów. 21% niemieckich singli pokłada spore nadzieje na poznanie przyszłej miłości w okresie karnawału. Zaś część przebadanych mieszkańców Hiszpanii i Włoch uważa, że obok okresu letniego dobrą okazją do zawierania nowych znajomości są … święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.