Sport potęguje libido i pewność siebie polskich singli!

Sport potęguje libido i pewność siebie polskich singli!

Najwięszke sportowe święto zbliża się wielkimi krokami, za chwilę polscy sportowcy staną do konkurencji, w których będą walczyć o medale z innymi nacjami. Z tego podowu portal eDarling postanowił sprawdzić, jaki wpływ na polskiego singla ma właśnie sport.

Na podstawie analizy odpowiedzi udzielonych przez 75.094 osoby*, płyną następujące wnioski:

  1. Osoby, które deklarują, że czynnie uprawiają sport mają większy apetyt na seks od osób, które nie trenują. Mają również większe oczekiwania względem partnera, częściej podkreślają, że szukają osoby atrakcyjnej fizycznie.
  2. Single oglądający sport w TV, określają się jako osoby pewne siebie.
  3. W dodakowej ankiecie, zamieszczonej na stronie specjalnie z okazji nadchodzących zawodów w Rio, spytaliśmy o najseksowniejszych sportowców. Wg singli, którzy wzięli udział w ankiecie, są to siatkarze!

Uprawianie sportu potęguje libido Polaków oraz… pragnienie atrakcyjnego partnera!

Wśród osób, które uprawiają sport, znaczna większość deklaruje duże potrzeby seksualne. Aż 70% singli zarejestrowanych na eDarling określiło swoje potrzeby jako duże. Wśród osób, które sportu nie uprawiają, mniej niż połowa (47%) stwierdziła, że ma spore libido.

Dodatkowo, jak się okazuje, im więcej polscy single ćwiczą, tym częściej atrakcyjność fizyczna ma duże znaczenie przy wyborze przyszłego partnera. 74% sportowo aktywnych Polaków przyznaje, że przy wyborze partnera znaczną rolę odgrywa wygląd. To samo zdanie dzieli z nimi nieco ponad połowa (55%) osób, które deklarują, że sportu nie uprawiają.

Oglądanie sportu wystarczy, abyś poczuł się pewnie siebie

Jak się okazuje, już samo oglądanie wydarzeń sportowych może mieć pozytywny wpływ na samopoczucie. Wśród singli, którzy regularnie oglądają wydarzenia sportowe, aż 68% uważa się za ludzi pewnych siebie.

Najseksowniejszy sport?

Przy okazj zbliżającego się sportowego święta, polscy single zostali poproszeni** o zagłosowanie na „najseksowniejszy sport” – dyscyplinę, którą trenują najatrakcyjniesi zawodnicy. Pierwsza trójka przedstawia się następująco:

  1. Piłka siatkowa
  2. Gimnastyka sportowa
  3. Tenis

*Metoda: Osoby zarejestrowane na eDarling. Pytania dotyczące sportu zostały przeanalizowane i skorelowane z pytaniami o libido, ego i oczekiwania wobec wyglądu przyszłego partnera.

** Ankieta: Sport i miłość, liczba respondentów: 222 osoby w tym 53% mężczyzn.