Zaskakujące błędy, jakie Polacy popełniają na pierwszej randce!

randkowe odstraszacze

Zaskakujące błędy, jakie Polacy popełniają na pierwszej randce!

Bądź uprzejmy, nie spóźniaj się, nie wspominaj byłego partnera – wszyscy znamy podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać podczas pierwszej randki. Portal eDarling postanowił spytać swoich Użytkowników o inne randkowe faux-pas, jakich zdarzyło im się doświadczyć, a które skutecznie zniechęciły ich do kolejnego spotkania z daną osobą. Ponad 900 singli wzięło udział w ankiecie*, w której wskazali na najbardziej irytujące zachowania, z jakimi można się spotkać podczas pierwszej randki.

5 „randkowych odstraszaczy”, które sprawią, że Twoja randka na pewno nie będzie udana

  1. Za dużo perfum

Jak się okazuje, z pięknym zapachem też można przedobrzyć. Woń nawet najlepszych perfum, jeśli jest zbyt intensywna, zamiast zrobić dobre wrażenie i wspomóc nasze uwodzicielskie metody, może mocno zaszkodzić.

  1. Ciągłe sprawdzanie telefonu

Odkąd wielu z nas weszło w posiadanie smartfonów, Internet i wszystkie jego tajemnice są non stop w zasięgu ręki. Jak się okazuje, nawyk przeglądania stron online może być jednak zabójczy dla życia uczuciowego. Dla wielu singli randka z osobą, która co jakiś czas zagląda do telefonu, będzie pierwszą i ostatnią!

  1. Okulary przeciwsłoneczne

Może i w okularach przeciwsłonecznych wygląda się lepiej, jednak nie można się za nimi ukrywać przez całe spotkanie. Według ankietowanych, chowanie się za ciemnymi szkłami skończy się na pierwszej randce – do drugiego spotkania nie dojdzie, nawet, jeśli w okularach przeciwsłonecznych prezentujemy się naprawdę dobrze.

  1. Opowiadanie o kolejnych, zaplanowanych randkach

Wszyscy raczej pamiętamy, aby na randkach nie opowiadać o byłych partnerach, jednak jak się okazuje, zdarzają się osoby, które na pierwszej randce wspominają inne osoby, z którymi dopiero wybierają się na spotkanie!

  1. Zwlekanie z wysłaniem wiadomości po spotkaniu

Polscy single nie lubią znanej „zasady 3 dni” – opinii, że po (udanej) randce należy odczekać minimum trzy doby, zanim skontaktuje się z osobą, z którą było się na spotkaniu. Polacy nie chcą czekać, wolą działać. Czekanie na wiadomość zniechęca przed umówieniem się na drugą randkę.

Randkowe faux-pas, które wg Polaków nie przekreślą szansy na drugie spotkanie

Jak się okazuje, pewne zachowania, które w ogólnej opinii uważane są za poważne błędy, według polskich singli nie stanowią dużego problemu i są „do wybaczenia”. Zaliczają się do nich:

  1. Spóźnienie się na spotkanie
  2. Założenie stroju nieodpowiedniego do sytuacji
  3. Brak propozycji zapłacanie za rachunek
  4. Brak napiwku dla obsługi lokalu
  5. Wysłanie po randce zaproszenia do grona znajomych na Facebooku

* Ankieta na temat randkowych odstraszaczy. Liczba respondentów: 935 osób.