Palenie zabija miłość

Infografika

Badanie ujawnia: palaczom trudniej jest znaleźć miłość!

Zespół eDarling postanowił sprawdzić, czy (i jak) nawyk palenia papierosów wpływa na życie uczuciowe osób będących w związkach oraz ludzi szukających miłości. Wyniki przeprowadzonego badania ujawniły, że palaczom trudniej jest znaleźć miłość. Mało tego, naukowcy dowodzą, że małżeństwa, w których jedna z osób pali, są zdecydowanie bardziej narażone na rozwód!

Palenie zabija szanse na miłość*

Ministerstwo zdrowia ostrzega przed negatywnymi skutkami, jakie niesie ze sobą uzależnienie od tytoniu, między innymi poprzez używanie komunikatów typu: „Palenie zabija”. Jak się okazuje, tego typu ostrzeżenie można odnosić nie tylko do zdrowia, ale również do życia uczuciowego. Nie byłoby nadużyciem wprowadzenie do obiegu stwierdzenia: „Palenie zabija Twoje szanse na miłość”. Skąd taki pomysł? Po przeanalizowaniu 165075 odpowiedzi udzielonych przez singli zarejestrowanych w serwisie eDarling okazało się, że aż 41% osób aktywnie szukających miłości, odrzuca możliwość umówienia się na randkę z palaczem. Mało tego, 23% singli kategorycznie podkreśla, że nigdy nie zaakceptowałoby palenia papierosów przez swojego potencjalnego partnera, nawet gdyby chciał sięgać po nikotynę okazjonalnie – parę razy do roku.

Wszyscy wiemy, jak ciężko jest znaleźć miłość. Jak się jednak okazuje, palacze mają jeszcze trudniej.

Osoby niepalące częściej wchodzą w związki małżeńskie**

Naukowcy dowiedli, że osoby, które nie palą, częściej decydują się stanąć na ślubnym kobiercu. Aż 72% związków małżeńskich tworzą przeciwnicy nikotyny. Małżeństwa zawierane przez palaczy stanowią z kolei 10%. W przypadku par „mieszanych” małżeństwem kończy się statystycznie 12% związków, w których stroną palącą jest mężczyzna i tylko 6% par, gdzie stroną sięgającą po papierosy są kobiety.

Palenie papierosów przez jedno z małżonków zwiększa ryzyko rozwodu***

Najczęstszym powodem, jaki rozwodzący się małżonkowie podają w sądzie, składając wniosek o rozwód, jest niezgodność charakterów. Jak dowodzą naukowcy, na wspomnianą „niezgodność charakterów” może mieć wpływ również fakt, iż jedno z małżonków jest uzależnione od nikotyny. Naukowcy przekonują, że palenie papierosów przez jedno z partnerów zwiększa ryzyko rozwodu aż o 76%.

Więcej informacji w artykule: Palenie zabija miłość

* Opinia na temat palenia 165075 użytkowników eDarling.

** http://ftp.iza.org/dp5392.pdf

***https://www.cbe.anu.edu.au/researchpapers/cepr/DP631.pdf