Jak siebie opisujemy na portalach randkowych?

mini.jpg

Jak siebie opisujemy na portalach randkowych?

Wraz z rosnącą popularnością portali randkowych rodzi się pytanie, czy osoby z nich korzystające szczerze opisują swoją osobowość oraz wygląd zewnętrzny. Podczas edycji programu „Dzień Dobry TVN” z dnia 24 lutego 2012 roku zagadnienie to stało się tematem dyskusji. Ekspert portalu eDarling radził również widzom TVN, jak można ciekawie przedstawić się w serwisie randkowym.

Jak pokazują najnowsze badania psychologiczne, internauci z reguły bardzo szczerze opisują swoją osobowość na serwisach społecznościowych. W przypadku portali randkowych, takich jak eDarling, na których single poszukują partnera dopasowanego do nich pod względem osobowości, bycie szczerym jest szczególnie istotne. Jest to warunek konieczny do otrzymania dopasowanych propozycji partnerów i tym samym odnalezienia osoby, z którą można stworzyć szczęśliwy i długotrwały związek. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, niektórzy użytkownicy lubią trochę podkolorować rzeczywistość. Zauważalna jest prawidłowość, iż mężczyźni dodają sobie kilka centymetrów wzrostu, natomiast kobiety starają się w sposób bardziej atrakcyjny opisać swój wygląd.

Na pytanie jakie sprawy użytkownicy portali randkowych starają się przemilczeć, psycholog eDarling dr Wiebke Neberich odpowiada, iż wiele osób w początkowej fazie znajomości nie informuje o bardziej osobistych sprawach. „Proces wzajemnego poznania jest długotrwały oraz zależny od wielu czynników takich jak zaufanie czy też umiejętność rozmowy. Wymaga on tym samym regularnych rozmów, w tym przede wszystkim spotkań w cztery oczy, nie tylko w świecie online“- dodaje psycholog. Zachowanie to jest zakorzenione w naszej naturze. Każdy człowiek na początku nowej znajomości chroni swoją prywatność i naturalnym jest również podobne postępowanie na portalu randkowym.

Eksperci portalu eDarling radzą, żeby przy tworzeniu profilu na portalu randkowym pamiętać przede wszystkim o byciu szczerym. Jeżeli zależy nam na znalezieniu osoby, z którą chcemy spędzić całe życie, już od początku musimy wzbudzać zaufanie i być prawdomównym. Zgodnie z poradami ekspertów warto również postarać się ciekawie uzupełnić profil, by wzbudzić zainteresowanie innych użytkowników swoją osobą i zachęcić ich do nawiązania kontaktu z nami.