Przystojny jak Pierce Brosnan, męski jak Sean Connery

thumb_jb.jpg

Przystojny jak Pierce Brosnan, męski jak Sean Connery i seksowna jak Halle Berry – oto według polskich widzów ideał Bonda i jego dziewczyny.

Już trzeci tydzień w polskich kinach panuje prawdziwa gorączka, wywołana nowym filmem o przygodach Jamesa Bonda. „Skyfall” bije rekordy popularności, przyciągając do kin ponad milion polskich widzów. W czym tkwi magia filmów o przygodach brytyjskiego agenta 007? Jak single postrzegają poszczególnych odtwórców głównej roli i którą dziewczynę Bonda preferują najbardziej? O zdanie na ten temat eDarling zwrócił się do 671 użytkowników portalu.

Obecny odtwórca Bonda, Daniel Craig nie okazał się faworytem wśród ankietowanych singli, którzy w roli agenta 007 zdecydowanie preferują jego poprzedników – Pierca Brosnana i Seana Connery. 80% ankietowanych osób uważa, iż Pierce Brosnan jest najbardziej przystojnym a także najbardziej eleganckim Bondem. Z kolei legendarny Sean Connery według zdecydowanej większości respondentów reprezentuje postać najbardziej męską i charyzmatyczną. Daniel Craig w tym rankingu ulubionych odtwórców roli Jamesa Bonda uplasował się na trzecim miejscu.

W przypadku dziewczyn Bonda preferencje singli okazały się jeszcze bardziej zbliżone. Za najbardziej seksowną odtwórczynię 80% respondentów uznało Halle Berry, występującą z Piercem Brosnanem w filmie „Śmierć nadejdzie jutro”. Halle Berry jest również niezaprzeczalnie uosobieniem najbardziej inteligentnej, uwodzicielskiej jak i wyemancypowanej partnerki Bonda. Legendarna Ursula Andreas w roli Honey Ryder u boku Sean Connery w pierwszym odcinku przygód Bonda „Doktor No” oraz Sophie Morceau, grająca z Pierce Brosnanem w filmie „Świat to za mało”, zdaniem respondentów przejawiają więcej sex appealu niż obecna wybranka Bonda grana przez Bérénice Marlohe. Partnerka Bonda kreowana przez Sophie Morceau jest spostrzegana także jako bardziej inteligentna, uwodzicielska i wyemancypowana niż postać, w którą wcieliła się Bérénice Marlohe.

Mimo iż single z eDarling nie okazali się wielbicielami obecnych odtwórców ról agenta 007 i jego partnerki, to jednak niemal 90% respondentów do tej pory obejrzała lub ma zamiar oglądać „Skyfall”. Dla zdecydowanej większości James Bond jest światową klasyką kina i nie zamierzają oni opuścić najnowszej historii o jego przygodach. Co czwarta osoba nie spodziewa się wprawdzie niczego nowego, ale uważa iż jest to dobra rozrywka i nie ma nic przeciwko temu, żeby obejrzeć najnowszą ekranizację.