Polacy ciągle konserwatywni

pl_healthy_survey_2klein.jpg

Polacy ciągle konserwatywni!


Kiedy w związku nadchodzi właściwy moment na podejmowanie poważnych decyzji? O opinię na ten temat portal randkowy eDarling zapytał singli z jedenastu europejskich państw. Jak się okazało, spośród badanych narodowości, najbardziej konserwatywne postawy przejawiają między innymi właśnie Polacy.

GUS alarmuje nieustannie o ciągle spadającej liczbie małżeństw w Polsce oraz coraz to późniejszym decydowaniu się kobiet na macierzyństwo. Jednak mimo stale zachodzących zmian w polskim społeczeństwie, które przejawiają się w coraz bardziej nowoczesnym podejściu do związku i zakładania rodziny, to w najnowszym badaniu eDarling Polacy okazali się jednym z najbardziej konserwatywnych narodów w Europie.

Już na samym początku nowej znajomości, nasi rodacy w porównaniu do mieszkańców innych państw europejskich znacznie dłużej zwlekają z pierwszym pocałunkiem. Wśród respondentów przeprowadzonej ankiety, zaledwie co trzecia Polka i 59% Polaków zdecydowałoby się na pierwszy pocałunek najpóźniej na drugiej randce. Dla porównania, wśród pań najszybsze w tej kwestii okazały się Szwedki (57%), zaś wśród panów najbardziej otwarci wydają się być Holendrzy (70%).

Również w sprawach łóżkowych okazaliśmy się bardziej powściągliwi od singli innych narodowości. Zaledwie 41% Polaków uważa, iż na pierwszą wspólnie spędzoną noc można zdecydować się najpóźniej do trzeciej randki. Co więcej, panie w tej kwestii okazały się jeszcze większymi tradycjonalistkami, gdyż jedynie co szósta Polka przychyliła się do tej opinii: Aż 83% pań woli zatem zaczekać dłużej z podjęciem tej decyzji! Taki wynik zapewnił nam ostatnie miejsce w tym międzynarodowym rankingu. Dla porównania, najwyższa pozycja w tej kategorii przypadła Włochom (70%) oraz Szwedkom (51% ).

Sprawa przedstawia się jednak zupełnie odwrotnie, jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji o zawarciu małżeństwa: Tu Polacy znaleźli się w czołówce. Aż 77% Polek i 63% jest bowiem zdania, iż w pierwszym roku trwania związku warto już także zastanowić się nad sprawami matrymonialnymi. W tej kwestii wyprzedzają nas jedynie Rosjanie, wśród których odpowiednio 82% pań i 76% panów także już w pierwszym roku związku zaczyna na poważnie myśleć o ożenku. Na samym końcu tego rankingu zaś znaleźli się single z Niemiec. W tym przypadku zaledwie 42% pań i 44% panów ma zamiar już w ciągu pierwszych 12 miesięcy związku snuć poważne plany o wspólnej przyszłości ze swoim partnerem.

Badaniem objęto łącznie 2891 osób z następujących krajów: Szwecja, Norwegia, Holandia, Francja, Włochy, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Rosja, Hiszpania, Polska.