Kochliwy jak Szwed, zimny jak Francuz

pl_libido_mini.jpg

Kochliwy jak Szwed, zimny jak Francuz

Kochliwy Francuz, gorący Hiszpan, czy oziębły Szwed. Stereotypy na temat libido zakorzenione są mocno w naszych głowach. Najnowsze badanie eDarling rzuca odmienne światło na to, który z narodów tak naprawdę najchętniej romansuje. Oto werdykt mieszkańców 11 krajów Europy.

Eksperci portalu eDarling przeanalizowaliokoło 20 000 profilów użytkowników z 11 różnych krajów pod kątem tego, jak wysoko oceniają na siedmiopunktowej skali swoje libido. Wśród badanych znaleźli się mieszkańcy: Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Włoch.

Analiza wykazała, że najchętniej wysoki temperament miłosny deklarują Hiszpanie, (7,8% powyżej średniej*). Choć powyższy fakt mało kogo zaskakuje, to niespodzianką może być to, że uznawani do tej pory za oziębłych Szwedzi znaleźli się na drugim miejscu. Na trzeciej pozycji plasują się mieszkańcy Turcji.

Co ciekawe, często utożsamiani z idealnymi kochankami Francuzi nie uznają siebie samych za najgorętszych partnerów. W badaniu porównawczym właśnie oni określali siebie najrzadziej jako temperamentnych. A ich deklaracje plasują się 12% poniżej europejskiej średniej.

Nasi rodacy wpasowali się idealnie w średnią europejską…

Jeśli jednak chcemy wyrobić sobie zdanie na podstawie własnych doświadczeń i sprawdzić, jak się mają powyższe deklaracje do rzeczywistości mogą nam się przydać poniższe 2 zdania:

Här är jag! Vad är dina andra två önskningar?

No me sigas sonriendo así o voy a tener que besarte!

(*Średnia została obliczona na podstawie analizy deklaracji najwyższego libido)