Ogłoszenia towarzyskie

Ogłoszenia towarzyskie

Ogłoszenia towarzyskie to krótkie anonse osób samotnych w prasie bądź na portalu internetowym, mające na celu nawiązanie nowych znajomości o charakterze towarzyskim.

Co zawierają ogłoszenia towarzyskie?

Ogłoszenia towarzyskie zawierają zazwyczaj opis osoby pragnącej nawiązać kontakt, jej wiek, cechy fizyczne, takie jak wzrost, kolor oczu, kolor włosów, postura, a także cechy charakteru, zainteresowania i hobby, a często również ważne dla niej wartości. Ogłoszenia towarzyskie zawierają także oczekiwania wobec potencjalnego partnera i preferowane cechy. W ten sposób zarówno kobiety jak i mężczyźni, szukają osób, z którymi mogą spędzić czas wolny, dzielić się zainteresowaniami, bądź odbyć podróż. Niekiedy celem jest jednak znalezienie partnera na całe życie, niewykluczony jest również cel matrymonialny. Czasami jednak jest to jedynie poszukiwanie przygody lub romansu bez zobowiązań.

Co cechuje ogłoszenia towarzyskie?

Ogłoszenia towarzyskie cechuje krótka forma, dlatego też w bardzo zwięzły sposób osoba pisząca musi przedstawić się tak, aby potencjalny odbiorca poczuł się zaintrygowany. Powinien on w opisanym wizerunku odnaleźć cechy i wartości, które również dla niego są ważne i które zachęcają do nawiązania kontaktu. Bardzo ważne jest również określenie tego, czego tak naprawdę oczekujemy od osoby, która miałaby szansę stać się dla nas kimś szczególnym i kogo chcielibyśmy obdarzyć uczuciem.

O czym należy pamiętać pisząc ogłoszenia towarzyskie?

– Należy zastanowić się, do kogo kierujemy ogłoszenie i kogo chce się sobą zainteresować.

– Warto zainwestować trochę czasu, aby uniknąć napisania standardowego ogłoszenia. Indywidualizm oraz oryginalność nie powinny jednak zdominować anonsu.

– Trzeba zdać sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę się potrzebuje: przyjaźni, miłości czy flirtu. W potrzebie bliskości nie ma nic złego, dlatego też, jeśli szuka się przygody, nie powinno się nikogo zwodzić obietnicą związku.

– Pisząc ogłoszenia towarzyskie, warto być konkretnym. Jeżeli szuka się tylko przyjaźni, dobrze jest o tym napisać, a jeśli chodzi wyłącznie o wspólny wyjazd, napomknąć o docelowej miejscowości i terminie.

– Skoncentruj się na tym, które cechy partnera są najistotniejsze, a które drugorzędne. Pamiętaj, aby nie zawężać zbytnio swoich poszukiwań.

– Świadomość cech charakteru, które przeszkadzały tworzyć lub utrzymać poprzednie związki, uchroni przed powtórzeniem błędów.

– Jeśli istnieje możliwość dodania zdjęcia, warto zdobyć się na odwagę. Zdjęcie powinno być bez okularów słonecznych, dobrej jakości, z pogodnym wyrazem twarzy, aby zainteresowani mieli lepsze wyobrażenie i nie byli zaskoczeni podczas pierwszego spotkania.

– Pisząc ogłoszenia towarzyskie, warto zastanowić się, jakie cechy w nich umieścić, a jakich lepiej nie ujawniać. Lepiej nie dodawać nie istniejących przymiotów, gdyż wcześniej czy później wyjdzie to na jaw i potencjalny partner będzie rozczarowany zarówno tym, że się ich nie posiada jak i brakiem prawdomówności.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB