Przyjaciele

Przyjaciele

Największym skarbem dla każdej osoby, obok jego rodziny oraz partnera życiowego, są przyjaciele. Nawet nie widząc ich zbyt często ze względu na wszelkiego rodzaju obowiązki, sama świadomość ich istnienia przyprawia o dobry nastrój. Warto więc długoletnią oraz zażyłą przyjaźń pielęgnować z dużą starannością.

„Kim są przyjaciele? To drugie ja.” Zenon z Elei

Można rozważać nad właściwą odpowiedzią na pytanie, kim są prawdziwi przyjaciele. Dla wielu osób oznaczać to może coś innego. Towarzyszą oni każdemu etapowi życia. Są oni cichymi doradcami oraz sprzymierzeńcami. W razie potrzeby obetrą łzy i pomogą znów stanąć na nogi, koją nerwy w czasie niepokoju i cieszą się wraz z nami w okresie powodzenia.

Szczęściarze mają przyjaciół już od kołyski, z którymi razem dorastali i doświadczali życia. Kolejni przyjaciele pojawiają się w różnych momentach naszego życia. Nie ważne jest natomiast kiedy to nastąpi, ważne by zawsze pamiętać o jego egzystencji i lojalności.

Czy przyjaźń między kobietą i mężczyzną istnieje?

Jest to odwieczne pytanie, na które odpowiedz starają się znaleźć przedstawiciele obu płci. Przeciwnicy tej teorii twierdzą, że prędzej czy później między przyjaciółmi powstaje chemia charakterystyczna dla związku partnerskiego i przyjaciele zaczynają darzyć się głębszymi uczuciami. Sprawa komplikuje się, gdy tylko jedna ze stron jest zainteresowana zmianą relacji na partnerskie. Przyjaźń jest nadwyrężona i powstaje negatywne napięcie, które często powoduje rozłam między bliskimi sobie do tej pory osobami.

Często, sprawa komplikuje się z powodu partnera jednego z przyjaciół. Nie wierząc w czyste i platoniczne intencje obu stron, staje się zazdrosny. Zarówno przyjaciel jak i partner są istotną częścią życia osoby będącej stojącej po środku i nie jest łatwo zrezygnować czy odsunąć od siebie kogoś, kto stał się częścią naszego życia. Nie ma niestety jednoznacznej rady jak rozwiązać taki trójkąt, tak aby nikogo nie zranić. Jedyna możliwość to objaśnienie partnerowi naszego stosunku do przyjaciela i współpraca z obu stron tak, by relacje między przyjacielem i partnerem układały się jak najlepiej.

Partnerzy życiowi to również przyjaciele

Istotne jest żeby partner życiowy był jednocześnie powiernikiem. Zwracając się do niego z każdym problemem, zagadnieniem czy bolączką relacje w związku wzmocnią się.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB