08.04.2009, Redakcja eDarling
16631

Gdy związek staje się jedynie przyzwyczajeniem

 

Najpierw ciekawość, przyspieszone bicie serca, randka jedna za drugą, poznajesz jego przyjaciół, rodzinę, jeździcie na wspólny urlop. W końcu macie wspólne mieszkanie, chodzicie do pracy, i zanim się obejrzycie Wasz związek nabiera rutyny, brak w nim tego, co mogłaś obserwować w pierwszych tygodniach znajomości. Na ogół jesteście zbyt zmęczeni by cokolwiek przedsięwziąć w środku tygodnia, przekładacie wszystko na weekend, a w konsekwencji weekend wygląda podobnie jak każdy inny dzień. Mrowienie w sercu, tęsknota, czułe słowa stają się coraz rzadsze.

 

Jak ożywić monotonny związek?


Oto 7 technik, jak wprawić w życie monotonny związek i poznać na nowo smak flirtu i uczuć.

 

Jak ożywić monotonny związek?

1. Dokonajcie bilansu Waszego związku

 
Aby związek nie stał się monotonny i nie nabrał charakteru rutyny, warto zastanowić się od czasu do czasu nad jego rozwojem. Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, co razem osiągneliście, czy się nadal kochacie jak na początku Waszego związku, co oznacza dla Was miłość i oddanie i jakie macie dalsze wyobrażenie o Waszej znajomości i z nim związane wymagania. Nie trać nadziei i staraj się myśleć pozytywnie.
 

 
2. Doceńcie pozytywne strony partnera i kochajcie go za jego zalety
 
Z czasem zaczynasz traktować pozytywane strony partnera i jego poświęcenie jako rzeczy oczywiste. Natomiast szeczególnie wyraźnie dostrzegasz jego przywary i złe nawyki. Taki stan rzeczy tylko pogarsza sytuację między Wami, gdyż ma on negatywny wpływ na uczucia. Wasz związek stanie się o wiele lepszy gdy pochwalisz partnera lub sprawisz mu komplement. On od razu poczuje się doceniony i kochany. Niestety czasem trzeba iść na kompromis i zaakceptować niejedną złą stronę ukochanego.
 
 
3. Raz w miesiącu romantyczny wieczór we dwoje
 
Wspólny i w szczególny sposób spędzony czas we dwoje to dobra metoda na dodanie romantyzmu i odświeżenie Waszego związku. Możecie wspólnie przyrządzić wykwintną kolację przy świecach, romantycznej muzyce i francuskim winie lub iść do teatru bądź na spacer połączony z piknikiem w parku. To czas tylko dla Was, by odświeżyć miłość i zebrać piękne wspomnienia.
 
 
4. Walczcie na nowo o miłość partnera
 
W początkowej fazie znajomości koncentrujecie się głównie na tym, jak zdobyć partnera i urzec go swoją atrakcyjnością. Na pierwsze randki wkładacie najlepsze ciuchy, używacie drogich perfum i spędzacie dużo czasu nad perfekcyjnym makijażem. Gdy zauważycie, że w Wasz związek wkrada się monotonia wróćcie do tych dawnych metod i zaskoczcie partnera seksowną bielizną, nowymi perfumami czy fryzurą. Przypomnijcie sobie jak kiedyś walczyliście o miłość partnera i na nowo zdobądźcie jego serce.
 
 
5. Wspólne hobby w związku
 
Na monotonię w związku dobrą metodą jest znalezienie wspólnego hobby wraz z partnerem. Niekiedy jedna z osób w związku dopiero z czasem zaczyna interesować się hobby swojej sympatii, a przecież to dobra metoda na zbliżenie się do siebie. Wspólne zainteresowania, dawka śmiechu i dobrej zabawy wzmocni Wasze relacje.
 
 
6. Rozmawiajcie o Waszych błędach i rozczarowaniach
 
Tutaj nie chodzi o obwinianie partnera o jego błędy, tylko o spokojną rozmowę na temat Waszych odczuć i interpretacji jego zachowania. Faktem jest, iż kobiety mają zupełnie inne podejście do spraw uczuciowych i z pewnością trochę inne wyobrażenie o związku. Poza tym każdy ma swoje indywidualne wymagania i swoją własną opinię. Czasami warto na ten temat porozmawiać i wspólnie znaleźć rozwiązanie.
 
  
7. Od czasu do czasu spędzcie weekend osobno wśród swoich znajomych
 
By uniknąć monotonii w związku warto również czasami osobno spędzić czas, z własnymi przyjaciółmi lub rodziną. Z dala od siebie łatwiej uświadomić sobie wartość związku i łączącej Was miłości. W ten sposób dajecię też swojemu ukochanemu możliwość zatęsknienia za Wami.

 

Na przekór monotonii w związku

 
To własnie codzienna pielęgnacja łaczącego Was uczucia  i drobne gesty przywiązania sprawią, że na przekór upływowi czasu i grożącej Waszemu związkowi monotonii zachowacie świeże spojrzenie na partnera i z radością będziecie przeżywać każdy dzień w obecności Waszej sympatii. Mimo iż powyższe porady wydają się oczywiste i banalne, z biegiem lat wiele par zapomina o tych prostych zasadach na ożywienie związku. A więc nie poddawajcie się monotonii w związku. Wszystko jest w Waszych rękach!Redakcja eDarling 2008
Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@edarling.pl
 
Całkowita liczba głosów: 475
Ocena:
Ocena dla tego artykułu: "". Średnia ocena: 3.03 na 5 bazująca na 475