Cztery teksty, które sprawią, że Twój związek będzie szczęśliwy!

Teksty, które sprawią, że Twój związek będzie szczęśliwy

W dzisiejszych czasach większość z nas, gdy już znajdzie prawdziwą miłość, zaczyna skupiać się przede wszystkim na pracy i obowiązkach, drugą połówkę traktując jak kogoś, o kogo nie trzeba się już starać – skoro jest, to już zawsze z nami będzie. Nic bardziej mylnego. Miłość się zmienia, związek przechodzi różne etapy. Ostatnim z nich jest koniec relacji. Oczywiście, można do tego nie dopuścić. Jak? Ciągle pracując nad związkiem, inwestując w niego swój czas i uwagę, podtrzymując zainteresowanie i ogień.

Utrzymanie szczęśliwej relacji to prawdziwa sztuka. Wiele osób zastanawia się, jaki jest przepis na trwały, udany związek. Co robić, aby po latach wspólnego życia, dalej darzyć się ciepłymi uczuciami? Jak się okazuje, odpowiednią temperaturę pomiędzy partnerami mogą pomóc utrzymać krótkie wiadomości tekstowe – używane w mądry sposób!

Pozytywny wpływ wiadomości sms

Wiadomości tekstowe dozowane w odpowiedniej ilości i dobrze sformułowane, mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na związek. Poniżej prezentujemy cztery rodzaje sms, które dobrze jest wysyłać do partnera/partnerki – codziennie!

1 Chwal partnera

Wyślij partnerowi wiadomość, w której go lub ją (szczerze) pochwalisz. Co napisać? Na przykład to, jak ładnie wyglądała rano, zanim każde z was ruszyło do pracy lub to, jak pyszne zrobił śniadanie, itp. Są to małe rzeczy, na które na co dzień nie zwracamy zbytniej uwagi, a szkoda, bo używane częściej, są w stanie przywrócić nawet tzw. „motyle w brzuchu”.

2 Dziękuj partnerowi

Większość z nas jest uczona już od dzieciństwa, aby dziękować. Niestety, jak pokazuje życie, często zapominamy o tym, aby powiedzieć „dziękuję”. I nie chodzi tu o podziękowanie za podaną solniczkę w trakcie obiadu, czy przytrzymanie drzwi. Chodzi o „dziękuję”, które sięga głębiej. Od czasu do czasu podziękuj partnerowi za to, że możesz na niego liczyć, za to, że cię wspiera, za to, że jest. Codziennie natomiast nie zapominaj dziękować za drobne rzeczy, które dla ciebie/dla was robi. Nie wiesz, za co? Na przykład za to, że dzień wcześniej ugotowała pyszny obiad, posprzątał mieszkanie, umył auto, opowiedział ci jakąś historię. Rzeczy, za które można codziennie dziękować, jest mnóstwo.

3 Nawiązuj do wspólnych doświadczeń z przeszłości

Wspólne doświadczenia z przeszłości, które były przyjemne, cementują związek! Wyślij od czasu do czasu wiadomość, w której nawiążesz do czegoś, co zrobiliście kiedyś razem, a co ci sprawiło przyjemność. Wycieczka rowerowa, wspólne gotowanie, wieczór na kanapie i oglądanie seriali, wyjazd nad morze? Napisz, jak bardzo było ci wtedy dobrze i… Zaproponuj, by to powtórzyć!

4 Dziel się z partnerem swoim szczęściem

Odniosłeś sukces w pracy? Podziel się tym z partnerem, pozwól mu uczestniczyć w twoim szczęściu. Spędzasz dzień w domu z dziećmi? Wyślij partnerowi zdjęcie waszych wspólnych pociech, które grzecznie się bawią, sprawiając ci tym samym radość. Wciągaj ukochaną osobę w swoje codzienne życie, nie tylko wtedy, kiedy dzieje się coś złego, przeżywasz trudne chwile. Otrzymanie radosnej wiadomości sms, w której partner informuje nas o czymś miłym, co się właśnie wydarzyło, co sprawiło mu przyjemność, na pewno wywoła na naszej twarzy uśmiech i skieruje ciepłe myśli w stronę drugiej połówki.

Negatywny wpływ wiadomości sms

Trzeba jednak pamiętać, że krótkie wiadomości tekstowe mogą relacji również zaszkodzić. Kiedy i jak?

Według kobiet używanie sms-ów do przeprosin lub wyjaśniania nieporozumień, nie jest najlepszym pomysłem, oddala to od siebie parę, przysparza kolejnych spięć. Panie twierdzą, że przeprosiny, czy wyjaśnianie spornych kwestii, powinno odbywać się twarzą w twarz, nie za pomocą telefonu.

Przeczytaj też: Jak się mądrze kłócić?

Również mężczyźni są w stanie wskazać negatywne skutki, jakie dla relacji mogą mieć wiadomości tekstowe. Według panów zgubne może być po prostu nadużywanie sms – zasypywanie partnera wiadomościami. Jest to męczące i w jakiś sposób pozbawia osobę, która namiętnie śle sms-y, tajemniczości i… Atrakcyjności.

Ślijmy więc do siebie wiadomości – w rozsądnych ilościach i o przemyślanej treści. Pamiętajmy, że i za ich pomocą można okazać zainteresowanie oraz miłość. Nie potrzebne są do tego kwiaty, czy prezenty (oczywiście poza świętami, rocznicami, walentynkami lub urodzinami). Wystarczą drobne gesty.

Źródła

https://www.psychologytoday.com/blog/joyful-parenting/201512/5-texts-you-should-send-your-partner-every-day

https://www.psychologytoday.com/blog/between-you-and-me/201212/giving-the-gift-gratitude

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB