You are here

Związek

Redakcja eDarling, czerwiec 2013

 

Portale randkowe sposobem na trwały i szczęśliwy związek

 

Portale randkowe, wymiana emaili, komunikatory i wirtualne światy dają nowe możliwości. Dzięki nim internet staje się coraz bardziej popularnym sposobem na znalezienie partnera. Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Chicago1 dowodzą, że ponad jedna trzecia małżeństw zawartych w latach 2005 – 2012 poznała się się przez portal randkowy, a takie pary mają dłuższe i szczęśliwsze związki.

 

portale randkowe

Portale randkowe – zasady działania

 
Internetowy portal randkowy to nowoczesny i ostatnio niezwykle modny odpowiednik anonsów towarzyskich zamieszczanych w gazetach. Aby znaleźć partnera przez Internet należy założyć profil, w którym oprócz krótkiego opisu siebie i swoich zainteresowań, sprecyzowane będą oczekiwania i wymagania wobec potencjalnego partnera. Portale randkowe to miejsca spotkań osób samotnych, które poszukują pokrewnych dusz, ludzi mających podobne zainteresowania.
 

Portale randkowe a ogłoszenia matrymonialne

 
Różnica między ogłoszeniami towarzyskimi umieszczanymi w sieci i tradycyjnymi anonsami w prasie polega na dwóch innowacjach, które jako pierwszy wprowadził amerykański portal randkowy match.com. Pierwszą zmianą jest to, że użytkownik może bezpośrednio nawiązać kontakt z osobą, która odpowie na jego ogłoszenie towarzyskie. Portale randkowe polecają zamieszczenie własnej oferty kontaktowej i zdjęcia profilowego, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie partnera. Kolejna innowacja ułatwia wybór właściwego partnera. Użytkownik serwisu randkowego sam wybiera kryteria, według których poszukiwana będzie jego druga połowa. Kryteria te można dowolnie zmieniać. Wystarczy podać w wyszukiwarce takie cechy potencjalnego partnera jak wiek, miejsce zamieszkania, poziom wykształcenia itp., by zawęzić pole poszukiwań.

Portal randkowy – zalety

„Osoby, które spotkały małżonka w Internecie różnią się pod względem osobowości i motywacji do tworzenia długoterminowego związku małżeńskiego."

 

- powiedział profesor John Cacioppo, Dyrektor Wydziału Psychologii poznawczej i Neurologii na Uniwersytecie w Chicago.

Jak pokazują badania, pary, które połączył portal randkowy,  mają wyższy poziom satysfakcji ze swoich małżeństw i niższy współczynnik rozwodów, niż osoby, które poznały się na spotkaniu „twarzą w twarz”.

 

Zaskakujące, że chociaż oszustwo występuje często w Internecie, badania wykazują, że ludzie są stosunkowo uczciwi flirtując poprzez portale randkowe. Kłamstwa wydają się być niewielkie i dotyczą zazwyczaj wagi i wysokości.

 

Portale randkowe oszczędzają czas i energię. To my decydujemy z kim, jak i kiedy chcemy rozmawiać. Flirtować możemy w domu, biurze czy podczas podróży służbowej, wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu i kiedykolwiek znajdziemy chwilę czasu w zapracowanym dniu. Portale randkowe są także doskonałym rozwiązaniem dla tych, których paraliżuje nieśmiałość lub strach przed odrzuceniem. Możemy ograniczyć ilość osobistych interakcji  i zachować anonimowość aż do momentu, kiedy będziemy całkowicie pewni, że chcemy się do kogoś zbliżyć.

portal randkowy


Ogromnym plusem szukania miłości w internecie jest to, że daje możliwość bardzo dobrego poznania tej drugiej osoby (na tyle, na ile ona na to pozwoli), przed spotkaniem na żywo, zatem jeszcze zanim w grę zacznie wchodzić czynnik fizyczny, który czasem potrafi przyhamować cały proces właściwego odkrywania się nawzajem. Dzięki temu para może poznać się bliżej i szybciej zorientować się, czy ta znajomość ma szansę przerodzić się w poważny związek.

 
Portale randkowe łączą ludzi w trwałe i szczęśliwe związki! Chcesz się o tym przekonać?
Jakie są Twoje doświadczenia? Napisz komentarz!
 
1Wyniki badań zostały opublikowane w artykule “Marital Satisfaction and Breakups Differ Across Online and Offline Meeting Venues” w bierzącym numerze “Proceeding of the National Academy of Science”.
 

Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@edarling.pl

 

To też może Cię zainteresować:


Randki przez Internet

 

Strony randkowe: czas obalić mity!

Darmowe portale randkowe

 

Pani szuka pana

 

Szukam dziewczyny

 

Ogłoszenia matrymonialne

 

 

 

You voted 1. Total votes: 419
Ocena dla "Portale randkowe sposobem na trwały związek". Średnia ocena: 3.04 na 5 bazująca na 419 opiniach.
| |
  Wpisz swój komentarz

 
  50 Kommentare do artykułu "Portale randkowe sposobem na trwały związek":
Irena napisał:
10.04.2014
Witam
Odpowiedź
anka napisał:
08.02.2014
Cześć, poznam dobrego mężczyznę
Odpowiedź
irena napisał:
29.01.2014
Nie szukam meza. Szukam mezczyzny,faceta jak kto lubi, ktory potrafi byc szczery uczciwy mily pogodny wrazliwy. Jestem samotna kobieta lubie wesolych ludzi. Kocham zwierzaczki
Odpowiedź
IREK napisał:
14.01.2014
sylwia nazywam sie irek piszesz że masz dwoje dzieci szukasz ojca i męża bo ja jestem tylko synem bo poniewasz moja żona zakochała sie o 10 lat zmłotszym i tesz kogoc szukam czy moge wiedziec zkont pochodzisz bo ja mjeszkam niedaleko ZAMOŚCIA to wojewuctwo lubelskie czy mogłabys mi coś odpisaś bardzo prosze
Odpowiedź
Beti napisał:
18.03.2014
chłopie jak ty piszesz jak słyszysz , to czarno to widze
Odpowiedź
dariusz napisał:
09.01.2014
szukam zony
Odpowiedź
Sylwia napisał:
12.01.2014
Sylwia z dwójką dzieci szuka Ojca i Męża
Odpowiedź
Beti napisał:
18.03.2014
a ja szukam męża
Odpowiedź
waldek napisał:
30.01.2014
zdjecia
Odpowiedź
Seba napisał:
02.01.2014
szukam przyjaciolki
Odpowiedź

Pages

load