Randki w Zakopanem oraz oczekujące tam atrakcje

Randki w Zakopanem

Zakopane to jedno z największych miast położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. Turyści kochają ten ośrodek sportów zimowych, od dawna nieformalnie nazywany przez wszystkich „zimową stolicą Polski”. Piękne widoki sprawiają, że kto raz odwiedził to miasto, już zawsze będzie tu wracał. Zakopane, niezależnie od pory roku, jest również popularne wśród singli, którzy poszukują tam nie tylko wrażeń czy atrakcji turystycznych, ale również prawdziwej miłości.

Kim są single z Zakopanego?

Zakopane to miejsce, w którym można się zakochać, pełne życzliwych i gościnnych ludzi oraz niespotykanego nigdzie indziej klimatu. Oprócz rdzennych mieszkańców Podhala, spotkamy tutaj także tłumy turystów z całego kraju.
Zakopane przyciąga przede wszystkim singli, którzy cenią sobie kontakt z naturą, lubią spacery oraz są miłośnikami sportu. Jeśli marzy Wam się spotkanie kogoś takiego, warto wybrać się do zimowej stolicy Polski!

Co robić w Zakopanem?

Single w Zakopanem z pewnością się nie nudzą! To miasto to zimowy raj dla narciarzy i fanów aktywnych form wypoczynku. Na Wielkiej Krokwi co roku rozgrywa się Puchar Świata w skokach narciarskich, który przyciąga publiczność z całej Polski, nawet jeśli Adam Małysz niekoniecznie zajmuje pierwsze miejsce na podium. Warto tu przyjechać, by poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, spotkać ciekawych ludzi i nawiązać nowe znajomości. Mimo iż Zakopane dysponuje ogromną bazą noclegową, w sezonie zimowym w hotelach i pensjonatach niekiedy brakuje wolnych miejsc. Bez wątpienia, największą atrakcją turystyczną regionu są Tatry. Być może właśnie na górskim szlaku spotkacie miłość swojego życia?

Top 5 atrakcji dla singli w Zakopanem

Krupówki

Single z Sopotu mają Monciak, a mieszkańcy Zakopanego mogą poszczycić się Krupówkami – deptakiem, który stanowi dziś centrum kulturowe i handlowe Zakopanego. To właśnie tutaj możemy skosztować oscypka, zrobić sobie zdjęcie ze słynnym niedźwiedziem czy poprosić ulicznego artystę o namalowanie naszego portretu lub karykatury. Natomiast podczas romantycznego spaceru wieczorem, będziemy mieli dodatkowo okazję by podziwiać piękny widok na Gubałówkę.

Gubałówka

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Zakopanem i okolicach jest szczyt Gubałówki. Spotkać tu można mnóstwo turystów, a wśród nich na pewno singli wypatrujących swoich drugich połówek. Na Gubałówkę można dotrzeć w dwojaki sposób. Oprócz tradycyjnej pieszej wycieczki do dyspozycji mamy także kolejkę linową, która zabierze nas na sam szczyt. Wspaniałe widoki gwarantowane!

Morskie Oko

Jeśli niestraszne są Wam dłuższe wycieczki, powinniście koniecznie wybrać się nad Morskie Oko. To miejsce przyciąga dziennie ponoć aż 20 tysięcy osób, które nie boją się przejść pieszo odcinka 8 kilometrów. Imponująca liczba, prawda? Zapewniamy Was, że wśród tych tłumów na szlaku na pewno jest na kim oko zawiesić! Co więcej, walory krajobrazowe czynią to miejsce jednym z najpiękniejszych w Tatrach. Można tutaj zarówno odpocząć w ciszy samotności, jak i wybrać się na romantyczną randkę przy zachodzie słońca.

Góralska chata z jedzeniem

Na pewno po wyczerpujących wycieczkach i całodziennych wypadach w góry bardzo zgłodniejecie. Będąc w Zakopanem, grzechem byłoby posilać się w barach z fast foodem. Czeka tu na Was cała masa regionalnych smakołyków, serwowanych w tradycyjnych jadłodajniach, wystrojem przypominających góralskie chaty. Single z Zakopanego wiedzą co dobre!

Spływ Dunajcem

Jeśli cały czas mamy niedosyt wrażeń i malowniczych widoków, powinniśmy wybrać się na spływ przełomem Dunajca, który z pewnością można zaliczyć do jednego z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Ta niezapomniana wycieczka łodzią flisacką to prawdziwa uczta dla zmysłów. Możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, wsłuchać się w odgłosy natury i zapoznać się z niesamowitymi legendami opowiadanymi przez flisaków. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że jest to idealna oprawa dla romantycznej randki lub flirtów z singlami z Zakopanego!

Szukasz więcej pomysłów na udane spotkania we dwoje? Sprawdź, jak spędzić randki w innych miastach Polski:

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc